Nakup avtoprikolice kje ? - tretja tablica

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Za parkrat letno iščem avtoprikolico do 750kg , s kesonom cca 2m dolžine.

Kje bi našel kaj najceneje ??

Morda kdo ve ,ali je potrebno takšno novo prikolico peljati še kaj na tehničnega ? ( kdaj ,v kolikšnem času ?? )

Koliko stane tretja ponovljena registerska tablica ? ( imam dve ,naročil bi tretjo isto)

Hvala
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Za parkrat letno iščem avtoprikolico do 750kg , s kesonom cca 2m dolžine.

Kje bi našel kaj najceneje ??

Morda kdo ve ,ali je potrebno takšno novo prikolico peljati še kaj na tehničnega ? ( kdaj ,v kolikšnem času ?? )

Koliko stane tretja ponovljena registerska tablica ? ( imam dve ,naročil bi tretjo isto)

Hvala
Jest imam tole. Zelo zadovoljen. Mogoče če bi še enkrat kupoval bi vzel 230.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Aja, greš tja, kupiš, zapneš, nabiješ gor tretjo tablico in se pelješ. Po pošti dobiš homologacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Čist ok.. Samo sem videl pred časom že tam za okrog 500 evrov. Ne vem koliko je kaj trenutno vOBI-ju ? Tista s ponjavo je bila enkrat cca 550 ?

lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Čist ok.. Samo sem videl pred časom že tam za okrog 500 evrov. Ne vem koliko je kaj trenutno vOBI-ju ? Tista s ponjavo je bila enkrat cca 550 ?

lp
Jaz imam to iz obija. Čisto ok, tudi 0,75 kubika peska sem z njo že 2x peljal ca. 500m.
Po nakupu je potrebno z računom in homologacijo iti na registracijo, da jo vnesejo v sistem in potrdijo veljavnost tehničnega pregleda za 4 leta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
No to okoli tehničnega me je tudi zanimalo. Hvala. Pa se tam kaj plača ta vpis ??

Pa kdo morda ve koliko je trenutno cena v obi-ju ? Nisem zasledi nobenega letaka ,reklame..
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
No to okoli tehničnega me je tudi zanimalo. Hvala. Pa se tam kaj plača ta vpis ??

Pa kdo morda ve koliko je trenutno cena v obi-ju ? Nisem zasledi nobenega letaka ,reklame..
Uf, to pa ne vem, ker sem istočasno še 3.tablico plačal, pa ne vem zdaj, če je za izdajo potrdila za prikolico tudi bil kak strošek.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Poglej malo na http://www.formula-sp.si/

Tehnični 1x na 4 leta - cena 25eur, tretja tablica med 15 in 20eur (odvisno ali delaš na UE ali na AMZS). Poglej kdo izmed OBI in Bauhaus ima sorelpol prikolice. So res neuničljive..
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ja saj ni slaba ,pač odvisno kaj rabiš..
Osebno ne rabim nič druga kot 2m dolžine ,zadnja stranica , in če že kaj od opreme ,potem ponjava..
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Mal glej, da je zadost široka. Vsaj meni je bilo to pomembno. Tko da recimo knauf plate brez problema vozim leže, v širini 120 bi jih težko. Katerokoli boš pa kupil, ti bo pa služila. Sem pa včeraj videl v Bauhausu prikolce, tud niso slabe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Me je razpi*zdilo ,imam 8 metrov betonskih plošč vrtne poti za spraviti domov ,pa bi moral skoraj na kolenih koga prositi če mu lahko plačam.

Temu cementninarju sem pa tudi povedal ,če bi se jaz bavil s podobnimi zadevami ,bi imel najmanj vsaj prikolico ali kombi ,za dostavo manjših zadev.

Pa saj škoda razpravljati . Tako kot večina ,vprašanje če jo bom rabil petkrat na leto. Naj bo doma.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Te čisto razumem, sem imel podobno situacijo. Najprej z malo prikolico, potem z večjo. Sedaj imam že nekaj časa obe, ko rabim karkoli zapnem in grem.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Jaz sem že imel prikolico. Pa enostavno je nisem nič uporabljal ,in še enoprostorca sem imel takrat. Sedaj imam clio-ta ,sva večina sama z ženo in ni potrebe po večjem avtu.

Evo in spet potreba po prikolici. Pa tudi vlečno kljuko še moram zmontirati.


Rastlinjak urejava . Vrtne poti ,deset vreč zemlje... Za slabega jurja bom imel na voljo kadar bom želel prevoz. Za kaj extra večjega pa tako moraš iskati prevoz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in RoMeX

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz ne bi kompliciral.
Imaš TPV, Dovžan, v Kranju avtopriolice.eu, FormulaShop, pol maš še Tema avtoprikolice v Slo.Konjicah, ...
Lahko tudi pri sosedih... https://www.autoprikolice.hr/subcat...50-kg-3&cate=standardne-auto-prikolice-2&id=3
Pregledaš in kupiš najcenejšo.
V sorazmerno kratkem času bom kupoval tudi sam... sicer jo imamo - domače izdelave s homologacijo, vendar bi bila potrebna kar konkretne prenove: komplet planke, kaj za pošvasat, nove gume,... se skoraj ne splača ubadat
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Vem da jo lahko dobim kjerkoli..Vprašanje je bilo bolj v smislu ,če je kje kakšna akcija ,pa da ni ravno na televiziji. Včasih ljudje
viidimo pa ne rabimo pa povemo naprej..

Tudi tista opcija v obi-ju mi ni slaba ?? 599 s ponjavo od pongratza ?

lp
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Pejt še Bauhaus pogledat, neki je svak govoru, da je bla odprodaja, mogoče je še.
To, da je 205 x 130 in da se da spredi in zadi planke odstranit + kiperca je men prevagalo za tistih 200 EUR več, plus planke so višje. (130 pomen da gre knauf plata not leže). Ponjave pa še nisem kupil. So pa vse OK za tisto ko mi rabimo, sam je fajn, če imaš plac, da je mal večja, dolžina zmer prav pride, sam je vseeen 205 optimum (pohištvo za peljat recimo).

Sva imela z ženo to debato, ko sem prodal enoprostorca in šel na karavana. Je blo vpitje, kaj boš rabil, pa to je za dvakrat na leto, sam nisem šljivil, sem šel samo iskat. No sva se zmenila, da odkljuka vsako furo 20 EUR. Ko smo lani spomladi delali tlakovce na dvorišču in smo vozil pesek iz bližnjega peskokopa je pol kupnine že odkljukala. Vmes je bla na cesti vsaj petkrat. Pa zdej ko mulcu delam sobo v pritličju je tud že kr neki fur odkljukala, pa še nismo konc. Tko da prizna gospa brez mučenja, da je blo teh švoh 700 EUR dober nakup, pa take stvari prizna težko, že če jo mučiš.

PS: Ta Obijeva je men mal majhna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX