Nav N Go amigo

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Amigo 8.4.2.109504 (Aug. 27. 2009)

Deluje brezhibno, ni pa opaziti vizualnih sprememb od prejšnje verzije, le TTS je izboljšan in pa kompatibilnost določenih skinov, kjer so dodane nekate nove funkcije.

lp, J
 

oton

Zelenc'
5. apr 2010
3
0
1
Ali lahko da kdo kakšen link do programa, bi ga sprobal na sistemu win CE 5 .
 

bernuldek

Zelenc'
6. jul 2009
29
0
1
Moje izkušnje. Naprava Navon N560. Gor sem dal amigo verzija 109504 ter skin My_Amigo_Skin_V40. Malo sem "čaral" in ratalo mi je. Dobil sem eno krasno zadevico, pisano na mojo kožo. Ne preveč, ne premalo. Ravno prav, da me pripelje (zaneslijo) do načrtovanega cilja. In simpl rokovanje: velike ikone, menuji, vse logično in razumljivo. Osebno ne rabim množice podatkov, ki jih med vožnjo tako ali tako ne morem odčitavati.
V začetku so me motili zemljevidi. Predvsem Monolitova karta Slovenije (v glavnem se furam po SLO; v tujini z napravo še nisem bil). Z zadnjo posodobitvijo so veliko popravili, vsega pa še ne. Tako še vedno ni Šentviškega predora (samo stara cev); za Trojanske predore še ne vem, če so jih že odkrili (na prejšnjem zemljevidu tanovih ni bilo; stari so gor). Sedaj so prikazane razvstilne table in tudi pas na cestišču, po katerem je potrebno voziti, vam pokaže. Pokritost je pa v redu. Tudi pokritost s hišnimi številkami je velika; tudi po vaseh. Sem malo testiral zaselke okoli moje vasi. Vse našel! Pohvalno.
Amigo in z njim Navon N560 je "trotel ziher" naprava, s katero se lahko vsak nauči rokovati (skoraj) brez navodil. Dokaz: moja žena.
Zemljevidi za Eastern EU se lahko eno leto zastonj nadgrajujejo in to od dneva registracije naprave. Vsi ostali zemljevidi in dodatki pa so plačljivi. Upam, da to sedanjim kupcem povedo. Lahko se pa kako drugače znajdeš.
To so moje izkušnje. Morda bodo komu prav prišle. O zemljevidih (prevsem Monolitovih) mi pa še rad slišal kakšno mnenje. A ima kdo naslov, na katerega bi lahko človek malo povprašal, recimo, zakaj še ni šentviškega predora oz kdaj bo, če bo, ipd.
Pa tale TMC mi tudi ni jasen. A je samo v SLO tako, da mi do sedaj ni še nič pokazalo. V čem je frka. Signal mi najde, postajo tudi, le zastoja ne pokaže nobenega. Pa so, vem, ker sem že stal. TMC pa nič. Ampak to ni stvar naprave (upam). Ali pač?
Za konec: nisem reklamni agent za Navona, sem zgolj sila povprečen uporabnik navigacije, ki mu pomaga, da lažje najde cilj.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
1. TMC v sloveniji: Katastrofa, neuporabno!
2. In da, pravilno sklepaš - tudi najdražja naprava na tržišču nima vpliva na delovanje TMC.
3. Monolitova karta je zares super v primerjavi z recimo Teleatlasovo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim, da sta malo natresla jabolk in hrušk, pa še slive za povrh.

Torej Šentviški predor in Trojanski predori pa še kaj
wink-1.gif


TMC - že velikokrat povedano: v SLO je kodiran in dokler na napravi nimaš prave licence, sprejemaš postaje ne pa dogodkov. Kako pa dogodke osvežujejo pa je druga stvar, ampak dokler je še zastonjsko delal (do srede decembra) je bilo 10 svetlobnih let boljše od recimo prometnih poročil na kateremkoli SLO radiu.

Teleatlas in Navteq dajeta na karte samo preverjene in uporabne podatke, predvsem pazijo na klasifikacijo cest, kar je Monolitova res šibka točka, ampak za domačine kot smo mi pa je monolit zakon, ker valjda nismo tolko neumni da bomo silili v eno vukojebino, če vemo da tam ne gre.

Pa še o velikosti zemljevidov od Teleatlas, Navteq in Monolit. Monolit je skoraj dvakrat večji file, ker so sedaj not res skoraj vsi naslovi, Če je komu ljubši drug ponudnik instalira POI naslove od SLO in je prav tako vse not.

PS: Janch si me presenetil s temi odgovori.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
1. TMC v sloveniji: Katastrofa, neuporabno!
2. In da, pravilno sklepaš - tudi najdražja naprava na tržišču nima vpliva na delovanje TMC.
3. Monolitova karta je zares super v primerjavi z recimo Teleatlasovo.

Da argumentiram svoje točke "arogantnega" vtisa:

1. Imamo posebno temo na forumu za TMC katero redno spremljam, in če najdeš na 16 straneh (cca 150 postov) vsaj 10 pozitivnih kritik na račun TMC-ja potem sem tudi jaz presenečen. Seveda sem mislil osveževanje in ne samo delovanje sistema (s predpostavko da se ta storitev plača!!). Če me prepričaš, da se mi splača dat 50 eur za povprečno TMC anteno, plačat licenco in it na teren s tako storitvijo, potem ala ti vera, vzamem vse nazaj in se posujem s pepelom!

2. Ni kaj dodat...

3. Presenetilo bi me, da nekdo še vedno raje uporablja TA kot Monolit, če ima na voljo obe. In cvetke, ki krasijo monolitovo karto so, predvsem res le kozmetične narave, recimo popolnejše obvestilne table, omejitve hitrosti, in pa seveda pokritost hišnih št, kar pa je tudi največja uporabna prednost. Mimogrede, tega tweaka s POI od monolita na TA karto, seveda laik ne pozna, zato ni relevanten. Absolutno pa se zavedam in je jasno, da je tudi TA karta na zelo visokem nivoju, a vseeno trdno vztrajam pri svojem prepričanju, saj sem že nekajkrat prevozil Slovenijo po dolgem in počez (službeno, da ne bo kdo mislil, da sem kak iGO fanatik
cool-1.gif
) in imam dovolj tudi praktičnih izkušenj z obema kartama (sicer 2009.09).

Peace!
nahrung002.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zadnjič: TMC v Sloveniji ni naročniški (kot TMC Premijum ponekod) ampak mora softveraš plačat licenco. Na Primotu bo licenca sigurno urejena. Tisti z Navon napravami, pa Garminom jo imajo brezplačno na updateu.

Da bi samo zaradi SLO TMC kupoval novo napravo je neumno - se strinjam, vendar večina novejših srednje-cenovnih naprav ima TMC zraven (drugače pa zunanja enota stane cca 25€). Sicer pa poglej kritike na tisti temi. Mi ne dela 100X, ni ažuren 50X, ne dela,....
wink-1.gif


Vse to sem dovolj na široko opisal v tisti temi o TMC.
wink-1.gif


Glede zemljevidov pa je moje mnenje še vedno, da SLO za razliko od CRO, BIH,... spada v srednjo Evropo, kjer imata TA in NQ vsaj kolikor toliko pošlihtane zemljevide. Navigiranje po parametrih (nastavitvah cest, vozil,...) je precej bolj natančno kot pri Monolitu, vendar je splošen vtis Monolita za SLOVENCA precej boljši (prevladajo naslovi vseh naših Vukojebin, ki tujce bolj malo brigajo) in zato ga tudi jaz z veseljem uporabljam.

V eni drugi temi sem napisal še problem kombinacije različnih zemljevidov. Konkretno težava izpred dveh dni: CRO NQ in BIH NS, nista usklajeni na meji na vseh mejnih prehodih, zato dela navigacija 200km ovinek. Podoben primer je bil pred časom s SLO in CRO zamljevidom na enem od največjih mejnih prehodov na Gruškovju!
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nusklajenost cest med različnimi ponudniki kart, postaja očitno že stalna praksa, celo pri Garminu ( AR+CNE ), ki je po tržnem deležu št. 1 na trgu. Ok, končujem to tematiko, je že precej mimo teme a je vsaj zelo informativna, čeprav v konfliktu interesov...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Naslov za vprašanja in pripombe o zemljevidih Monolit:

info@monolit.si

Sam sem jim poslal kar nekaj popravkov in predlogov za dodatne točke in moje izkušnje z njimi so pozitivne - tako kot pri odgovorih kot upoštevanju pri naslednji nadgradji AR in AT.

LP
 

Mare01

Zelenc'
6. avg 2010
4
0
1
Imam Navon N260 in bi rad naložil nekaj zemljevidov (original podpira le bivšo jugo). Na t.i. pašnikih sem našel zemljevide, ki naj bi bili za Igo8 kot tudi za Amigo; Ampak če jih samo skopiram v mapo z zemljevidi, jih naprava ne zazna. Ali morda potrebujem še kakšne druge datoteke, da bodo delovali?
 

Mare01

Zelenc'
6. avg 2010
4
0
1
Joj, naprava se mi naenkrat sploh ne zažene več; na ekranu se izpiše 'Navon', dalje pa ne gre. Če priklopim na pc, windows 'ne prepozna usb naprave', medtem ko če priklopim na pc samo spominsko kartico, pa Toolbox zazna, da gre za Navon-ov GPS. Res upam da ni z hardware-om kaj narobe, drug teden gps nujno rabim. Mogoče bi bilo smiselno da poskusim na novo naložit Amigo? A mi lahko kdo na ZS pošlje kak delujoč link za download Amigota?

Edit: 'Soft reset' ni pomagal. Sem tudi naložil backup (napravljen v Toolbox-u preden je bil gps prvič posodobljen), pa ni nič.
 
Nazadnje urejeno:

navon

Zelenc'
28. jan 2011
5
0
1
Pozdravljeni.
Po pomoti sem zbrisal karto Slovenije na navigaciji Navon. Mi lahko kdo pove, kje se jo da dobiti brezplačno,saj na naviextras imajo samo plačljive, pa mi ravno ne gre zaupati št. b.kartice.....