N.Gorica - Korčula

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Kako se najbolj splača?
Na zemljevidih vidim da je ac, skor do drvenika .... kako je v realnosti?
Kakšna je najboljša varianta, do Splita, Drvenika al še nižje do Ploč?
Kdaj je najboljša ura za štartat?

lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Najjaæa zadeva je po avtocesti.

Avtocesta je do Vrgorca, ki je nad Pločami. Nato nadaljuješ Ploče, Ston, Orebič in preko na Korčulo.

Kaj je najboljše je odvisno od tebe.

Lahko greš že iz Reke na trajekt in se čez noč voziš ter psitaneš opoldne na Korčuli.
Lahko greš iz Splita (tu ni ziher če prideš na trajekt)
Lahko greš iz Drvenika (redko vozi, ni ziher če boš prišel gori)
Lahko greš iz Ploč-Trpanj na Pelješacu in še čez Orebič (tudi brezveze).

Če kreneš zjutraj npr. ob 6.00, boš popoldne na Korčuli če greš okoli. Avtocesta ni utrujajoča.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Jaz bi šel tako:

NG-RI-po magistrali do Senja, iz Senja do Žute Lokve, tam na AC A1 do Splita, in na trajekt za Korčulo. Lahko pa greš tudi NG-RI, nato na AC A6 do Bosiljevega in na nato na A1 proti Splitu, je pa kar velik ovinek. RI - Senj je dobra urca, Senj-Žuta Lokva pa dobre pol urce ovinkaste ceste v hrib.

Bi pa vsekakor bil ene 3 pred odhodom v Splitu. Iz Splita za Velo Luko imaš dva trajekta na dan ob 10.15 in 17.30 ( Vozni red: Orebič-Dominče

Za štartat odvisno od dneva kdaj potuješ. Ob sobotah je sedaj še vedno kar gužva v Splitu in luki Split.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Grem v nedeljo, moram se še odločit al zgodaj zjutraj, al enkrat čez dan/zvečer.
Najraj bi šel v soboto zvečer, sam malo cvikam nočno vožnjo ..... kinkanje pa to, k vem da čez dan doma ne bi zaspal ....
Študiral sem do drvenika in čez .....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Za Korčulo pač ni druge opcije kot vožnja okrog čez Pelješac, ker tam pljuje edini pametni trajekt. Razen če si rojen pod srečno zvezdo. Načeloma ti bo lahko več uporabnikov potrdilo - probali smo vse sorte (od splita, do drvenika, do ploč) ampak edina prava varjanta je okrog, morda, če se ti res ne da vozit, potem trajekt iz Reke, za katerega, mislim da, lahko kupiš karto vnaprej.

Za nazaj pa je druga zgodba, mi smo bili nastanjeni v relativni bližini Vele luke in smo dvakrat šli z jutranjim trajektom Vela Luka - Split, kjer ne rabiš toliko sreče kot v drugo smer.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Ma grem v nedeljo, glede na to da je že 19/8, ne pričakujem pretirane gužve .... Morm rečt da sm to pot že parkrat peljal .. 2x split vela luka, enkrat drvenik korčula, in nikoli nism mel problemov, (v drveniku sm bil enkrat 3 v vrsti za trajekt bili smo tm ob 11 za trajekt ob 13)
Letos pa vskakega ki vprašam mi pravi take štorije s trajekti ..... ne vem no, se jim je tolko dvignu promet, .... pa nikoli nism bil tako pozno v avgustu vedno v špici sezone ... 20/7-15/8.
Letosm pa potujemo z malčkom zato se malo sekiram ...
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Če boš ene 2-3 urce pred odhodom v luki Split ne bo panike za vkracanje.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.513
1.063
113
Titograd
Korčula- Drvenik je kar drag trajekt (2 osebi in avto 500+ kn), pa še samo 4 krat na dan pelje in če ti ura odhoda ne paše..... meni se ni splačalo, sem šel raje Trpanj- Ploče, ki je trajal 50 minut, stal 200 kn, v ostali uri in pol pa sem bil že pošteno mimo drvenika.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Za smer Drvenik-Domince sm placu 280 kun.
Osebni avto + dve osebi. Otroka mi ni stela.
Sm pa bil dol ob 13 uri in sm bil 28. v vrsti.
Na trajekt gre 30 vozil.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
374
94
28
Mi hodimo po navadi ponoč... ob cca. 9h zvečer (iz Kranja) in smo na Korčuli ob 4-5h zutri.
Res da je mal zgodnja, sam se za par urc spočiješ in imaš praktično še cel dan pred sabo (tudi to je nekaj vredno).
Hodimo pa redno po Pelješcu in v Orebiču na trajekt.