Netflix in politicna korektnost

5. apr 2015
1.332
690
113
Naj woke sceno tam furajo. Aja, ni tako kul, če si to tam. Pa še verjetn te kje obglavijo, da Alfabetpeople pridigas.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Glej: jaz osebno nimam nič proti geyem, lezbijkam, trans... in ne vem komu še. Jih tudi poznam par.
Absolutno pa sem proti temu, da se take zadeve NEPOVEZANO tiščijo v serije/filme. Jaz ne vem, kdaj sem v recimo akcijskem/thriller filmu videl dva stranska igralca (moški in ženska), ki se zaližeta. Čisto nepovezano z zgodbo. No, take woke scene se tiščijo v vse možne filme/serije. Zakaj?
Ker se prodaja.
Videl sem ogromno akcijskih in drugih filmov, kjer se je NEPOVEZANO pojavila gola ženska, seks in še kaj. Ker gre v promet.
 
  • Haha
Reactions: hermann in sandra

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Padlo je število naročnikov.

Zakaj, so pa špekulacije. V VB se mnogo govori o draginji zaradi energentov in o tem, kako ljudje množično odpovedujejo TV ipd, ker morajo prišparat. Res je tudi, da so imeli ali imajo sedaj lokalne volitve, tako da je težko vedeti, kaj je res, celo če bi bil tam (pa nisem).

Koliko jih je torej odšlo zaradi draginje, koliko zaradi konkurence, koliko zaradi vsebine in sploh, ali jih je res odšlo več ali jih je samo prišlo manj novih, teh analiz nisem videl. Jih verjetno tudi ne bom.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Padlo je tudi, ker so rusijo komplet skenslali. Nekihnsilnih sprememb v programu in narocninah ni bilo, da bi zdaj pamkar mnozicno zaradi tega folk odjavljal. Vendar pa, ce mi bodo zaceli srat z reklamami, potem bom pa tudi jaz odjavila. Teh ne gledam niti zastonj, niti placevala jih ne bom...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
Če se morda kakšna vsebina ne ujema z vašimi osebnimi vrednotami in vam to predstavlja hudo težavo, potem morda Netflix ni najbolj primerno podjetje za vas.


While every title is different, we approach them based on the same set of principles: we support the artistic expression of the creators we choose to work with; we program for a diversity of audiences and tastes; and we let viewers decide what's appropriate for them, versus having Netflix censor specific artists or voices.

As employees we support the principle that Netflix offers a diversity of stories, even if we find some titles counter to our own personal values.

Depending on your role, you may need to work on titles you perceive to be harmful. If you'd find it hard to support our content breadth, Netflix may not be the best place for you.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Se bodo pocasi prebudili iz prebujenja. Ce so pametni preden bankrotirajo.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Zgodovina se ponavlja pa nimate treh cistih, da ne vidite. LOL še enega naj slisim s to izjavo. Taksne izprijenosti in hedonizem so se dogajali v vseh vecjih in "naprednih" civilizacijah tik pred propadom. Eni imate tako oprane betice, da ne vidite nicesar.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Popolnoma res.
Res pa je tudi, da so se dogajale tudi v vseh manjših in oz. ali manj naprednih civilizacijah. Del "civiliziranosti" je tudi obravnavanje raznovrstnih drugačnosti, in prevladujoča (na kulturnem zahodu - kar v nekaterih sorodnih jezikih pomenljivo pomeni WC, morda brez W) kultura in z njo povezana vera sta tisočletja potisklai te stvari v ozadje in pod preprogo. Ne pomeni pa, da tega ni bilo.

Samo snemali niso.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Ena zadeva je, če to je in tega nihče, no vsaj jaz ne, ne potiska v ozadje, pač je.
Drugo pa je, če je recimo v realnosti tega 1%, v Netflix serijah in filmih, pa je prisotno v 90% ali še več? Nekaj ne štima.
In sem enkrat že napisal: nič nimam proti takim serijam, kjer je to premisa zgodbe. Ok, pač, če želiš gledaš, če ne pač preskočiš. Posiljevanje, da to silijo v praktično vso produkcijo in dejansko nima nobene povezave s premiso zgodbe (recimo detektivka, pa se dve stranski vlogi zaližeta čisto brez veze), je pa druga stvar. To je posiljevanje s tem.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Preskočiš produkcijo. Upam, da si naročen na Netflix, ker lahko protestno odpoveš :evil: .