Nestalna članica v Varnostnem svetu

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.358
5.402
113
Ja, in to ni ta, za katerega verjames. Se povprecnega slovenca ne zanima kaj dosti, al je jani ali robi, ker je vedno isti klinac. To imas pa vsake 4 leta anketo, koliko jih na volitve pride.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
A ti kar JJ izpolni listek?
To ne.
Verjamem pa, da je moj listek izpolnil kar rdečuharski predsednik DVK Vučko.

Pod Vučkovim vodstvom se na DVK nepravilnosti ponavljajo iz volitev v volitve​



20220424-01134292-scaled.jpg

Nepravilnosti Vučka se ponavljajo iz volitev v volitve (foto: sta)
Slovenija je tik pred predsedniškimi volitvami in napetost v zraku vedno bolj narašča. Predsedniška tekma je v polnem pogonu, v prednosti pa je Anže Logar, ki mu zmago lahko preprečita le globoka država, v tem primeru dejstvo, da ima v DVK še vedno glavno besedo Dušan Vučko, ki je postal sinonim za nepravilnosti.
“Tudi to je perla … 1000 nas iz tujine poslje vv in tam lisjaki nadomestijo svoje izpolnjene glasovnice. Da bi bile vsaj oštevilčene … matr nas majo za vole, banda“, je bil zapis enega od uporabnikov Twitterja ob priloženi sliki prazne glasovnice, ki deluje vse prej kot “uradna in pravilna”. Nepravilnosti DVK, ki jih niti niso zanikali, pod vodstvom Dušana Vučka še niso izzvenela od državnozborskih volitev, očitno pa zgodba predsedniških volitev ni prav nič drugačna.
Preberite tudi: Kaj se dogaja s Krščanskimi demokrati? So jih volivci volili za to, da pod mizo paktirajo z Robertom Golobom?

Kar pri predsedniških volitvah ta trenutek najbolj vzbuja skrb, je dejstvo, da ima glavno besedo v Državni volilni komisiji še vedno nekdanji poslanec tranzicijsko-plenilske LDS Dušan Vučko. Tudi zato je poslanska skupina SDS konec septembra zahtevala sklic izredne seje DZ glede priporočila vladi za vzpostavitev pogojev za zakonitost volitev, enotno uporabo zakonodaje, ki se nanaša na volilne in referendumske postopke, za zagotavljanje javnosti, integritete, nepristranskosti in objektivnosti dela komisije ter za poštenost izvedbe volitev in referendumov.
Glede na številne zabeležene nepravilnosti ob zadnjih državnozborskih volitvah in ob siceršnjih velikih pooblastilih DVK se namreč postavlja vprašanje, ali se lahko znova zgodi kakšno neprijetno presenečenje. In sodeč po objavi enega od uporabnikov Twitterja je odgovor pritrdilen.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: 8888 in Sonny_Chiba

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz znam živet in preživet ne glede kdo je na oblasti. Ti si tisti in ostala komunistična falanga s svojo lenobo in komunizmom ne znate preživet brez komunističnih previlegijev, zato si reden volilec udbomafije..
Ah, spet ne razumeš, kot vedno...
Če bi ti (in vsi tvoji somišljeniki) šli na volitve, bi lahko bilo kaj po vaše.
Zdaj pa ne greš (in še mnogo takih), potem pa kritiziraš...
Pametno, a ne?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ah, spet ne razumeš, kot vedno...
Če bi ti (in vsi tvoji somišljeniki) šli na volitve, bi lahko bilo kaj po vaše.
Zdaj pa ne greš (in še mnogo takih), potem pa kritiziraš...
Pametno, a ne?
Ne bodi naiven.
1. S to komunistično medijsko sceno se na Slovenskih Volitvah ne da zmagati pošteno.
2. Naš volilni sistem ne garantira zmago zmagovalcu volitev oziroma tistim, ki na volitvah dobijo več glasov, saj je npr stranka, ki z borimi 4% (levica) komaj prestopi parlamentarni prag, je pol taka stranka v vladi, tista druga, ki pa dobi na volitvah 25% je pa v opoziciji. Bulšit. In ta stranka (levica) s posranimi 4% je zdaj najmočnejša stranka v vladi s svojimi bolnimi idejami. Cela vlada je zaradi te leve stranke, ki je komaj prilezla v parlament, dejansko postala en velik Kordiš.
3. In ne nazadnje, Šarec Bratuška itd....so na volitvah izgubili, ljudje so jima na volitvah rekli odločni NE, pa jih je Golob pol zvlekel nazaj v vlado. Kje ti, s takimi mahinacijami, vidiš pol smisel volitev?
.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne bodi naiven.
1. S to komunistično medijsko sceno se na Slovenskih Volitvah ne da zmagati pošteno.
2. Naš volilni sistem ne garantira zmago zmagovalcu volitev oziroma tistim, ki na volitvah dobijo več glasov, saj je npr stranka, ki z borimi 4% (levica) komaj prestopi parlamentarni prag, je pol taka stranka v vladi, tista druga, ki pa dobi na volitvah 25% je pa v opoziciji. Bulšit. In ta stranka (levica) s posranimi 4% je zdaj najmočnejša stranka v vladi s svojimi bolnimi idejami. Cela vlada je zaradi te leve stranke, ki je komaj prilezla v parlament, dejansko postala en velik Kordiš.
3. In ne nazadnje, Šarec Bratuška itd....so na volitvah izgubili, ljudje so jima na volitvah rekli odločni NE, pa jih je Golob pol zvlekel nazaj v vlado. Kje ti, s takimi mahinacijami, vidiš pol smisel volitev?
.
Da se premaga tiste, ki jih ti ne maraš... Zakaj pa SDS nima 60%? A tistih 75% volivcev, ki so proti, so zate gnoj, al kaj?
Tudi JJ bi šel v koalicijo s kakšnimi (kot je že), če bi mu uspelo...
Mimogrede, nisem volil "udbomafije"... Volil sem ene, ki niso prišli not...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Da se premaga tiste, ki jih ti ne maraš... Zakaj pa SDS nima 60%? A tistih 75% volivcev, ki so proti, so zate gnoj, al kaj?
Tudi JJ bi šel v koalicijo s kakšnimi (kot je že), če bi mu uspelo...
Mimogrede, nisem volil "udbomafije"... Volil sem ene, ki niso prišli not...
Pravično bi blo, da bi vlado sestavila najmočnejša Golobova stranka, skupaj z Janševo. Tako so volilci odločili. Pa naj se usklajujeta. Ima da se uskaljujeta! Kakor vesta in znata! To je demokracija. Usklajevanje. Kdor se noče usklajevat, nima kaj v politiki iskat.
 
  • Haha
Reactions: Car in Sonny_Chiba

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pravično bi blo, da bi vlado sestavila najmočnejša Golobova stranka, skupaj z Janševo. Tako so volilci odločili. Pa naj se usklajujeta. Ima da se uskaljujeta! Kakor vesta in znata! To je demokracija. Usklajevanje. Kdor se noče usklajevat, nima kaj v politiki iskat.
Za tako kombinacijo pa sta odločilna oba "poglavarja"... Zdaj, kdo ni hotel k komu, pustimo, nima smisla... Je pač, kot je...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Vsaka država, ki da kaj nase, ima nacionalnega prevoznika. Ali misliš, da smo manj vredni od Albanije ali Črne gore?
Jaz mislim, da tisti, ki ti s takimi puhlicami vbijajo glavo, da si za to, da se davkoplačevalski denar meče v vrečo brez dna iz katere se napajajo posvečeni, zelo dobro vedo, zakaj ti to tupijo v glavo. Malo manj mi je pa jasno, kako jim to lahko nekdo ''kupi''.
No ja, saj ko pogledaš, kaj se dogaja na volitvah je hitro jasno, kako. Butli.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja, evropsko zdruzenje. Zato je pa 2015. Ker 2017, 2018, 2019 itd je bilo drugje. Ene stvari so celo samo na 2 leti. In do 2023 smo cakali na naslednjo tisočko? Kje je adria boga milega?!

Podebeli se tole: Organizacija takega kongresa je veliko priznanje za slovensko anesteziološko stroko.
To je izredni dogodek enkrat na 15 let. Ker se seli sem pa tja tole.

P.s.
Zato me zanima, kateri je bil ta letos. Ker iskreno, tako velikih (evropskih in svetovnih) nimamo veliko.
Mislim, da je bil ta:

 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz mislim, da tisti, ki ti s takimi puhlicami vbijajo glavo, da si za to, da se davkoplačevalski denar meče v vrečo brez dna iz katere se napajajo posvečeni, zelo dobro vedo, zakaj ti to tupijo v glavo. Malo manj mi je pa jasno, kako jim to lahko nekdo ''kupi''.
No ja, saj ko pogledaš, kaj se dogaja na volitvah je hitro jasno, kako. Butli.
Sami gospodarstveniki pravijo, da so imeli zaradi manjka nacionalnega prevoznika najmanj četrt milijarde evrov izgube. Lahko pa vprašaš na GZ, kako so prišli do te cifre. Verjetno o tem vedo več kot ti.

 
  • Haha
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Sami gospodarstveniki pravijo, da so imeli zaradi manjka nacionalnega prevoznika najmanj četrt milijarde evrov izgube. Lahko pa vprašaš na GZ, kako so prišli do te cifre. Verjetno o tem vedo več kot ti.
Pazi, da ti glave ne raznese: če to drži in recimo, da bi zaslužili dodatnih 250 MIO EUR glede na sedaj. Kolikor stane letno delovanje take družbe? 100 MIO EUR ali še manj smo metali na leto noter davkoplačevalci. Pokaži mi gospodarstvenika, ki bi bil tak butelj, da ne bi ruknil noter 100 MIO EUR, ko bi za 1 vložen EUR dobil ven čistega 1.5 EUR NA LETO. Ob tem, da bi gospodarstveniki zadevo zelo verjetno bistveno bolj kompetentno in stroškovno nadzorljivo upravljali, torej bi bil ta vložek še manj.
Verjamem pa, da je s tujim kurcem izjemno lahko po koprivah mahat. Aka, tuj (davkoplačevalski) denar se brez težav razmetava. Če so tako prepričani v to, jaz res ne vidim razloga, zakaj že ne letijo nad nami letala letalske družbe GZS Slovenija.

Ti bom še enkrat napisal: butel si, pa na suho te peljejo čez z vsemi puhlicami in brezveznimi izračuni. Država naj jebeno poslovno okolje naredi stabilno, predvidljivo, ne pa da izkrivlja stvari z nekimi brezveznimi projekti, itd., ki služijo samo porabi davkoplačevalskega denarja. Naj ta denar raje namenijo za ureditev zdravstva, ne pa da ljudje umirajo, na drugi strani bi pa milijone metali v projekte od katerih imajo koristi samo posvečeni. Kolikor sem nazadnje gledal letalske linije še niso zakonska človeška pravica, delujoče zdravstvo pa naj bi bila.

Sicer pa to kaže tudi na doseg novinarjev v Sloveniji. Me res zanima, zakaj jih ni nihče vprašal, kako to, da že ne leti GZS Slovenija, če je po njihovih izračunih to praktično nobrainer. Čisti +.

Pa še to, komentar na to bruhanje:
“Zamislite si, da se neka multinacionalka odloči, da bo odprla regionalni center v jugovzhodni Evropi. Definira nekoga, ki je direktor in mora ta projekt postaviti. On pogleda kriterije po več lokacijah: možnost šolanja je pri nas v redu, zdravstvena oskrba tudi, kako pa prideš v Ljubljano? Leteti moraš v Zagreb. V redu, si reče, in raje naredi regionalni center v Zagrebu,” je pojasnil Branko Žibret, ki meni, da gre pri zračnih povezavah za strošek, ki ga mora država sprejeti, ob čemer je spomnil, da vztrajamo z železniškim prometom, čeprav ta ni rentabilen.

Zanimivo, da so multinacionalke zapuščale oz. selile regionalne center iz Slovenije še ko je Adrija še životarila. Le zakaj?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sicer nisem bral Dela, je pa isto povedal na TV nek član organizacijskega komiteja. In da, slabe letalske povezave. :mad: Sedaj se bo pa sad spet razpočil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Jaz se ne bom nič razpočil.
Pravim samo, da tisti, ki ima koristi, naj tudi financira to zgodbo. In glede na besede gospodarstvenikov je to dejansko nobrainer. Razen, če so to ''gospodarstveniki'', ki jih Golob vabi v vlado. Potem razumem, da imajo težave z nečim, kar bi dejansko služilo, ker ne bi mogli iz črne vreče ven vlečt denarja za ''zasluge''.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in 8888

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.358
5.402
113
Simon ugiba zakaj toliko manj kot 2006. Seveda je bilo največ vprasanj glede letalskih povezav, to je edina stvar izven organizacije takih kongresov. Spajdasis se s parimi hoteli in jih das na spletno stran, organiziras vse okoli druzabnih srecanj iza udelezence in turizma, golfa ipd svojce in jih priklopis h kotizaciji. Vse razen letalskih prevozov je v domeni organizatorja dogodka, ki jih lepo plasira na pamfletku. Kdor zna brati, nima.vec vprasanj okoli tega.

Ugiba ze lahko, ve pa ne. Treba je povzeti, da za slovenca je voznja od letalisca do hotela 2h nepremostljiva razlika, drugje je to obicajno. 17 let je dolgo obdobje. Izobrazevanja, sploh po koroni, so se preselila na zoom, sploh izobrazevanja tipa predavanj. Hodi se pa na delavbine in tecaje, ker to pa preko racunalnika tezko. Marsikdo mora danes znati opraviciti predavanja z letalom/hotelom/dnevnicam svojemu delodajalcu za par dni, ce lahko poslusa doma s kavča.

Vsekakor pa nihce, razen parih demagogov ni povzel, s doktorjem vred, da bi rabili spet neko drzavno letalsko druzbo. Sem jaz bistveno bolj zato, da se pomaga in mogoce kake carterje v turisticni sezoni subvencuonira drugim druzbam, da v sezoni odprejo kaki let. Da pa nobena firma noce k nam priti, ker letalske druzbe nimamo, je pa sploh izjava vredna umskih hrustov tipa stardec, ne pa treznih odraslih ljudi...
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Pika stop!

Na državni razpiz za subvencioniranje letalskih linij v in iz Slovenije sta se prijavili 2 (z besedo DVE) letalski družbi!