Najvišja dovoljena temperatura v šoli

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
:bonk:


1695018327482.png
 
  • Haha
Reactions: Gavran

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Čudi me, da vsi arhitekti preživijo in da vsaj kakega ne namakajo v "Ljubljanici" kot so včasih cehovskih združenj obrtnike. Mislim, da so zadnja desetletja glavni krivec za marsikatero slabo počutje v javnih in tudi zasebnih zgradbah. Na koncu se sicer v medijih problem obesi na izvajalca, čeprav dvomim, da uspe izvajalcu dobiti podpisan prevzem, če se ni držal načrtov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
če so arhitekti samoveščeni kreteni, pol noben ibro ne more popravt zajebov, ki jih taprvi nardijo
še u navadni štali z govedom se da narest mal prepiha, da je možno celo dihat not
sam tam načrtov niso risal napudrani papki
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.705
138
63
Menda je tako, da je dizajn se vedno intelektualna lastnina arhitektov in ti objekta ne smes spreminjat.
ne smes na fasado obesit klime ali montirat zaluzij, ce ti arhitekt tega ne dovoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na bloku v Ljubljani je lastnica obesila klimo na lastno balkonsko ograjo. Pa so ji težili, da jo mora umakniti, ker da kvari izgled bloka. Odgovorila je, da jo bo z veseljem umaknila, takoj ko bodo uredili centralno hlajenje. Potem je imela mir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Aeon_Pax

Pripravnik
19. okt 2012
32
23
8
Ljubljana
Imeli/imamo podoben primer neustreznega hlajenja na eni od "uglednih" ljubljanskih gimnazij. Kako smo se lotili:
1. Eskalacije na razrednih nivojih (problem "prevzame" razredničarka in predstavnik v svetu staršev)
2. Pri nas je vodstvo šole hitro reagiralo in nas predstavnike staršev povabilo na razgovor - predstavitev njihovega pogleda oz. problema javnih sredstev/investicij...
3. Eskalacija na svetu staršev (ker problem več razredov, se je zadeva hitro posplošila na celo šolo)
- Na sestanek smo prišli pripravljeni s konkretnimi ponudbami (naj bodo vsaj 3 različne)
4. Reševanje oz. izvedba dodatne klimatizacije dodano v letni plan šole
- ker je šola arhitekturna dediščina (grda kot smrt) je zadev dvakrat dražja

PS: Jaz osebno v vročih učilnicah nisem videl problema, ker svoje otroke navajam na letne čase: poleti je vroče in pozimi mraz. Doma imamo mansardo, ki jo zjutraj prezračimo, nato pa pač malo švicaš. Sem kategorično proti klimi. Kot predstavnik staršev pa sem udeležen v reševanja zgornje problematike.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
odvisno o čem se menmo
če je junija 23-24 stopinj je to metanje dnarja skoz okno, če je govora o 27-28 in tko naprej je pa to druga pesem
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Najboljše pri teh arhitekturnih naročilih pa je, da je arhitekt plačan s strani naročnika in potem naročniki ne znajo uveljaviti svojih želj. Jaz te plačam, vklopi moje želje v tvoj koncept ali pa si dava roko in bo kdo drugi delal. Pika in konec.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.426
113
Najboljše pri teh arhitekturnih naročilih pa je, da je arhitekt plačan s strani naročnika in potem naročniki ne znajo uveljaviti svojih želj. Jaz te plačam, vklopi moje želje v tvoj koncept ali pa si dava roko in bo kdo drugi delal. Pika in konec.
Pa kje si ti videl človeka v javni upravi, da ve kaj gleda na tistem listu papirja, ki se mu reče načrt.

Ni on izobražen za to.
Eni direktorji javnih zavodov sploh ne vedo kaj je njihovo delo.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Najboljše pri teh arhitekturnih naročilih pa je, da je arhitekt plačan s strani naročnika in potem naročniki ne znajo uveljaviti svojih želj. Jaz te plačam, vklopi moje želje v tvoj koncept ali pa si dava roko in bo kdo drugi delal. Pika in konec.
to špila u teoriji, pol maš pa u praksi naročnika, k je zetor al pa sestrojebec od arhitekta
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Boli gospe in gospode za to. Pri nas so hteli delat prizidek. Telovadnica je že zdaj premala. Oni bi šolo širli za en oddelek na razred. brez povečanja telovadnice.
Vsak dan več DSP-jev a niti en prostor planiran za DSP. Ko bi laho brez problema eno bodočo učilnico namenli telovadbi za prvo triado za razne poligone in podobno, Eno učilnico ruknli na 4 dele in kabinet za DSP dobili pa tako. Eh kje.
Arhitekte pa tudi boli samo, da kapne na račun.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Najboljše pri teh arhitekturnih naročilih pa je, da je arhitekt plačan s strani naročnika in potem naročniki ne znajo uveljaviti svojih želj. Jaz te plačam, vklopi moje želje v tvoj koncept ali pa si dava roko in bo kdo drugi delal. Pika in konec.
En arhitekt mi je nekoč dejal, da jih na faksu učijo, da se arhitekti ne menijo za stroške, pomembna je umetniška vizija.
 
  • Haha
Reactions: tony

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Tudi pri nas imajo raje v štartu ze eno ucilnici premalo kot vec.
Ker zdele kosta m2 dodatne učilnice 5 jurjev, ko bo treba delat pa pri(nad) zidek bo pa 10.
Ali pa vsak mesec pol m2 za najemnino ene ucilnice
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
PS: Jaz osebno v vročih učilnicah nisem videl problema, ker svoje otroke navajam na letne čase: poleti je vroče in pozimi mraz.
Načeloma ja, ampak v "rastlinjaku" pri 30+ se ne da učiti.
Zanimivo, da so moderne stavbe "nizkonergijske", rabijo pa v praksi pogosto več hlajenja kot stare, ki jih je načrtoval nekdo z znanjem in zdravo pametjo za uporabnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
41
29
18
Čeprav bo energetsko gledano to v resnici smiselno, ko bo več sončnih elektrarn – hlajenje potrebuješ ravno takrat, ko bo elektrike največ, ne boš pa potreboval toliko gretja pozimi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Stvari bi naj šle naprej glede udobja in kvalitete bivanja. Močno hlajenje slej ko prej pomeni močno pihanje, kar je zdravju škodljivo. Tako da argument, da dajmo zgradbo narediti tako, da bo potrebovala veliko hlajenja, ker bo boljša pozimi, korak nazaj. Stavba bi morala biti tako načrtovana, da je povsem primerna za bivanje in delo tudi, če ni elektrike pol dneva in ni ravno res ekstremni vremenski pojav.
Danes je pogosto tako, da prideš v top hotel in crkneš ponoči, ker ne moreš nastaviti prezračevanja, da bi ponoči bila temperatura, ki si jo želiš za spanje in da ne bi nič šumelo. Okna pa odpreti ne moreš ... Podnevi pa ne moreš dovolj hitro reagirati na spremembo, ko prižge sonce v sobo. V avtih je "napredek", da se temperature klimatske naprave ne da preprosto spremeniti, ker baje tako ali tako ustreza človeku ista temperatura, ko se usede v avto v bundi ali v kratkih rokavih. K...c pa tak napredek.
K sreči doma nimam nič od tega, nimam niti talnega ogrevanja v večini prostorov in lahko temperaturo nastavljam po želji. Klimo uporabljam, če ne drugega je pri nas veliko poletnih dni prijetneje, če nekaj vlage ven pobereš.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Nekaj rešitev za učitelje, ti. strokovni kader
1) daš odpoved in greš v Lidl/Hofer, tam je vedno hladno
2) težiš ravnatelju, svetu šole, dokler ne uredijo, poleti, ko je prevroče, greš slučajno na bolniško.

3) sam daš denar (ali več učiteljev skupaj,) in se z vednostjo ravnatelja montira nekaj za jurja (gree, c&h ...), ona najbolj poceni roba za naše učitelje seveda odpade !

4) jambraš še naprej

5) organiziraš dobrodelni koncert za nakup klime, ker vemo da so učitelji revni kot cerkvena miš in ravnatelj med vikendom klošari po Lj.

6) po vzoru gasilcev naredite koledar, ali bo namenjen za odvračanje migrantov ali za avto mehanično delavnico je odvisno od osebja, ki se bo slikalo - za Sončke gre, tako da kar pogumno!

7) naredite svoj shitcoin
...
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
8) mogoče bi v vročih mesecih pouk prestavili v tretjo izmeno ? In lahko zraven občudujete Starlinke in vzhod planetov (Jupiter ob 2am, Merkur ob 21.30, Saturn ob 00, Venera ob 23.00, tako je bilo letos junija).
In po novem ceniku Pernatove elektro mafije je takrat najcenejša elektrika !

9) pouk prestavite pod bližnji nadvoz , tam ste v senci, stalno malo piha, vsi ste na svežem zraku, učenci stojijo (bolj zdravo kot sedenje), če ima kdo kitajski prehlad ena devet ne bo panike.

10) z najbolj plačanimi na šoli (J skupina, nestrokovni kader) odigraš partijo pokra, kjer jih obereš do gat in evo ti €€ za klimo.

11) v knjižnici si izposodiš knjigo na temo 'lateralno razmišljanje' in najdeš še ostalih 500 rešitev