Nakup avtoprikolice kje ? - tretja tablica

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Večinoma dosti manjše reči od teh dveh metrov.. za rezervo pa iščem obvezno prednjo stranico ki se odpira. Za uraden prevoz kakšnega morebitnega štiri metrskega "štafla" je pa itak vse to premalo.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Snemljiva sprednja stranica je zlata vredna.. Tole je 3,5m, za 4m si pa res mal kratek...

IMG_3034.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ja ,to sem res postavil prioriteto. Kakšno pohištvo je večina paketov vse nekje okrog dva metra.
Pa tisti ročni kip ,če dobro premislim tudi ni taka slaba stvar. Kakšna samokolnica peska,zemlje,gnoja pripeljana domov ,je tudi lažje za raztovoriti..

Se pa tvoj paket kar močno vidi ker je velik, imamo občutek če bi peljal štiri štafle,late štirimetrske ,da bi se manj videlo..haha.


Tale se mi zdi tudi kar dobra ,zaradi stranic..


Grem šele v četrtek priklop montirati ,tako da imam čas ..
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Sanjaj kako boš tono peska s prikolice zvrnil. Pa omaro po kiperci dol porint je tudi zmaga posebne vrste.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ima kdo v lasti to prikolico ?


Za parkrat na leto ,mi deluje kar dober kompromis. Pa če bi kasneje želel nadgradnjo ,ponjavo se mi zdi cena 200 eur kar sprejemljiva ..

lp
Sem ti jo nalimal par postov višje.... Ti napisal da jo imam in da sem zadovoljen. Pa tud da bi vzel 233 model, če bi še enkrat kupoval. A sploh prebereš, kar ti napišemo?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
res postavil prioriteto. Kakšno pohištvo je večina paketov vse nekje okrog dva metra.
Pa tisti ročni kip ,če dobro premislim tudi ni taka slaba stvar. Kakšna samokolnica peska,zemlje,gnoja pripeljana domov ,je tudi lažje za raztovoriti..

Se pa tvoj paket kar močno vidi ker je velik, imamo občutek če bi peljal štiri štafle,late štirimetrske ,da bi se manj videlo..haha.
Ja ,to sem res postavil prioriteto. Kakšno pohištvo je večina paketov vse nekje okrog dva metra.
Pa tisti ročni kip ,če dobro premislim tudi ni taka slaba stvar. Kakšna samokolnica peska,zemlje,gnoja pripeljana domov ,je tudi lažje za raztovoriti..

Se pa tvoj paket kar močno vidi ker je velik, imamo občutek če bi peljal štiri štafle,late štirimetrske ,da bi se manj videlo..haha.


Tale se mi zdi tudi kar dobra ,zaradi stranic..


Grem šele v četrtek priklop montirati ,tako da imam čas ..

Sanjaj da boš skipal z ročnim kipom prikolico peska :) Tisto je uporabno samo za kakšno kosilnico gor zapeljat.. Zadnjič sem probaval kakih 100kg peska zvrnit.. Ni šans :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
Kiper je fajn ja. Fajn olajsa dolocene stvari dol cuknit al pa gor naložit.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Berem ,berem vse , Zbiram mnenja.
kalbo
Imam trigano 205 v izboru.
Ampak sem prilepil https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14332699&display=Access Ranger Trailers 200x133 cm PREGIBNA ODSTRANLJIVE VSE STRANICE
ker po opisu ,ceni so skoraj iste .
Mi je pa prodajalec prilepil pa podatkov ,ki niso zanemarljivi.
-
Pri prikolicah na našem trgu: Izbirajte med osovinami ALKO ali KNOTT. Za te različno prodajalci, tudi mi, imamo rezervne dele.



Za lažjo primerjavo. Značilnost naših prikolic:

- moćan cink, 4 mikroni

-Vse stranice odstranljive- blatniki ostanejo (niso na stranici prikolice montirani)

- Moćna šasija v kateri vgrajenia 4 pritrdila -Kiper varianta prikolice

- če se odpre ali odstrani prva ali zadnja stranica sta bočni v svojem profilu- ne moreta izpasti

Kar se tiče kipanja ,po moje, je sigurno lažje kot kar tako naravnost dol kopati. Nobeden ne govori o toni peska , ampak par samokolnic. Čeprav sem siguren da tudi tono se da skipati ,bistvena je razporeditev teže.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Pesek zmečeš dol dokler je pretežko za manevrirat. Ko je enkrat dovolj prazno da lahko skipaš boš skipal tudi z nekiperce. Odpneš prikolico, zadnjo planko dol in dvigneš rudo.

Če se spredaj odpira je fajn met teleskopsko rudo. Pri V izvedbah ali kipercah to seveda odpade. Ni pa to (rudo ven/not) nekaj kat bi kar dnevno počel, kot je tablico ali kljuko nataknit.

Na zadnji strani maš dva primera glede blatnikov, prva ma plehnate našraufane na stranico. Plehnatega zviješ in ostane zvit. Plastičnega/gumi ne moreš zvit. In šraufan mora biti na prečne nosilce, da se ne (raz)maje.

Glede gajbic ali tone peska. Kar je šraufano (!) na os in vlečni drog je bolj za gajbice. Za tono peska pa varjeno vroče cinkano podvozje (varjena je tudi zadnja stena v kateri so luči) na katerega je prišraufan kason. Ampak tukaj govorimo že o skoraj x2 cenah v primerjavi s 400 eur baubau variantami.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
Neenakomerno naloženo. Če je enakomerno, lahko kipaš ne glede na količino. To je težko v resnici doseči, zato pač najprej razbremeniš spredaj in odstraniš del materiala.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Na sprednjem delu razbremeniš ja, potem pa holdmybeer in odpneš prikolico. Za specialne efekte pomaga še če vse skupaj ni popolnoma na ravnem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Te kiperce imajo pregib na osi, dejansko je vpetje šasije tam deljeno. Na ravnini enakomerno nasuta prikolica se kiperca sama obrne s potiskom mezinca na kason. Je pa res da če imaš prikolico na naravnem jo v klanec ne boš kipal. Sam imam montiran vitel na rudo pa če zapnem s spodnje strani za zadnji del se "polavtomatsko" kipne tudi če ni ravno "v vagi".

Uradno gre peska v tako prikolico švoh 1/3 kubika, to je 1/3 višine stranice pri neki 2m prikolici. To je fino prej vedet, preden pretegnete gumiakso in je vsaj aksa samo še za v smeti (nova je okoli 200EUR).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ja in ne, ker gumiaksa ima dinamične in statične obremenitve dokaj dobro "programirane". Skratka lahko nabiješ z največjo uradno obremenitvijo luknjo pa ti prikolica zaniha in ne bo nobene škode, ko pa daš tono+ peska in ga pelješ 20 km v eno smer pa ti lahko že za kolesa pokrivem stojijo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Na uč je tole 3/4 kubika, se pravi blizu 2x dovoljene. Važno da so gume napumpane.:D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi