Ne dobim SMS-a od Paypala - T2

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
danes sem želel opravit plačilo preko Paypala in SMS za preverjanje identitete kar ne pride. Niti po 10 poskusih.
Če kaj pomaga, prej ko sem bil na A1 je to delovalo, na T2 ne deluje. Ima operater kaj veze pri tem?

Hvala!
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
102
7
18
Pred par dnevi sem imel enako težavo in sem poklical Paypal support, kjer so povedali, da imajo že en teden težave s pošiljanjem SMS na slovenske A1 številke in da naj bi operater (slovenski) težave odpravljal, sicer pa mi v tistem trenutku niso mogli pomagati. Moj operater ni A1 ... Ampak z nekajminutno zamudo so vsi SMSi prispeli.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Pozdravljeni,
danes sem želel opravit plačilo preko Paypala in SMS za preverjanje identitete kar ne pride. Niti po 10 poskusih.
Če kaj pomaga, prej ko sem bil na A1 je to delovalo, na T2 ne deluje. Ima operater kaj veze pri tem?

Hvala!
To se je ze vekrat dogajalo v preteklosti. Tudi po par dni ni delalo.
 

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
Ne vem, če ima kaj to veze z operaterji. Na PayPalu imam registrirani 2 številki za prejemanje SMS-ov, obe številki pri istem operaterju (Telekom). Na primarno številko 2 dni nazaj nisem prejemal SMS-ov, tudi po 5-ih poskusih, ko pa sem nastavil prejem SMS-a na sekundarno številko, je pa takoj priletel.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Ja res je, počakaj nekaj dni in poskusi še enkrat. Drugače pač zamenjaj plačilno metodo, če se da.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Zgleda da bo težava s dostavo SMS v SLO . Imel iste probleme z Airbnb, Inc. kjer na SLO številke, ki so bile na A1 T2 , BOB in Telemach ni dostavilo SMSa Ko sem zamenjal na CRO oz IT številko pa je prišel SMS v parih min . Je bilo javljeno na Airbnb, Inc. in nekje po 1 mesecu sem dobil mail da so za moj primer uredili in od takrat SMS delujejo.
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Sam sem imel isto težavo na T2 vsaj dva tedna. Sem javil na T2, pa se niso nič oglasili nazaj. Na Paypal supportu so odgovorili, naj restartam telefon ... nekaj dni kasneje je začelo delovati. drevored , kaj ti si dejansko dobil koga na telefon? Na kateri številki, če ni skrivnost?
 

Saintek

Zelenc'
28. avg 2021
7
0
1
Ko sem videl to temo sem sam poiskusil login na paypal in tudi meni ne posilja kode, sem pa na telekomu. Kar se tice telefonske, pa se mi zdi da delajo od pon do petka, imajo nekje navedene uradne ure 8 do 16:30 Gmt
 

Saintek

Zelenc'
28. avg 2021
7
0
1
Evo probal še login v ebay, kjer imam enako 2fA in isto ne prispe koda. Govoril s telekomom, so si zabeležili problem. Je pa gospa nekaj omenjala, da je lahko, da je trenutno blokirano to pošiljanje, ker naj ne bi imeli porihtanih nekih dovoljenj za pošiljanje teh kod, zdaj koliko je to res ne vem.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Zamenjal sem kreditno kartico in jo vceraj dodal v paypal, varnostni sms (od Paypala) s kodo je prispel v nekaj sekundah. Sem uporabnik Boba
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
842
93
Treba je gledati a imate prenešeno številko, ne zgolj operaterja.
Torej, če je številka Telekomova, npr. 041xxxxxx in je trenutno pri T-2, ni ista scena, kot če številka ni prenešena.
Pa na Paypalu si raje uredite drug sistem 2FA. Recimo z Avtentikatorjem na pamentnem telefonu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
842
93
Potem možno, da ne pride na A1, oz. pade v kak njihov SMS firewall kot spam in gre v kanto za smeti.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Ko sem videl to temo sem sam poiskusil login na paypal in tudi meni ne posilja kode, sem pa na telekomu. Kar se tice telefonske, pa se mi zdi da delajo od pon do petka, imajo nekje navedene uradne ure 8 do 16:30 Gmt
Men dela normalno glede pošiljanja SMS-ov od PayPal-a. Ravno včeraj sem delal neke vpoglede. Sem pa na Telekomu
 

Saintek

Zelenc'
28. avg 2021
7
0
1
Sam čakam odgovor od telekoma, ker nekaj iscejo na sms serverju glede moje stevilke. Plus paypal help desk mi je svetoval naj pustim login poiskuse za 72ur, da se tudi na njihovi strani vse zresetira za moj racun.
 

Saintek

Zelenc'
28. avg 2021
7
0
1
Telekom je rabil 14 dni za odgovor, ki je bil, da naj se zmenim z paypalom, da pri njih ni nic narobe. Vmes sem itak uredil, tako da sva s paypal supportom dodala drugo telefonsko številko od boba in sem si cel 2fa izklopil.