Nakup ix35, CR-V ali CX-5?

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Kaj te je zmotilo pri prodajalcu? Mogoce, ko ti enkrat prodajo avto, si postal zadnji garjavi pes?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ne bi se rad prepucaval po forumih, zaenkrat javno ne bi razkril salona (lahko pa pošljem na ZS).

Kaj je bilo narobe? Precej, če se komu da brati spodnji roman
frown-1.gif
.

Bom šel kar po približnem kronološkem vrstnem redu:
1. Zmenjeni za testno vožnjo, pridemo po avto, ne najdejo ključev. Odidemo, me čez dobre pol ure kličejo, da so našli ključe. Pridemo nazaj, vzamemo avto (itak že pozna popoldanska ura), prodajalec zahteva, da gremo nazaj grede avto še natočit. Ker je bila ura že tik pred zaprtjem salona, ko smo vrnili avto, ga nisem mogel iti natočit in je bil prodajalec potem nejevoljen. Sem pa ponudil denar, vendar je odklonil. Naredili smo pa manj kot 30 km, v roku dobre ure. Edini od vseh so zahtevali, da se gre tankat. Očitno izgledamo res bolj kekci.
2. Pri drugem obisku salona in morebitnem dodatnem popustu je prodajni svetovalec za popust vprašal šefa salona, ta pa je vpričo mene skoraj začel vpiti na prodajalca v stilu kakšen dodaten popust neki, pa še par sočnih zraven je dodal.
3. Pred naročilom vozila pridem enkrat nenapovedan v salon. Vodja salona in še dva lepo sedijo v krogu (en celo na mizi), se hecajo med sabo, meni v roku 15 minut tudi ne odzdravijo, kaj šele da bi kdo pristopil ali kaj vprašal. Odidem in zunaj na vratih srečam »mojega« prodajalca, ki me je nato prijazno povabil notri. Če ga ne bi takrat srečal, me salon ne bi več videl.
4. Avto čakamo od decembra, so povedali da pride konec marca. Me kličejo cca. 14 dni nazaj, da pride avto k njim prejšnji teden. Me nato pokličejo v torek zjutraj, da je avto prišel in bo pripravljen za prevzem predvidoma v petek. Že predhodno pa so mi rekli, da mora biti kupnina plačana v celoti minimalno 4 dni pred prevzemom. Zakaj tako, mi ni znal nihče pojasnit. Kot da nakazujemo denar v Afriko, da traja tako dolgo, da se vidi transakcija. Avto nato tudi v torek v celoti plačan.
5. V četrtek me kličejo, da bo avto verjetno v petek. Nato me v petek blizu opoldneva pokličejo, da avto ne bo v petek. Okej, bo pač v ponedeljek. Zmenjena s prodajalcem, da me v ponedeljek do 10h obvesti, če bo avto popoldan za prevzeti. Do 11h me nihče ne kliče, pokličem jaz njih, mi javijo, da bo sigurno pripravljen in naj kar pridemo ob dogovorjeni uri.
Potem pa veselica: pridemo ob dogovorjeni uri, prodajalec pa nam »se iskreno, globoko opravičujem, ampak avto še ni pripravljen. Si vas nisem upal poklicat, sem vam želel raje osebno povedat«. Mi gledamo kot ene budale kakšen joke je to? Prodajalec pa nam, da je šele tretji delovni dan v tej službi. Vmes sta se namreč prodajalca zamenjala, »stari« je menda po novem servisni svetovalec.
Torej smo 4 osebe prišle ob dogovorjeni uri zastonj pogledat na uro. Zahtevam vodjo salona, se na vljuden način »zderem« na njega, ni imel pametnega odgovora. Je pa rekel, da bo avto naslednji dan pripravljen in da se bodo potrudili najti kakšno ugodnost za nepotrebno zabijanje časa.

Pridemo naslednji dan po avto, uredimo papirje, »zeleni« prodajalec zelo na kratko razloži delovanje avta, natakne tablice in se odpeljemo. O kakšni dodatni ugodnosti ne duha ne sluha, vodja pa je šel raje naprej delat svoje stvari kot da bi pristopil in kaj normalnega rekel.

Vmes sem seveda o vsem skupaj obvestil direktorja Mazde (imava skupne prijatelje), ki mi je takoj zelo prijazno odgovoril (in nato popoldan še enkrat meni poslal mail, če smo vse uredili – res človek na mestu), vendar hkrati napisal, da nad samim salonom nimajo nobenega vzvoda.

Kaj so delali s papirji avta in homologacijo celih 6 delovnih dni mi itak ni jasno.
Pa na en customer care izobraževanje bi poslal celotni salon, z izjemo »starega« prodajalca, ki se je potrudil tako s ceno kot tudi z odnosom. On je bil poleg cene tudi edini razlog, da smo avto naročili v tem nesrečnem salonu.

Upam, da bo tast sedaj užival naslednjih 15 let s tem avtom
smile-1.gif
.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
zmaga.gif
...

Katastrofa od prodajnega salona, še dobr da kaj prodajo. Dej mi pošlji na ps, da ne bi kdaj koga po pomoti poslal k njim.
wink-1.gif


Lp, S.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik andrejb pravi:
Prid k men kdaj v salon pa boš vidu kaj je to ''postrežba'' Kia. press
wink-1.gif
Sva bila s tastom tudi eno soboto v Kia salonu na Leskoškovi. Itak odzdravil ni noben od zaposlenih.
Potem pa se tast hoče usest v Sportage-a, pa se z glavo zabije v stebriček in sva bila že v svojem avtu in na poti naprej.
hysterical-1.gif

Ogleda konec v minuti, tud prospektov ni hotel več vzet.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kia salon: prodajalci se ukvarjajo z (novo?) lušno prodajalko in ji kažejo posnetke na youtube. Ko končajo (po ene 15min, ko sem prevohal že vse avte), gre en zadaj, en ven na čik, ona lušna pa ima nekaj grozno za opraviti za računalnikom. Izkušnja iz par let prej: prodajalec nosi majico z napisom drugega (nemškega) avtomobilskega proizvajalca
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Kržišnik?
Si pred nakupom preveril cene servisov v času garancije? Sicer to ne igra toliko vloge če si izbral avto ki ti ustreza, samo da ne boš presenečen.
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ni Kržišnik in za cene servisov je načeloma vseeno, ker se bo z avtom delalo max. 10k km na leto in je to eden manjših stroškov.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
kake salone mate to? isto je mel kolega z citroenom. niso vedli kdaj pride avto, kdaj bo narejen, kdaj točno ga lahko prevzame.
glih prejšnji teden nabavil nov avto po naročilu.
noben, ni zahteval nnobenega plačla vnaprej, ker je šlo za menjavo staro za novo, sem stari avto pripeljal tja, vzel tablice dol, šel odjavit, s papirji od novega prijavit, pa nazaj na novega tablice gor dal in odpeljal.
cca. 14dni od naročila, dobim potrjeno naročilo iz tovarne z tednom izdelave. prosim prodajalca, če se lahko malo pohitri dobava. reče, da bodo probali. me kliče čez 14dni, da je nova potrjena izdelava cca. 8 tednov pred prvo predvideno izdelavo. super.
zrihtamo papirje vmes, čakam avto.
me kliče, da je avto v transportu in me obvesti ko pride v koper. tu je bil sicer prvi kiks, me ni obvestil, kdaj je prišel v koper, ampak me kliče, kdaj bi rad prevzel avto. avto je prišel v koper v petek, v ponedeljek so ga že meli v trgovini, v torek ob 14ih, ko smo bili zmenjeni sem ga prevzel. edino homologacijo so mi dali fotokopijo, ker so original dali na pošto in je trajalo en dan več. prodajalec se sam ponudi, da mi pripelje homologacijo, ker sem se pač peljal direkt mimo njega, sem jo dvignil sam. moja je dobila rožico zraven avta, jz pa flašo
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Zanima me, kaj je potrebno storit na avtomobilu, da bo pripravljen za prevzem? Če je avtomobil na dvorišču avtosalona bi moral bit ready za prevzem al se motim.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Nalepit je treba kako nagravžno nalepko od avtohiše, pa še par malenkosti.
smile-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Prodaja pada, prodajnega folka v salonih isto (sine od direktorja, njegov bratranec in ena luštna na praksi) - jasno da jih boli patak. Dobri avti se (še vedno) sami prodajajo baje, al pa eni res zgledate ko eni beboti in vas tudi tako jemljejo...
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Prodaja pada, prodajnega folka v salonih isto (sine od direktorja, njegov bratranec in ena luštna na praksi) - jasno da jih boli patak. Dobri avti se (še vedno) sami prodajajo baje, al pa eni res zgledate ko eni beboti in vas tudi tako jemljejo...

Kaj pq ko imajo beboti denar? Če prodaja pada se moraš pač 3x bolj potrudit ali?
 
Nazadnje urejeno:

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Boli me k..
wink-1.gif

ps. povabu sm ga na zastojn coffi, kaj je s tem narobe ? Mislium obisk, če si slučajn zasledil, da je avto Že kupil..
priden.gif

kia. press
smile-1.gif


ps. Vag, Mejduš maš štorastga tasta :D aja prid drugič čez tedn, pa mene poišč
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
Citat:
Uporabnik sanco pravi:
Zanima me, kaj je potrebno storit na avtomobilu, da bo pripravljen za prevzem? Če je avtomobil na dvorišču avtosalona bi moral bit ready za prevzem al se motim.

treba je narditi dekonzervacijo, nulti servis, programsko "sprostiti" software, oprati, potrgati ven zaščitne folije, dati noter tepihe, urediti papirje ala homolomo kartonček, dodati obvezno opremo, nalepiti reklamne nalepkice (k sreči v AH kjer sem kupil, devajo reklame samo na okvirje tablic, kateri so še isti dan leteli dol in sem prilepu registrsko tablico), na felge dodati pokrovčke in zaščitne plastike okoli vijakov, pa še kaj.
majo sigurno dela za ene par ur.

lp