Nakup vozila iz tujine - plačilo prek eBaya?

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Pozdrav.

Morda sem prvi, ki javno tak primer napiše, ampak stvar je sledeča.

Kupujem vozilo iz tujine (Belgija). Na internetu (mobile.de) sem našel oglas in kontaktiral prodajalca. Gre se za fizično osebo (žensko), ki prodaja vozilo v Belgiji, ona pa se nahaja v drugi državi.

Ko sem jo kontaktiral in pokazal zanimanje za nakup njenega vozila, mi je odpisala naslednje (nima objavljene telefonske številke, zato komunicirava prek e-maila):

Hello, Thank you for contacting me about my car. The car is still available for sale. It is in excellent condition, never involved in an accident, without any scratches or any kind of damage, no engine problems. I worked for the last year in Belgium and bought the car there but I moved back home to Sweden one week ago. My intention was to take the car with me but when I found out about the import duties and restrictions regarding registration and emissions tests here I've changed my mind and I've decided to sell the vehicle. The amount you will have to pay in order to own this car is XY EUR! For a safe transaction the financial part of this deal will be managed by a third party, in this way both of us will be protected. They will keep the payment until you receive the car and test it. So if you are really interested and looking to buy the car, please email me as soon as possible. Thank you.


Odpisal sem ji nazaj, da sem zainteresiran za ogled in testno vožnjo vozila ter naj mi pove več informacij, kako se zmenimo za ogled saj je ona v drugi državi.

Danes mi je odpisala naslednje:

Hello, My apologies for the late reply, I just got back home and was not able to access my email until now. I've attached you the pictures (poslala mi je nekaj čez 30 fotografij avtomobila). The car is already in a shipping company possession, ready for delivery, so No pick up is available. I asked them to allow viewers to go there and inspect the car but their reply was "We are not a showroom!" In this case, I will offer a 15-day period to inspect the car from the moment you receive it. The final price is XY EUR and I will pay for shipping. The delivery agent will take care of all the papers. The title, 2x keys, service book are provided. Everything will be sent along with the car. I will only conclude the transaction through eBay for our own protection. They act as a neutral third party. I shall explain to you the process, so that you know what you are getting into! If we decide to proceed with this transaction, I will have to contact eBay and provide them all the necessary information, so they can start the process right away. I will be needing your eBay user name (if you have one), full name, address and phone number for that. You will receive a notification from eBay shortly after that, together with all the instructions to follow and the invoice as well. Regarding the payment, you will be instructed to deposit the money to an eBay bank account. They will hold and insure your money until receipt of the vehicle in good condition. That is how their buyer protection policy is working. As far as the seller concerns, I will be glad to know that eBay has the possession of the money during the delivery period. That is my insurance. As soon as I will have the confirmation from eBay that the funds have been deposited to their account, I will immediately start the shipping process. The car will be delivered to your address in no more than 5 working days. You will be given a 15 days inspection period from the day you receive the car at home. If you decide to hold the car, then you will have to authorize eBay to release the funds to me, and the transaction will be completed. If you will not be satisfied with the vehicle, you will be able to send it back through the same shipping company, and ask eBay to return the funds to you. Though I am sure you will love the car and will not want to return it, it is good to know that you do have this second option available. If you wish to proceed with the purchase, please provide me your eBay user name (only if you are eBay member), your full name, address for delivery and phone number so I can initiate the deal through eBay right away. If you do not have an eBay account this is not an issue, we can do business through my account, even if you are not registered with eBay; as my buyer you will be fully covered by them. Or if you want feedback on eBay, you can sign up with eBay in your country, it is very easy and free and you can have an eBay user name instantly. I hope I explained everything to you ok. After we complete all these above steps I can only hope that you should be fully satisfied as the new owner of my car. Kind regards.

Torej - prvič se ukvarjam z nakupom iz tujine in prvič vidim, da očitno obstaja tudi ta možnost
rolleyes-1.gif


Kaj menite - je to varno? Ima kdo podobne izkušnje?
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Po mojem greš gledat gor pa avto odpelješ če je ok, ne pa da ti ga bo ona domov dostavljala (tole z dostavo mi je zelo sumljivo).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Če mi ona dostavi vozilo do vrat, še vedno lahko rečem NE HVALA in eBayu sporočim, da se za nakup nisem odločil in mi eBay vrne denar nazaj. Nekateri vozila prodajajo prek eBaya in morda je to stalna praksa in morda se bo zmenila z njimi, da bo vozilo prodala kot oglas iz eBaya?

Ne vem, kako bi ona mene lahko tu nategnila?

Hmmmm to bo še zanimivo
grin1.gif
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Tale mi je najbolj sumljiva - avto je že pri pošiljatelju in ogled ni možen ker niso showroom. Ona lahko vsak trenutek pride iskati svoj avto ti ga pokaže na parkirišču nasproti skladišča da ne bosta ovirala dela v "showroomu", potem se bosta pa že dogovorila na kakšen način ji avto plačaš, odvisno o kakšnem znesku je govora. Če nima slabih namenov in imaš ti željo avto osebno prevzeti in pred nakupom podrobno pogledati bo pristala na osebni prevzem, drugače pa predlagam da pustiš njene ebay fore, vse te zaščite ebay-a in podobnih so super dokler nisi nategnjen potem ti lepo njihove člene razlagajo in se vlečejo ven kako ti ne morejo pomagati itd...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Tale mi je najbolj sumljiva - avto je že pri pošiljatelju in ogled ni možen ker niso showroom. Ona lahko vsak trenutek pride iskati svoj avto ti ga pokaže na parkirišču nasproti skladišča da ne bosta ovirala dela v "showroomu", potem se bosta pa že dogovorila na kakšen način ji avto plačaš, odvisno o kakšnem znesku je govora. Če nima slabih namenov in imaš ti željo avto osebno prevzeti in pred nakupom podrobno pogledati bo pristala na osebni prevzem, drugače pa predlagam da pustiš njene ebay fore, vse te zaščite ebay-a in podobnih so super dokler nisi nategnjen potem ti lepo njihove člene razlagajo in se vlečejo ven kako ti ne morejo pomagati itd...

Predvidevam, da bi to res lahko naredila, ampak je verjetno problem v temu, da ona sedaj živi na Švedskem (se je vrnila domov) in je avto pustila nekemu dilerju v Belgiji in se ji "ne da" oz "ne splača" vozit v Belgijo samo za to, da bi si vozilo ogledal...ja seveda je lahko veliko sumljivih stvari tu in verjetno gre res za kak nateg, ni mi pa jasno kako? Če se jaz z eBay-em zmenim, da denar, katerega jim nakažem, zadržijo, potem ga ona ne bo prejela, dokler ne potrdim eBay-u. Saj verjetno vidiš, če se meniš z osebjem iz eBaya ali z osebo, ki se pretvarja, da dela za eBay.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
klik
klik
klik

To je 1 min googlanja. Skratka če sedaj ne veš da se ne dopisuješ z neko prsato Helgo ampak z malce manj prsatim "nigerijcem" potem ti svetujem da pustiš ebay ipd. finte ki sledijo ker te bodo 100% nategnili. Kako? Za začetek si poglej osnovne koncepte nigerijskih prevar (namig: na prvo žogo jih skoraj več ni).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
klik
klik
klik

To je 1 min googlanja. Skratka če sedaj ne veš da se ne dopisuješ z neko prsato Helgo ampak z malce manj prsatim "nigerijcem" potem ti svetujem da pustiš ebay ipd. finte ki sledijo ker te bodo 100% nategnili. Kako? Za začetek si poglej osnovne koncepte nigerijskih prevar (namig: na prvo žogo jih skoraj več ni).

Hvala za tole!
zmaga.gif
Temu se reče pomoč!
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Najbolje bo, da Nigerijskemu princu nakažeš provizijo 3000$, pa naj ti on vse potrebno uredi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Glavno da imaš IQ plastične vrečke ...
bonk.gif

Jah nismo vsi tako pametni kot ti in se prvič soočamo s tem
d055.gif
Se opravičujem, nisem vedel da so ti včeraj komaj potegnili internet v vukojebino.
 
Nazadnje uredil moderator:

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
1. prav je da si vprašal, nateg je 100%
2. Če te še vedno matra zaradi nizke cene in "mogoče pa ni nateg" preberi točko 1.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
[Saj verjetno vidiš, če se meniš z osebjem iz eBaya ali z osebo, ki se pretvarja, da dela za eBay.

Sorry, samo če si moral odpreti temo ali je to nateg, potem verjemi, da se ti niti sanjalo ne bi, ali gre za osebo ki dela na Ebayu ali pa nateg. Ti bi se osebno menil z Ebay-em, da naj zadrži denar
hysterical-1.gif