Najlepše plaže v Istri?

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Kje v Istri se najdejo lepe plaže? Da ni pretirane gužve. Z družbo gremo na podaljšan vikend sred septembra.
 
Nazadnje urejeno:

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Odvisno kaj je zate "lepa plaža"
wink-1.gif


Enim je KAMENJAK (rt Istre) najlepše kar ponuja Istra:


Drugim so najlepše plaže ala Medulin:


S tema zgornjima dvema sem ti hotela povedati, da obstaja milion ljudi in milion okusov (od kamnitih plaž s krasnimi zalivi, kjer si skoraj sam... do dolgih peščenih plaž, kjer hodiš 200m, pa si še vedno do kolen v vodi)
smile-1.gif



Tole stran dobro preglej in boš sigurno našel kaj zase
cool-1.gif
: OBALE IN PLAŽE V ISTRI
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Komu je tisto skalovje najlepsa plaza na istri, verjetno dalje od istre, pretezno zahodni del, v zivljenju se ni prisel. Moscenicka draga je top plaza na istri, samo povprecni janez ki operira pretezno na relaciji meja - pula, tega ne more vedet
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Stvar okusa, kot si napisal...

Ko je pa tu nabasanih še na stotine ljudi, je pa res oh in sploh plaža.
rolleyes-1.gif

moscenicka-draga-glavna.jpg
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
504
68
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Komu je tisto skalovje najlepsa plaza na istri, verjetno dalje od istre, pretezno zahodni del, v zivljenju se ni prisel. Moscenicka draga je top plaza na istri, samo povprecni janez ki operira pretezno na relaciji meja - pula, tega ne more vedet

hysterical-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.494
5.671
113
Meni je najlepša plaža tista na katero sam pridem bodisi z kolesom, avtom, najraje pa s čolnom, tista na kateri si sam, da si magari lahko gate slečeš, da v miru v morje vržeš trnek, magari ima kamenja ravno za dve brisači... teh kotičkov je pa na Jadranu dosti. Me pa res zanima zakaj avtorja teme zanima samo Istra?
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Za kamenjak velja da se prej preveri dostop do teh plaž - kdo pričakuje asfalt bo razočaran.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Citat:
Uporabnik godfather pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Komu je tisto skalovje najlepsa plaza na istri, verjetno dalje od istre, pretezno zahodni del, v zivljenju se ni prisel. Moscenicka draga je top plaza na istri, samo povprecni janez ki operira pretezno na relaciji meja - pula, tega ne more vedet

hysterical-1.gif

Ja ce das guzvo v to enacbo, je nekak cela hrvaska fail. Tu v moscenicko grem jaz v predsezoni. Hrvasko v glavni sezoni niti ne povoham ze vec kot 10 let.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.833
113
Glej, ze od nekdaj je jasno, da z jadran loverji, ki drugega v zivljenju se vidli niso, nima ravno smisla razpravlajti. Hrvaske sem videl vec kot prevec, dovolj za celo zivljenje. Jasno je da z jadrnico vidis marsikaj. Ampak z avtom na hrvaskem ni plaze, kjer ni sardelica party. To je dejstvo.
Ves kaj je luksuz? Korzika, sardinia recimo. Ena lepa plaza za drugo, hop iz avta in si na plazi. Podobno je tudi v spaniji. Tega na hrvaskem ni, ker je vse nalozeno z ceskimi, slovaskimi, poljskimi in slovenskimi tight budget pasteta turisti.
Ce pa smo ze pri moscenicki in on topic, lepse plaze na istri ni. Pika. Samo kot receno, povprecni slovenski istra turist tezko pride dalje od poreca in je vzhodna obala vec ali manj neznanka
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.473
2.942
113
Pravzaprav smo se ga s Češkimi "pašteta" turisti prav fino nacukali v južni Dalmaciji, saj pridejo zelo dobro založeni na morje.

Drugače pa verjamem, da so plaže, na Korziki, Sardiniji, Španiji... zelo lepe, težava je le v tem, da so nam povprečnim Janezom malce težje dostopne zaradi razdalje.

Drugače sem sam pristaš plaž, kjer je čim manj ljudi ali še bolje nikogar in že čakam predloge, kje vse te plaže so in da so dostopne z avtom. Sam sem našel le eno tako na hitro s čolnom na braču, pa še v tisto uvalo je po skalovju potem prikolovratila neka ženska. Morda bi bilo več sreče na Mljetu a to je vse precej dlje od istre o kateri teče tema.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Cimvec nej se jih izogiba dalmacije,lepse bo nam
smile-1.gif
kje je pa top pa res nam razlagu,da se nau kr naenkat naguzval tm :p
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.031
4.020
113
Vožnja do Livorna ali pa Splita je tam-tam, upam trdit da je v glavni sezoni večja verjetnost da prideš prej do Livorna.

Cene trajektov znajo bit pa zanimive oz. se za korziko precej letalsko uravnavajo, recimo sam sem en mesec nazaj dobil karto (2 osebi, avto) za ceno 160EUR v obe smeri. Redna cena je sicer vsaj še 1x toliko. Na HR otoke so karte sorazmerno dražje (težko pač primerjat ker HR nima linije ki bi bila "dolga" 4h).

Ker je že debata o plažah pa tako. HR plaže ki so mainstream in veljajo za top plaže jadrana se lahko po velikosti skrijejo pred povprečno korziško plažo. Glede gužve tudi ni dileme, povprečna gužva na hrvaški top plaži je 5 oseb na 1m plaže, na korziki je en turist na 200m plaže (beri: vsi nemci in taljani nagužvani 200m okoli najbližjega izhoda do ceste/kampa... [še vedno 10x manj gužve kot na hr], medtem ko če se ti da hodit 1km imaš peščeno plažo prazno samo zase).