Nadzorni sistem

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Torej v zadnjih dveh letim sem na svojem avtu popravljal (prek zavarovalnice) ze dvakrat poskodbe fukicev, ki avto podrajsajo in spizdijo. Nisem mahnjen na pleh, mahnjen sem pa proti takim idiotom.

Ker mo avto se ni popravljen, sem bil za dopust prisiljen vzeti rentacar. Gremo danes drugam na plazo, za spremembe. Pridem nazaj do avta in avto spredaj podrajsan, jebemvamboga opet. In opet brez obvestila, voznik spickal. Noben nic videl.

Torej zdaj me zanima: se da dobiti kak nadzorni sistem proti takim bedakom? Nevem, kake kamere, ki snemajo kam na disk? Samo da dobim take pezdote.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Večina dash-camov podpira takšno funkcionalnost, da se odzove na "trk". Moraš pa vezati na akumulator, da ti drži daljši čas (ali morda powerbank).
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Kako silovit pa mora biti ta trk? Ga aktivira podrajsanje odbijaca? Pa snema samo naprej, druge tri strani so nekrite.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
meni thinkware kamera dela na gibanje, ne na trk. pač zazna gibanje začne snemat. mora biti pa zvezana na varovalke ja, rabi stalen +
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
No saj to mislim. Ko se podrajsa odbijac, je zadosti veliko gibanje, da zacne snemat?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Jaz bi se tukaj vprašal, kje ti parkiraš avtomobile.
Najcenejša (brezplačna) rešitev je parkiranje čimbolj stran v nekem kotu, ki je vsem nezanimiv in omogoča veliko prostora naokoli. Meni še nihče ni podrsal avta (trkam), res pa vedno pogledam lokacijo in parkiram čim dlje in v kotu.
To kar se tebi dogaja, se dogaja tistim, ki bi šli najraje še kar v trgovino z avtom in parkirajo na potem čim bližje.
Recimo sam tudi nikoli ne parkiram na robu vrste, kjer gre pot mimo, ker tam je možnost, da ti kdo potegne po avtu xkrat večja, kot če je lepo v sredi vrste. Itd.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Kako silovit pa mora biti ta trk? Ga aktivira podrajsanje odbijaca? Pa snema samo naprej, druge tri strani so nekrite.
Ponavadi se to nastavi. Ampak na rahlo podrajsanje se najbrž ne b i aktiviral. Imaš pa tudi kombinacije kamer, spredaj in zadaj.

Zaznava gibanja (preko videa) je najbrž res boljša rešitev. Ali pa kot je napisal sad, če je možno :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Jaz bi se tukaj vprašal, kje ti parkiraš avtomobile.
Najcenejša (brezplačna) rešitev je parkiranje čimbolj stran v nekem kotu, ki je vsem nezanimiv in omogoča veliko prostora naokoli. Meni še nihče ni podrsal avta (trkam), res pa vedno pogledam lokacijo in parkiram čim dlje in v kotu.
To kar se tebi dogaja, se dogaja tistim, ki bi šli najraje še kar v trgovino z avtom in parkirajo na potem čim bližje.
Recimo sam tudi nikoli ne parkiram na robu vrste, kjer gre pot mimo, ker tam je možnost, da ti kdo potegne po avtu xkrat večja, kot če je lepo v sredi vrste. Itd.

Se pac dogaja, ce z avtom delas 60k+ letno.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Tale Motion detector je največkrat sprememba v sliki. Torej, če se kdo premika v 'vidnem' kot kamere.
Takih pravih, ko se avto premakne ni veliko oz. jih še nisem zasledil.
Torej kamera snema tudi tistega, ki gre mimo iz trgovine.
Razen doma ali z video nadzorom lokacije, NE moreš zanesljivo vedeti, kdo ima prste vmes.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Relativno slabo. Meni je crknila po 4-ih letih. Sedaj včasih dela, včasih ne...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Jaz delam z vsemi prevoznimi sredstvi nekje 50k+ letno, pa se mi ne dogaja. Zanimivo, ne?

Prvic so mi podrajsali pred trgovskim centrom, na parkiriscu za dojencke (izjemno sirok). Drugic v Mariboru pri Europarku. Zdaj pa na plazi, placljivo parkirisce. Kako pri kurcu sem zdaj jaz karkoli kriv? Vem da se zgodi. Jaz osebno bi sigurno pustil listek z mojo telefonsko za brisalcen. 15let mam izpit, nikoli nobene skode z moje strani.

Ste zanimivi tici tu na alterju. Jazbsem kriv, da mi cohajo avte Ukrajina je kriva, da jo Rusija napada.. M
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Nejc_L

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
668
31
28
In kaj ti bo potem ta posnetek, ali se lahko uporabi kot dokazno gradivo in od osebka zahtevaš odškodnino? V končni fazi je še vedno potem materialna škoda na tvojem avtu in sitnosti z reševanjem tega. Bolje kot je bilo zgoraj omenjeno v hecu, provokaciji, prilagoditi navade kje parkirati avto, in upoštevati da se ne parkira naprimer v nakupovalnih centrih, pri pasih za pešce, kjer vsi rinejo vozek, in preblizu vhodom, ker se tam vsi gužvajo...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Lahko poves, da si z lastnimi ocmi videl, da je ta avto naredil to in ono da si bil prepozen oz je odpeljal.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
to delam jaz stalno zadnjih 11 let in mi nikoli ni še nihče podrsal.

Se enkrat.. Kaj ima to veze? Ne posplosevat za brezveze, to niso nobeni argumenti niti ni povezano z vprasanjem. Namesto da bi obsojali hit and run, se lepite name.

Oce ma izpit 35 let, nikoli totalke. Stric dela letno 7k kilometrov, izpit ma 20 let, pa ze dve totalki. Nikoli kriv. Pac mas bedake na cesti, se pa zgodi tudi, ce pazis. Noben problem. Moras pa tudi ko se zgodi ostati clovek in ne krucefiks in pomagati tuj avto povrniti v osnovno stanje (vsaj telefonslo pustis, ce ni nikogar zraven).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Prvic so mi podrajsali pred trgovskim centrom, na parkiriscu za dojencke (izjemno sirok). Drugic v Mariboru pri Europarku. Zdaj pa na plazi, placljivo parkirisce. Kako pri kurcu sem zdaj jaz karkoli kriv? Vem da se zgodi. Jaz osebno bi sigurno pustil listek z mojo telefonsko za brisalcen. 15let mam izpit, nikoli nobene skode z moje strani.

Ste zanimivi tici tu na alterju. Jazbsem kriv, da mi cohajo avte Ukrajina je kriva, da jo Rusija napada.. M
Nisem rekel, da si ti kriv. Kriv je nesposoben bedak, ki ti tudi listka ni pustil.
Ampak malo razmisli, kako se obnašaš in kje parkiraš. Ker to, da se ti to stalno dogaja, kaže, da ti nekaj delaš drugače kot mi, ki se nam to ne dogaja. Jaz dostikrat parkiram na drugem parkirišču, če je eno vse zabito in so prazna mesta le kritična, pa še posredi parkirani avti. Se pač sprehodim.

Kot si povedal, nekateri privlačijo nase take stvari, pa ne zaradi vesolja, temveč svojih dejanj. Jaz še v življenju nisem zamenjal prednjega stekla zaradi kamenja. Kolega vsaj eno na leto. Se zadnjič peljem z njim in sem ga napizdil, da naj me da ven, če misli tako vozit še naprej. Pri 140km/h brez varnostne razdalje :mad:.Ni čudno, da mu vsak kamen sesuje steklo.