nakup TV zvočnikov

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Sprva sem nameraval postaviti to vprašanje na slo-tech forumu ampak sem potem ugotovil, da dokaj slabo odgovarjajo na podobna vprašanja, ponekod ljudje odgovora sploh niso dobili.

Izboljšal bi si rad TV ozvočenje, preveč denarja v to ne bom metal, tam okoli 300eur. Vem, da se za ta denar ne dobi nič pretirano dobrega, bi pa rad vseeno poskusil dobiti čim več za ta denar.

Imam LG plasmo PV350, soba je široka 5.30m in globoka 3.30m, razdalja od TV slabe 3m.

Sprva sem mislil, da bi kupil Sony soundbar HT-CT260 ker mi je všeč ideja, da so zvočniki in vse skupaj čimbolj nevidni, celo brezžični (za basovec) in izpade zelo estetsko. Baje pa ne smem preveč pričakovati od takega sistema.

Potem sem opazil, da se da za podoben denarj dobiti tudi 5.1 sistem, seveda taka stvar ni več brezžična in bi se že moral začet igrati s kabli
bonk.gif


Kaj menite na spodnje sisteme (vključno s Sony soundbarom zgoraj)? Kaj mi lahko poveste iz svojih izkušenj glede tega?

Sonyev DAV-DZ360 hišni kino

Philips HTS 5550 DVD DivX sistem za domači kino

LG HB405SU Bluray sistem za domači kino

Gre se mi predvsem za ozvočenje, raznih bluray divx dvd dodatkov ne rabim, ker nameravam vse predvajati direktno iz usb ključa preko tv, mogoče računalnika ali pa kar preko media boxa-če ga bom kupil.


Hvala za vašo pomoč in nasvete
smirk-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
Kaj dost razlike med temi zvočniki ni. So le budget serije. Vse je dokaj podobno a prinese veliko izboljšanje zvoka v primerjavi z v TV mini vgrajenimi zvočniki. Med 5.1 in sound bari pa tudi ni veliko razlike.
Sam bi dal prednost proizvajalcu od katerega je TV. Večja verjetnost je, da se zadevo da popolnoma krmilit direktno oz. najbolje da TV kar "vzame" zvočnike za svoje.
Sam sem letos staršem nabavil poleg ekrana soundbar z nizkotoncem in je zadeva za njune potrebe odlična. Sicer gre za Panasonic. LG-jev pa nisem nikjer še slišal. Če je kje kaj razstavljeno pojdi poslušat.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.324
7
38
47
Okolica južne LJ.
Sam imam hišni kino od LG (enako kot TV) v cenovnem razredu okoli 200€, 5.1 sistem in igrajo čisto OK za normalnega gledalca/poslušalca. Povezava TV/kino je narejena preko HDMI in preko optičnega kabla. Prednost je, da lahko z enim daljincem krmilim (osnovno) obe napravi.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik shift pravi:
vidim da so neakteri sistemi po 350€.kaj pa če kupiš en entry resiver(yamaha,onkyo,denon,sony,pioneer) za cca 200€ in pa morda JBL scs 178 pa te bo prišlo tudi nekje okoli 400€.zvok bo definitvno boljši.

http://www.amazon.de/Onkyo-TX-...0398&sr=8-8

http://www.amazon.de/Yamaha-RX...0451&sr=8-2

http://www.amazon.de/Sony-STR-...0471&sr=8-3

OK, to so čisto druge sfere kamor si nisem upal pogledat, ker tukaj se pa res čisto nič ne spoznam in sem spet čisto na začetku glede raziskovanja.
Tukaj bi rabil več podpore. Kaj pomeni "entry level" receiverja? Kaj vse tej receiverji omogočajo, po možnosti v primerjavi s tistimi "hišnimi kino sistemi" ki sem jih sam nalepil v prvem postu? Kako naj vem kateri receiverji so kvalitetni, firma, model...?

In potem tudi glede zvočnikov...pojma nimam kaj vzet. Recimo gledam te JBL zvočnike in na idealo.de najdem samo JBL SCS 200, tega tvojega modela zvočnikov ne najdem. Pa tudi gre se mi, da bi bili zvočniki črni, estetski in čim manjši.

Heeeeeeeeeeeeeeeeeeelp meeeeeeeee
cry12bpy.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Tista hišna kina so dobra za prah nabirat.

Glej vsaj kaj takega:

Pioneer 5.1

dobiš tut ta komplet brez BR predvajalnika, mal net obrni.

In podobne zadeve: Yamaha, Onkyo..
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Ste mi dali za razmišljat ja
smile-1.gif


še eno vprašanje glede teh receiverjev.... pri Sony soundbaru mi je bila zelo všeč bluetooth povezljivost, torej bi lahko na soundbar predvajal glasbo kar preko bluetootha.

A kateri izmed receiverjev to podpira oziroma se da to kako drugače rešiti?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Al pa izanglije naročiš tole: http://www.ebay.co.uk/itm/110992256529?item=110992256529
Zadeva je rebrandan Onkyo TX SR 309 in za cca. 150€ dobiš receiver s poštnino vred pa še ene zvočnike in boš užival. Jaz sem si pred časom nabavil Yamaha hišni kino in je super zadeva. Priporočam.

Lahko pa vzameš tudi Logitechov sistem, ki bo zbijal ko svinja, a jaz bi raje vzel receiver + zvočnike... sicer pa odvisno kaj potrebuješ. Če bi izbiral "le" računalniški 5.1 sistem, bi bil verjetno Logitech Z-5500 (oziroma njihov naslednik) prva izbira.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
To ne drži. Ti zvočniki so občutno boljši kot v ploske ekrane vgrajeni. So vredni svojih 300-400€. Dokaj primerni so za filme, za glasbo manj.

Če pa želiš soliden zvok pa je treba reciver in lesene zvočnike. Za spredaj po možnosti prostostoječe. In budget vsaj 1000€. Še korek naprej si pa mimgrede prek 5 k€.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Ali tej receiverji podpirajo že bluetooth povezljivost? Torej da se npr. z računalnikom povežem nanj preko bt in potem predvajam glasbo preko računalnika?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.472
362
83
za BT ne vem če kateri podpira. Vsi z mrežno povezavo pa imajo DLNA. Podpirajo pa večino glavnih formatov ter predvajanje internetnega radia. A je problem, ker se ne da do plačljivih streamov. No slednje se je morda z zadnjimi serijami kaj spremenilo.
Večinoma poslušam naročniške postaje prek sky.fm in sploh nimam potrebe po glasbi iz domačega NAS.

PC imam povezan na reciver z optičnim kablom in na TV z HDMI. Ni traba da je reciver vklopjen kadar ne rabim zvoka. Prek PC seveda predvajam tudi IPTV.

Ena ne napačna možnost pa je predvajanje na TV prek androidnika, ki mora biti v domačem omrežju. Na panasonicu gre kar solidno. Kako imajo ostali trenutno rešeno ne vem.
 
22. jul 2007
12.836
1.324
113
123
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Ali tej receiverji podpirajo že bluetooth povezljivost? Torej da se npr. z računalnikom povežem nanj preko bt in potem predvajam glasbo preko računalnika?
če rabiš bt se omisliš TOLE
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Sej vem da so dobri zvočniki, na računalniku že mam Logitechove Z3 in so super....sam mam občutek da je za TV ozvočenje treba kar nekaj ne-računalniškega za nabavit...zato se zdaj nagibam k nakupu receiverja in 5.1 zvočnikov
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Zgledajo luštni.... tole firmo sem že nekajkrat zasledil, kaj je to zaena firma ONKYO ? Okej, za Yamaho in JBL vem da sta visoko rangirani, kako je pa z ostalimi....a je Onkyo spet kakšna hčerinska firma Sonyja ki jo izdelujejo v Turčiji/Romuniji al kako?