[NAVIGACIJA] I-GO novosti

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Manjkajo še nekatere države, med njimi tudi Slo... pridejo naknadno...
smile-1.gif


Citat:
Road coverage: 3 064 674 km >99.5%: Hungary, Czech Republic, Slovakia, Slovenia, Estonia, Latvia, Greece and Cyprus, 99%: Poland, 90%: Montenegro, Lithuania,85%: Serbia, 83%: Bulgaria, 76%: Romania, 70%: Turkey, 69%: Croatia, 56%: Former Yugoslav Republic Of Macedonia, 43%: Ukraine, 37%: Bosnia Herzegovina, 28%: Albania
House number coverage: >99.5%: Hungary, Czech Republic and Slovenia, 95%: Estonia, 80%: Latvia, 75%: Lithuania, 66%: Croatia, 61%: Greece, 61%: Poland, 59%: Turkey, 56%: Romania, 53%: Bulgaria, 51%: Cyprus, 42%: Serbia, 40%: Slovakia, Ukraine, 10%: Bosnia Herzegovina, n/a: Montenegro, Albania, Former Yugoslav Republic Of Macedonia
Postal codes: yes
Signpost and lane information*: yes: Hungary, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Latvia, Lithuania, Poland, Romania, Serbia, Slovakia, Slovenia and Turkey
Points of interest: 1 046 987
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
A, kul kul :D

A ve kdo, kako lahko snemam "dogajane" na dlančniku, da vam pokaže kako lepo gre avtomobil preko hriba in ne skozi tunel, ker mi zgleda ne verjamete
smile-1.gif
Ziher je kak program, ki zajema sliko?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu se ti zaradi DEM fajla vozi gor dol, ampak smer in vse ostalo pa je skozi tunel. Problem je v tem, da odsek ni na karti označen kot tunel (bi se tudi samodejno na nočni način ruknu).
Brez skrbi v bistvu te prav pelje le kaže malo čudno - sicer pa v tunelu glej raje naprej in nazaj kakor pa na navigacijo!
cool-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
McGiver, res je, ampak zakaj potem pri kakšnem drugem tunelu dela OK, torej je napaka na mapi, kar se mi zdi hudo bedno, glede na to, da je to AC, ki bi lahk naredili vse tako kot more biti, ne bi rekel, da bi jebal nek vukojebina tunel.

Janch, tako je..Pletovarje. Nima nobene kakšnega kontakta od monolita, da bi jim tole sporočil, pa bi popravili? Odkar pomnim, me vozi preko hriba, pa nobena nova mapa nima popravka.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
No, imam še eno vprašanje

Sam imam v uporabi POI iz leta 2009, mislim da od monolita, velik cca 7 mega. V njem so tudi vsi naslovi in je zaradi tega špica. Namreč sama navigacija včasih ne najde česa (ni naslova v mapi) potem pa najdem preko POI. Pa še naslovi s črkami delajo, ki v navigaciji ne.

Gledam pa tale novi POI od monolita, ki tega nima, torej naslovo, je možno uporabljati več POI datotek za eno državo, če ne, je možno kako združiti POI ali kaj podobnega, da bi imel še naslove not.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pletovarje je res zgolj napaka kozmetične narave, meni se zdi celo všeč, ko se ti tako lepo izriše 3d teren, hribček in na drugi strani dolina...
cool-1.gif


edit: lahko uporabiš več poi datotek za isto državo, vendar potem se ti bo večina zadetkov podvajala, prav tako na sami karti. Za združevanje in urejevanje POI pa žal še vedno ostaja skrivnost NNG developerjev in verjemi, da se že nekaj časa skinerji in ostali crackerji spogledujejo, kako dekodirat originalni POI format, da bi se ga potencialno dalo editirat..
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Topmap je set zemljevidov lokalnih proizvajalcev določenih držav vzhodne evrope, med katerimi je seveda tudi Slovenija z našo kvalitetno monolitovo karto.

Pozabil si dat besedo kvalitetno v narekovaje.
cool-1.gif

Moram enkrat slikat, kako sredi monolitove ceste raste drevo, debeline cca. 30 cm.
grin1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No, dejstvo je, da nobena karta ni popolna, ampak če primerjaš našo monolitko v primerjavi z ostalimi lokalnimi provajderji EE ( sploh bivše juge), ni dileme, je treba priznat, da je na najvišjem nivoju med vsemi in da so ostali še daleč za nami..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolk ste že plačali za te Monolitove zemljevide, da tako pi..ite?
rolleyes-1.gif


Jaz sem ga našel na cesti in se mi zdi odličen za ta denar!
evil.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Pa saj imamo Slovenčki en lep pregovor.
"Podarjenemu konju se ne gleda v zobe"

Ampak nekateri so očitno pozabili na njega
smile-1.gif
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
prosim na zasebno kje dobim mape (monolit 2010.10 za slo) in iGO primo za HTC HD2 (800x480 resolucija). Hvala.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Katera je pa zadnja verzija 3D terena ( .dem ) datoteke? Jaz imam EasternEurope, ki je velika 100mb. Obstaja kaj novejša verzija?