Stvari bi naj šle naprej glede udobja in kvalitete bivanja. Močno hlajenje slej ko prej pomeni močno pihanje, kar je zdravju škodljivo. Tako da argument, da dajmo zgradbo narediti tako, da bo potrebovala veliko hlajenja, ker bo boljša pozimi, korak nazaj. Stavba bi morala biti tako načrtovana, da je povsem primerna za bivanje in delo tudi, če ni elektrike pol dneva in ni ravno res ekstremni vremenski pojav.
Danes je pogosto tako, da prideš v top hotel in crkneš ponoči, ker ne moreš nastaviti prezračevanja, da bi ponoči bila temperatura, ki si jo želiš za spanje in da ne bi nič šumelo. Okna pa odpreti ne moreš ... Podnevi pa ne moreš dovolj hitro reagirati na spremembo, ko prižge sonce v sobo. V avtih je "napredek", da se temperature klimatske naprave ne da preprosto spremeniti, ker baje tako ali tako ustreza človeku ista temperatura, ko se usede v avto v bundi ali v kratkih rokavih. K...c pa tak napredek.
K sreči doma nimam nič od tega, nimam niti talnega ogrevanja v večini prostorov in lahko temperaturo nastavljam po želji. Klimo uporabljam, če ne drugega je pri nas veliko poletnih dni prijetneje, če nekaj vlage ven pobereš.