Nav N Go amigo

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Kolikor razumem spletne nakupe, pa jih kar dobro razumem, jim ni potrebno zaupat številko bančne kartice, pač pa kreditne oziroma plačilne, še najboljše in najbolj zanesljiv pa je paypal. In zloraba bančnih kartic je redkejša kot ropi na bankomatih. Sam tolk da razæistimo da ni problem v bančni kartici ampak bi rad verjetno imel nove zemljevide, sevedda brezplačno. S čimer ni nič narobe, samo brez vez se nekaj izgovarjat.

Dobiš pa karte na torrentih kakor tudi programe, katerega boš moral po vsej verjetnosti zamenjat, za podporo novejšim kartam.
 

navon

Zelenc'
28. jan 2011
5
0
1
Res sem zbrisal po pomoti in gor so mi ostale karte Hrvaške, Bosne, Srbije, Črne gore in Madžarske. Posodabljal sem karte in mi je nekaj blokiral internet, jaz pa ravno karto Slovenije pritisnil na Delete. Sedaj sem dal navigacijo enemu iz Hrvaške in naj veselo potuje po jugi. Kaj čmo, se zgodi. Hvala za odgovore.
Vse lepo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za take primere, bi in verjetno tudi ima proizvajalec back up, glede na serijsko številko naprave. Pa na priloženih DVDjih je po navadi vse gori,..... tako da ti nas malo fiju-fiju?
shocked-1.gif
 

navon

Zelenc'
28. jan 2011
5
0
1
Naredil back up, a slo karte ni bilo več gor.Posodabljal pa sem peko neta, brez dvd-jev.
To se zgodi, ko ti malo blokira, pa živci in nepremišljena dejanja, potem pa tipka delete, pa imamo problem.
 

bernuldek

Zelenc'
6. jul 2009
29
0
1
Vprašanje:
Kako "pripraviti" N560, da mi pokaže poleg hišne številke še črko (npr.: Galjevica 5B). Pokaže samo h.š., črke pa ne. Tisti Alt sicer aktivira "črkovni del", vendar se črk ne da uporabiti.
Zemljevid je zadnji Monolitov-okt 2010 (SLO).
Sem probal še s TA zemljevidom-tam pridem samo do črke A, dlje pa ne.
V čem je pravzaprav problem: ali je "krivec" zemljevid, ali je "krivec" sama naprava oz. njen softver?
 

bernuldek

Zelenc'
6. jul 2009
29
0
1
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
osebno še nisem slišal za navigacijo in mape, ki bi podpirale črke pri številkah...

Hja, no, ne vem. Odkrito povedano, kar težko verjamem, da takšne naprave oz. zemljevida ni. Vedno več je (vsaj v SLO) hišnih številk, ki so sestavljene iz same številke in črke poleg.
Če k temu dodam da internetni zemljevid (konkretno monolitov), lepo najde npr.: Ižansko cesto 26B, potem res ne vem, zakaj tega ni v navigaciji. Če to isto cesto vnesem v navigacijo, ki ima prav tako monolitov zemljevid, pa tistega nesrečnega B-ja ne morem vpisati.
Pa še enkrat sprašuje: kje bi, po logiki stvari, bil lahko problem: v naloženem zemljevidu (ker pač nima vnešene te hišne številke), ali napravi sami (v to dvomim, saj mi ponudi izbiro; le nič ni za izbrati, ker verjetno ni vnešeno v zemljevidu). Ne vem, samo sprašujem. Zna biti to problem, še poseben na vaseh. Pa ne mislite, da so to dandanašnji neki zaostali predeli; še kako so razviti le hiše so tako raztresene, da se jih ne da številčiti kot v mestih. Običajno se vzame neko staro bajto, potem jim pa popajo črke. Tisti, ki je kdaj na vasi iskal kakšno takšno hišno številko že ve, o čem pišem.
Pa ne gre tu za "šimfanje" tega ali onega zemljevida, le zanima me ta stvar.
 

pamalezi

Zelenc'
3. maj 2011
3
0
1
Živjo, imam Navman icn 510 nalozil sem gor igo amigo ,problem je ker traja zelo dolgo da najde gps signal in ko ga najde ga tudi hitro izgubi. Datoteke sys.txt sploh nimam. Sem pa jo naredil in upisoval noter razlicne stvari use kar ste v temi od igo Primo nasteval. in ne pomaga nic. potem sem videl da ste svetovali da se nalozi igo8primo da sam najde porte, tukaj pa je spet nov problem, ker se noce zagnati napise mi global_cfg not found, gre se pa za iGO Primo 8 5 11 155811 "Za iGO 683B " da veste katero verzijo mislim.
lp
 

kapibara

Zelenc'
7. maj 2011
2
0
1
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
osebno še nisem slišal za navigacijo in mape, ki bi podpirale črke pri številkah...

ne me basat s takimi
smile-1.gif
Mio m400 originalno išče tudi hišne črke. V mojem kraju je cela ulica sestavljena iz iz črk (od 3A do 3U) in je razlika med prvo in zadnjo bajto vec 500.

Igo primo pokaže samo številko 3, potem pa se znajdi.

me zanima če kdo zna nastavit da igo primo najde tudi hišne črke. Dam za pivo.

Lp; kapibara
 

LimLim

Zelenc'
3. maj 2011
13
0
1
Kje pa škrat tiči ko ti vrže ven " ! ne najdem poti, zemljevidi so izolirani?
Naj povem da imam nekaj map TA , NQ, NIMA, CEDA, Monolit

Nastavljam pot do Pariza in ne najde poti.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
724
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
1. Najprej preveri če imaš povezavo vseh držav do Francije. Nikoli ne mešaj Topmap in NQ - beri moj Wiki
2. Preveri na zemljevidu svojo izhodiščno točko. (če še nisi bil z navigacijo na zraku po sveži inštalaciji, potem je tvoja izhodiščna točka bogve kje..
 
Nazadnje urejeno:

LimLim

Zelenc'
3. maj 2011
13
0
1
ok. zdej sem nalozu vse mape TA "Slovenia_83_TA_2010.06_100716" iz igo8.3 in sedaj najde.