Nadzorni sistem

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Če voznika ni v vozilu ko ga poškoduješ je nezakonito "pustiti listek". Poklicati je potrebno policijo. Samo povem... za tiste, ki imajo očitno 15 let in več izpit, da malce obnovijo znanje :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in PHOBiA

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
667
31
28
Točno tak, ni to kritika tebe in da ti delaš kaj narobe. Sploh glede nato da te ni v vozilu to sploh ni odvisno od tebe. Drži pa dejstvo da ni samo en dejavnik ki vpliva na frekvenco takšnih poškodb, in le te katere se da prilagoditi probaj prilagoditi da se verjetnost dogodka zmanjša.
Primer: Če predpostavimo da starejša populacija ne zna več dobro manevrirati po parkiriščih, ne siliti v okolico trgovin (tuš, lidl,...) ko jih večina navali v trgovine. Torej konec meseca dopoldan, ali pa dan pred praznikom. Naveden zgolj primer ki ni nujno da je točen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Jaz če je mogoče parkiram avto tako da ni na udaru, torej ne na ozkih prehodih, ne na koncu vrste parkingov kjer vem da penziči zalagajo ovinke ipd., seveda če je mogoče. Očitno se taka preventiva obnese ker nisem i.el nikoli nič pobutanih avtov... izpit imam pa že 30 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Živjo,

iščem na netu malo tele dash cam pa imam težavo najt pravi model. Morda je kdo že kaj naštudiral.

Potrebujem:
Dash cam, ki snema naprej in notranjost vozila.
Ima povezavo v svet (najraje preko SIM kartice). Ko se zgodi incident na parkiranem vozilu, da se pošlje notification na telefon in se lahko potem povežeš in gledaš živo sliko.
Nice to have: miniaturna, brez zaslona, ne predraga.

Kolikor sem do sedaj gledal ima to: Garmin Tandem, Thinkware, Blackvue, owlcam,

lp
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pa saj ne voziš non-stop...
Al delaš postanke (parkiranje) al delaš xx km po okolici mesta (poslovno) in spet xx krat parkiraš, pa še doma, pa... da ne naštevam...
Tisti, ki peljejo LJ - Hamburg tudi naredijo kak postanek, a ne?
Pa najbrz tudi v Hamburgu nimajo sestankanv avtomobilu :valjamse:
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Bolj odvisno kje parkiraš in ali imaš vlečno kljuko zadaj ali bullbar spredaj...

Na domačem parkirišču pred blokom si prepuščen vsem svetnikom kaso zavarovanja.
No, primer:
Greš v center Ljubljane, ker imaš gledališče/opero/koncert. Parkirne hiše so polne ( in drage ko pes)...
Voziš se po ulicah in najdeš parking. Prrideš nazaj in ti je nekdo s ključem porisal avto. Kaj boš? OK, policija, zavarovalnica (če maš kasko), v glavnem eno veliko sr....
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Alo dečki!
Tako uletavanje v temo jaz ponavadi racunam liter/liter…

se enkrat:
Živjo,

iščem na netu malo tele dash cam pa imam težavo najt pravi model. Morda je kdo že kaj naštudiral.

Potrebujem:
Dash cam, ki snema naprej in notranjost vozila.
Ima povezavo v svet (najraje preko SIM kartice). Ko se zgodi incident na parkiranem vozilu, da se pošlje notification na telefon in se lahko potem povežeš in gledaš živo sliko.
Nice to have: miniaturna, brez zaslona, ne predraga.

Kolikor sem do sedaj gledal ima to: Garmin Tandem, Thinkware, Blackvue, owlcam,
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Znanec, ki ima Teslo je na tak način ujel nekoga, ki se mu je zabil v parkiran avto. Tesla snema z vsemi kameri non stop.
Posledica - ko so ga dobili, je moral povzročitelj sam plačati škodo na Tesli, ki je bila cc. 7k€. Če je dal tudi svoj avto na popravilo pod kasko - parking, pa je bilo še toliko dražje.. :D
Nauk - če kdaj podrajsate Teslo, ne zbežite..
 
27. jan 2022
4.704
1.676
113
Znanec, ki ima Teslo je na tak način ujel nekoga, ki se mu je zabil v parkiran avto. Tesla snema z vsemi kameri non stop.
Posledica - ko so ga dobili, je moral povzročitelj sam plačati škodo na Tesli, ki je bila cc. 7k€. Če je dal tudi svoj avto na popravilo pod kasko - parking, pa je bilo še toliko dražje.. :D
Nauk - če kdaj podrajsate Teslo, ne zbežite..
Zakaj bi sam plačal? Kaj ni imel zavarovanega avta?

Sicer se obravnava kot pobeg s kraja nesreče, ampak zavarovanje pa ti vseeno velja.