Predvajanje UHD brez zatikanja

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Če se ti splača ali ne in ali boš sploh opazil razliko je odvisno predvsem od razdalje med tabo in tvjem
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
Tole me pa res zanima.

10 let nazaj sem kupil Panasonic plasmo in nek LG player, ki je po ocenah bral vse in bil oh in sploh. Vedno sem lepo predvajal 720p, 1080p so ble vedno težave. En film je lepo delal, spet drugi se je začel zatikat.

Danes, po desetih letih, imam sony lcd tv ZD9 star dve leti, ki je bil daleč od najcenejšega; menda najbolje kar zna sony od lcdjev sproducirat. Filme predvajam direktno iz zunanjega diska in spet - 1080p sedaj res bp, 2160p pa spet težave - en film dela bp, drugi se zatika.

Ali moram čakat še deset let, da bom normalno gledal UHD ali imate kakšno rešitev? A vam res tekoče to dela? Kako?? Probal sem default video player, vlc, kodi in nič. A ima disk pri tem kaj veze? A moram kupit player ala Nvidia Shield?

Netflix ima sicer ok sliko, ampak ni ga čez kakšen "potegnjen" 50gb film.

Ker to je res za popiz***. Gledam film Joker in 20min svršavam nad sliko in filmom, pol pa freezne!:(
Ja, glej le da ga rukneš v moder usb 3 priklop, prek mreže 4k ne bo šlo, tudi preko wifija ne, enostavno ne sprocesira 50GB 4 k filme, 20GB ni problem, je dovolj prenosa na 100mBit povezavi. Torej impro liga. Jaz ruknem 50GB+ filme na zunanji disk, in sicer na takšnega z zunanjim napajanjem, potem teh težav ni ..je pa nekaj čaranja s presnemavanjem. TVji bi morali imet klasično 1GB povezavo in ram za buffer in je to to...tako pa smo s tem tam v 2005... pri novih novih ni kaj dosti bolje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
tako iz firbca me zanima...
se sploh splača gledat 4k filme? ali je bolje nek dober 1080p vzeti? Ker razmišljam o tem da bi določene filme prenesel v čimboljši kvaliteti. 4k tv pa trenutno še ni.
je razlika...manjša sicer ali skoraj nična med dobrim 1080p ripom in slabim 4 ripom, če pa imaš dober 4k rip je pa to to, plus da ponavadi še je zraven kak atmos zvok pa je win win. vseče.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Apple TV 4K (1st gen) + Infuse player preko giga mreže za šalo predvaja vse UHD HDR BluRaye iz NASa. Mi super služi zadnji dve leti za ta namen (poleg Netflixa, AirPlaya in ostalih zadev). Celo direktno iz Google Drivea gre brez problema na dovolj hitri liniji. Sicer tudi kak nVidia Shield s Kodijem ravno tako nima težav.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
problem so TVji. zunanje naprave to strimanje z nas naprav vse opravijo nekak ;)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
problem so TVji. zunanje naprave to strimanje z nas naprav vse opravijo nekak ;)
Vse ravno ne, se pa seveda najdejo takšne, ki s tem nimajo težav. Sicer pa poznam problematiko in tudi vem zakaj imam Apple TV za ta namen. Če mene vprašaš, se splača stegnit bodisi za Shielda ali Apple TV 4K (odvisno od preferenc) in je to to.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
Vse ravno ne, se pa seveda najdejo takšne, ki s tem nimajo težav. Sicer pa poznam problematiko in tudi vem zakaj imam Apple TV za ta namen. Če mene vprašaš, se splača stegnit bodisi za Shielda ali Apple TV 4K (odvisno od preferenc) in je to to.
men zaenkrat sony na zunanjem disku USB, vse prebavi, tudi 50 do 80 gb na film. tako da neke dodatne škatle ne bom nabavljal, je pa res da par tistih UHD filmov pač moram dat na disk posebej... tečno ampka za 2x na mesec ne bom jokal.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ko sem kupoval TV, tako ali tako še ni bilo eARCa in je bil zunanji predvajalnik edina opcija, da sem lahko na receiver spravil brezizgubno kompresiran prostorski zvok. Mi pa v vsakem primeru ni več za ročno prematavat teh vsebin po ključkih in diskih, sem že leta navajen, da imam vse spravljeno na NASu in gledam preko mreže (tudi lastne posnetke iz dopustov in podobno). Sicer pa drugega kot UHD BDjev praktično ne vlečem dol, čeprav priznam da sem zadnje čase skoraj več gledal Netflix, če že sploh kaj.
 

rfaric

Zelenc'
14. sep 2010
13
0
1
men zaenkrat sony na zunanjem disku USB, vse prebavi, tudi 50 do 80 gb na film. tako da neke dodatne škatle ne bom nabavljal, je pa res da par tistih UHD filmov pač moram dat na disk posebej... tečno ampka za 2x na mesec ne bom jokal.
meni nekateri štekajo na sony tv..kakšen usb disk pa imaš?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
mal je problem v kakšnem formatu je in s kakšnimi kodeki je skodiran....z mkv ne moreš falit, kakšen mp4 pa zna zaje.bavat. Takole na prvi uč.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
mal je problem v kakšnem formatu je in s kakšnimi kodeki je skodiran....z mkv ne moreš falit, kakšen mp4 pa zna zaje.bavat. Takole na prvi uč.
Kodek je v 99% x265. Alternativni VP9 (Google) in AV1 (Alliance for Open Media) nimata za burek.

MKV in MP4 sta pa samo kontejnerja (vsebnika), ki združita zvok, sliko, podnapise ipd. Na zatikanje predvajanja naj ne bi imela vpliv. Višji bitrate in kakšne bolj kompleksne scene pač znajo štekati na slabših procesorjih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
imel sem dva film kao v mp4 (2 filma, v 4k, podobna velikost datoteke par +- % s kasnejšo mkv verzijo) pa je javljal napako tako preko stream v mreži in pottem še preko USB, da je prenos preočasen. in je zatikalo precej. Potem sem vse skupaj zbrisal in DLja mkv verzije. Delalo vse BP. Kje je bil feler bogsivedi, rečmo da v mp4. Tudi ne vem od kod je prišel mp4, če prav pomislim...dopuščam tudi opcijo, da se je "slabo" pretočil in je transmission vrgel nekak v ta format, ne vem.

aja, pr0n v 4k na mp4 dela BP. :evil:
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Važen je bitrate video streama, ne končna velikost MKV oz. MP4 datoteke. Folk pozablja da je audio del velik tudi v gigabajtih in nekateri filmi imajo dodanih več audio streamov. Tako da če imaš en film z 1 audio streamom in drug film z 2 audio stremoma... primerjava velikosti MP4/MKV seveda ni na mestu.

Pa tudi pri bitrate videa je lahko precejšnja dinamika. Torej average je lahko podoben, ampak določene kompleksne/hitre scene lahko nabijejo bitrate v višave in takrat lahko da network/disk ne bo dohajal. Čeprav takšne kratke "špice" bi moral tudi buffer požreti, kar pomeni da je najverjetneje (spet) kriv prepočasen CPU.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in sajkek

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Meni delajo 4k filmi brez problema. Imam Philips 55OLED705S z androidom (9) in na naloženem kodiju brez težav delajo filmi preko mreže (žična povezava preko 1gbps switcha). Dela tudi HDR in Dolby Atmos. Govorim o filmih, ki imajo cca 50GB. Vgrajen predvajalnik pa ne predvaja morda enega od petih. Brez težav dela tudi youtube v 4k60fps. Testiral sem tudi video iz Gopro 7 black in DJI Mini 2 (ki ima bitrate 100mbps) in dela brez težav. Glede tega moram reči da sem kar pozitivno presenečen.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
tv ima itak 100mbit ethernet. kar je načelno dovolj, kolikor sem testiral je meni pri (dunkirk 4k) prišel stream do 80mbit (in tam se zatakne).... drugače pa nekak se strima okol 30 do 40 mbit. (tile ta večji 4k fajli).
Meni je pač zanimivo, da ne zna oz nima, en orng bufer pa je to to.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Zdravo, prosim za pomoč.
Doma imam Panasonic TV HX810 in Samsung Soundbar. Težava je, ker TV podpira DV in Dolby Atmos, ne podpira pa nobene verzije DTS. Soundbar sicer podpira vse, ampak nič ne pomaga, če predvajam direkt iz TV-ja...
Zato iščem zunanji predvajalnik. Vsebino večinoma predvajam preko USB HDD.
A moram res poseči po Shieldu, da mi bodo vse vsebine delovale? 4k, DTS, DTS-X, Dolby Atmos, DV,... Iger ne bom igral, Netflix tudi ni pogoj, saj mi dela preko TV...