Nakup APPLE TV

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
Upam da ne bo preveč trapasto vprašanje, ampak enostavno ne vem ali razumem prav APPLE TV box

Namreč sedaj imam ponudnika kabelske TV .- TOTAL TV. Sestra pa ima AMIS, in preko njene kode gledam amis tv na Ipadu in računalniku ( AMIS MOBIA TV )

A lahko gledam to MOBIA tv, če kupim APPLE TV box ?
Kako sploh ta APPLE tv deluje ? Kako da se na njihovi strani oglašuje cena 99$ eni pa prodajajo tudi po 180 € ... ?

Namreč sedaj imam iPada 2 in iPhona 4s in mislim da bi to lahko vse skupaj fajn delovalo - ali se motim ?

kako pa je Android box ?
Prosim za nasvete ker se na te zadeve res ne spoznam.

LP
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ne nemoreš (še?).

ATV sicer poganja isti SW kot iPhone in iPad, ampak še Apple ni odpru SDK, da bi lahko nameščal aplikacije od drugih avtorjev. Z jailbreakom sicer lahko, samo bi morala biti aplikacija prilagojena za ATV. Pa za 3. Generacijo še ni jailbreaka.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a pa nima ravno apple neke funkcije, ki zna sliko z ipada kazat na apple tv?
torej v uporabi bi bile obe napravi, razlika bi bila samo ta, da bi lahko gledal na big screen. oz, če se ne motim lahko tudi ipada priklopiš preko hdmi na tv?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ja AirPlay. Downside je edino, da zna HW pospešeno predvajati samo mp4 videe. Kar v praksi pomeni, da full hd mkv odpade brez predhodnega konvertiranja. No v bistvu to isto velja tudi za ATV.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ne vem, ker ne poznam aplikacije od Amisa. D3GO od Telemacha, mislim, da mi ni delal. Sicer pa nimam ATV in airplay uporabljam preko xbmc, ki ni čisto 100% implementacija. Vsaj drm vsebin ne predvaja.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Aha, no sej to me je zanimal, če ta Airplay 1:1 prenaša sliko, ali je pač odvisno od vsebine.
thnx
 

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
Ah brezveze, jaz pa že mislu it po ATV dans, in skenslat kabelsko
frown-1.gif
((


kako pa je z Android box ? je probal kdo ?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ima tudi AirPlay mirroring, ki ga (še?) xbmc ne podpira. Gre pa preko AirServer aplikacije. No sem zaj probal D3GO preko AirPlay mirroringa in dela. Samo je še vedno preslaba kvaliteta (beri preniska resolucija in previsoka kompresija), da bi to gledal na TV.
 

MasterX

Pripravnik
27. apr 2009
173
0
16
Škoda... upam da bodo kdaj naredili tudi tako da boš lahko iste aplikacije kot jih imamo na ostalih napravah predvajali tudi na Atv