Nakum ŠTIRIKOLESNIKA

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
Sem gledal test v avto magazin 2012 ???

Hudo...ampak dat za igracko vec kot za avto... 17k je res samo za tajkune...noben drug normalen si ga ne bi privoscil

poleg tega me odbija se zracno vzmetenje...bohvet kolk to kosta za popravljat kadar se lotis rebuilda...sam sm tak da kupim stvari (moped....scooter....itd) samo 1x in pol vzdrzujem dokler ne razpade
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
se strinjamo s tabo da so kraljevski, žal tudi cenovno...

Seba81 išče varianto za okrog 5500€, tako da take variante verjetno izpadejo, razen če se premisli pa 3x več investira
Res je da iščem optimum za okol 5500€, ker več mi je pa
uf-1.gif
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Brpja je kupil poba iz sosednje vasi novega za 19000€
uf-1.gif
, baje dobro zmatranga grizlija pa še prodaja za zelo dober denar.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Boš povedal čez dva tedna...
smile-1.gif


http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6087818

S tem zgoraj sem se kar dosti prevozil. Zadeva je prava zverina, z aktivnim vzmetenjem, odličnim servo krmilom in zlo dobro delujočim štirikolesnim pogonom. S tem pa res ni klanca da ne bi prišel gor oziroma je bolj omejitev ker je tebe strah. Konj je v bistvu preveč, razen morda za kakšno blato, kjer prideš ven tudi če so kolesa cela pod vodo. Za normalno vožnjo je pa tudi 500ccm zelo ok (še vedno prideš povsod in še vedno dobro potegne).

Tile BRP-ji so res "kralji" med štrikolesniki.

Kakšno pa je to ''aktivno vzmetenje''?
cool-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Sem narobe napisal (takrat se samo nahitro prebral tiste brošure): Krmiljenje je aktivno (se prilagaja in ti pomaga), vzemetenje pa je nastavljivo in mislim da se celo prilagodi glede na hitrost. Iz tistega promo material, polenga raznih kratic in velikih besed je težko razbrati kaj in kako točno dela, vem pa da je precejšnja (in občutno) razlika glede na cenejše modele, ki teh sistemov nimajo.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Sem narobe napisal (takrat se samo nahitro prebral tiste brošure): Krmiljenje je aktivno (se prilagaja in ti pomaga), vzemetenje pa je nastavljivo in mislim da se celo prilagodi glede na hitrost. Iz tistega promo material, polenga raznih kratic in velikih besed je težko razbrati kaj in kako točno dela, vem pa da je precejšnja (in občutno) razlika glede na cenejše modele, ki teh sistemov nimajo.
Se mi je zdelo...
hysterical-1.gif

Verjetno bo spet brezpredmetno, če vprašam, kako se vzmetenje prilagodi na hitrost...
cool-1.gif

Kratice so super, razume pa večina folka dve, ABS in WC...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
In kaj tebi ni jasno? Seveda je aktivno vzmetenje pri CAN AMu. In to lahko vsak dan. Pri kakem CF MOTU je veliko časa neaktivno
grin1.gif
. No vsaj tako so mi razložili majstri na ATVjih.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Sarkazem drgač, sej boš pokapiral. Pa reno: hotel sem povedat, da lastniki bombandirjev se vozijo, lastniki kitajcev pa šraufajo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Dobr, očitno so marketingarji pri meni dobro opravili delo (nisem strokovnjak te zadeve), ampak še vedno je dejstvo da se ti štirikolesniki peljejo bolje kot katerikoli drugi in da vse DELA. In verjamem da gre marsikateremu prodajalcu konkurenčnih quadov to precej na živce.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Nisem noben prodajalec, sem pa tekmoval s quadi recimo 4 leta, videl in doživel kaj zmorejo in kaj ne zmorejo serijski modeli, zamenjal praktično vse, da je serijski ostal samo blok mašine... iz tega nekako sklepam, da se na te stvari kar dobro spoznam, tako na kvaliteto različnih modelov kot tudi na vse ''kratice'' raznih prodajalcev...
hysterical-1.gif

Mi je pa še vedno v veselje brati alter strokovnjake, konec koncev se človek celo življenje uči.
priden.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Mislim da tukaj gor ni aktiven noben prodajalec in kot je rekel XXXL nekateri podajamo izkušnje ko smo si sami lastili ATVje itd...
XXXL pa je res lahko rečem legenda še iz časov ATV foruma, saj so bli takrat gorenci kar prodorni na tem področju...
Medtem ko so oni imeli razne sportne quade, sem se jaz matral z mojim Linhaiem 260 da sem prišel za njimi, saj prišel sem,
ampak vedno s konkretnim zaostankom in malo potlačenim egom
rolleyes-1.gif


Smo pa ljudje taki, da hočmo bit pametni neki po svoje in velikokrat premalo poslušamo nasvete tistih, ki so res dali že dosti stvari
čez, tudi sam sem se najprej zapičil v Linhaia, po enem letu sem ga prodal in kupil "pravi" ATV...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.625
113
To je predelava.....al lada dejansko prodaja tak model...in to celo na EU trgu
sprasujem se.gif