nakup preklopne čelade

aljazmv

Zelenc'
6. mar 2009
23
0
1
pozdravljeni, zanima me katere preklopne čelade priporočate tisti, ki jih imate seveda!

zanimam se za nolanko, airoh, agv?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Če ti ni škoda dodati par 10 eur, potem je najbolje, da kupiš Schuberth. Poznam nekaj motoristov, ki je ne zamenjajo za nobeno drugo čelado.
 

aljazmv

Zelenc'
6. mar 2009
23
0
1
hm...gledam cenovni razred tako do 350€mogoče nevem..zato prašam tukaj če kdo pozna to zadevo...ker preklopne še nisem nikoli imel zato bi rad kupil nekaj kar bi bilo dokaj kvalitetno
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
Fotr ima nolan n103, je sicer zadovoljen(napram tega kar je imel prej) samo ima čelada par napak/pomankljivosti:
-Preklopni del se ne zatekne dobro ko je odprt
-Glasnost, kar je sicer pri vseh peklopnih čeladah ker so le reže.
Frend je nedolgo nazaja kupil n103(2 komada) in pri obeh so iste napake, vizir se mu ni zapiral(pri obeh čeladah 3mm lufta)
Kot ti je gretzky rekel Schuberth. Starejša C2 je v Louisu 290€ C3 450. C2 vem da so zelo pohvali
Pri Schubertovih je pa bil problem z antifog zaščito ker se je luščila(so menjali vizirje kot tovarniška napaka).
Z c3 imajo nekateri probleme(nenatančno zapiranje) ter z garancijo v TC-ju ker jim nočejo priznat (komplicirajo itd.)
 
Nazadnje urejeno:

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
schubert c3 ali c2 edina ki je vredna denarja... rabljeno c2 pa dobiš na bolhi za cca 100-150€...

vse ostalo je približek tem dvema čeladama...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Jaz imam preklopno Airoh, pa je razmeroma dobra (uporabna, enostavna za preklapljat, notranji zatemnitveni vizir se enostavno preklopi), nima kakega lufta. Možna naknadna vgraditev blutooth modula za pogovor. Res pa je, da sem tudi kaj boljšega že imel na glavi. Najbolje da si vzameš urco časa, pa greš v štacuno s podkapo, pa imaš malce gor tiste ki so ti simpatične, pa je. Skratka tako kot če greš kupit pancarje... čas si moraš vzet. S Schubert-ovo boš sicer težko zgrešil.
 
Nazadnje urejeno:

alabaster

Pripravnik
28. feb 2008
202
20
18

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Imava z mojo Nolan N-101 že par let. Kar se mene tiče, sem zadovoljen.
Pred nakupom je dobro čelado preizkusiti. Zakaj? Enemu bo čelada tiha, na drugem motorju pa glasna in bo žvižgala. SShubertkami je enako. So sicer cenjene, ampak spet jo je treba preizkusiti. Malo na Motosvetu preletite temo o čeladah...