Nakup motorja

ro2067

Zelenc'
27. dec 2009
2
0
1
Zdravo,
Imam namen kupiti motor. Odločil sem se za Yamaho TDM 850. Zaradi pomanjkanja denarja si ne morem privoščiti novega motorja. Lepo prosim, če mi lahko kdo pomaga na kaj naj bom pri nakupu pozoren in koliko km motor ob rednem servisiranju lahko zdrži. Ali so to v redu motorji al je to škart?
Najlepša hvala vsem!

L.P.
R
831214-yamaha-tdm850.jpg
 

Priponke

  • 831214-yamaha-tdm850.jpg
    831214-yamaha-tdm850.jpg
    49 KB · Ogledi: 398

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Hm hm...škart?

Z Yamaho ne moreš faliti...vsaj ne z vidika, da bi se bal, da je škart.

Kakšen je dotični motor nimam pojma. Poišču po netu primerjave, teste dotičnega modela z ostalimi znamkami,pa boš lažje ocenil kam pes taco moli.
 

motofix

Pripravnik
18. feb 2008
92
1
6
Ljubljana
Kontaktiraj serviserja Yamah Jureta Primca iz Ljubljane. Jure ima v svoji bazi strank vsaj 300 kom TDM-k, pa tud sam jo ima ( mislim da ima prevoženih 120 tisoč km z njo).

Tko da ti lahko zelo pomaga pri nakupu motorja ki ga želiš.
 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik ro2067 pravi:
Ali so to v redu motorji al je to škart?
Najlepša hvala vsem!

L.P.
R

Hmmm ... nasmejal sem se ob tem, ko si omenil oz. vprašal če je znamka Yamaha škart roba !?
Nebi bil začuden, če bi spraševal o kakšnem Kewaay ali kako se že reče, ne pa o Yamahi.
Poglej si malo statistike letošnjega leta na svetovnih tekmovanjih, katera znamka prevladuje.

MOTOCROSS MX 1
1 mesto: Antonio Cairoli
4 mesto: David Philippaerts
6 mesto: Joshua Coppins
7 mesto: Tanel Leok

... vsi vozijo Yamahe YZ450F

Da pri MotoGP spljoh ne omenjam Rossi-ja .... itd.

No, normalno da ne boš kupil Yamahe zaradi tega, ker pač zmagujejo z njo ... kupiš motor, ki ti je seveda všeč.
Je pa dobro, da se odpraviš od prodajalca do prodajalca, se malo pozanimaš kako in kaj, si nabereš nekaj katalogov in jih ob peči zvečer malo prelistaš.

Dobro je, da si na internetu oglešaš tudi kakšne teste različnih proizvajalcev in sicer na kakšnih neodvisnih straneh .. kakšna nemška avtomoto revija, ki je naredila teste motorjev recimo v 600ccm razredu in delaš malo primerjave.

Pri rabljenem motorju pazi, da bodo vsi dodatki, ki jih je morda namestil lastnik tudi homologirani, da nimaš dodatnih stroškov ... itd.
Bodi previden kot pri nakupu avta. Če pa kupuješ pri kakšnem serviserju ali moto hiši, potem pa itak se nimaš kaj bati.

lp
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Hm, neodvisne revije... Nemške so pa res neodvisne, ja. Če je v primerjalnem testu zraven BMW, veš da bo zmagal.. Ne vem zakaj čitati primerjalne teste 600 ccm...?
Poslušaj motofix-a, pameten nasvet je dal.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Kupi nekaj solidno ohranjenega, če ti je prvi motor še ne veš kaj te moti in kaj ti je všeč. Pol po par tisoč kilometrih boš pa že vedel kaj iskat pri naslednjem motorju.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Dal sem primer, da naj pač pogleda v revije, pa naj si bodo nemške, albanske, angleške ... tega je na netu kot dreka.
Če ima revija, ki dela teste nek renome, si ne bo privoščila "navijat" za svojega domačega konja, pa če tudi je to BMW .

Se pa strinjam, da obiščeš osebno prodajalce vodilnih znamk motorjev, pa si zadeve ogledaš od blizu pa boš takoj vedel kaj želiš.
Če pa imate v LJ takšnega profiča kot ga je nekdo omenjal, potem pa ne oklevaj, ampak pot pod noge ... od takšnega boš zvedel še več kot od nekoga za pultom.

Lp
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Da n e boš iskal:

pooblaščen Yamaha serviser :

Primec Jure s.p. ,
Cesta v Gorice 38
1000 Ljubljana
01 256 39 71
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Vem, da nisi mislil kaj slabega. Hotel sem samo pripomniti, da totalno neodvisne revije ni. Res, pred nakupom se je potrebno precej informirati. In najboljši naslov so lastniki teh motorjev. Pa na netu poišči 50Tkm test -v Motorradu je bil. Sigurno obstaja tudi forum za TDM-ko.
 

ro2067

Zelenc'
27. dec 2009
2
0
1
Zdravo!

Hvala vam za pomoč! Res sem vam hvaležen in vesel, ker vidim, da se lahko obrnem na forum za nasvete.
Kupil sem jo!!!
Jutri grem ponjo, komaj čakam!!!!
Res, da je stara, ampak je pa od 1. lastnika, starejšega gospoda, z relativno malo prevoženimi glede na letnik (l.96/25000km).
Gospod mi je dal gor nove gume, ker so ble stare letnik 2001 in ne obrabljene ampak full trde.

Hvala za pomoč in se še priporočam ;-)

L.P.

R
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Tudi sam kupujem Yamaho TDM 850. Če pozna kdo koga, ki ga prodaja, pa da je v dobrem stanju, se priporočam.
Ciljam na ceno okrog 2000€. Če je pameten razlog, grem lahko tudi višje. Nekaj sem že klical, pa me prodajalci niso ravno prepričali - če ne veš, kdaj je bil narejen servis, koliko so stare gume, potem ...

Se priporočam za informacije.