Napoved prihodov avtobusov LPP

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Dejte mi pomagat prosim... Zadnjih par let sem ful uporabljal Telargo za napovedi prihodov LPP preko spletne strani. Preverjal sem za tri postaje okrog službe, na kateri avtobus se mi najbolj splača lavfat in koliko se mi mudi. Potem pa je LPP ukinil Telargo in uvedel nekaj drugega... Ampak kako pridem do tega "drugega"? Na spletni strani LPP mi nudijo povezavo na Google Maps in prometni info za Ljubljano. Iz tega ne morem v treh klikih ugotovit kdaj grejo avtobusi iz treh različnih postaj. Po drugi strani če z Googlom iščem Telargo, pridem do strani ki zgleda še vedno deluje.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Trola.si se zanaša na Telargo, ki naj ne bi več deloval oz. ga je LPP opustil??
 
19. jul 2007
2.770
1.495
113
MOL PromInfo Aktualne prometne informacije za Ljubljano

https://prominfo.projekti.si/web/

javni promet, ime postaje, išči - 3 kliki za eno postajo
ime postaje, išči - 2 klika za drugo postajo

mene bolj moti da je čas precej nenatančen tudi zunaj prometne gneče (prihod čez 7 min, čez 2 minuti pa je že piše prihod).
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
johan_blond, hvala. Tega sem včeraj testiral, pa mi je najprej 5 minut kazal prihod čez 20 min, ki se je ob vsakem refreshu bolj odmikal (čez 21, 22,... minut), potem je kar naenkrat pokazal prihod čez 10 minut in 20 minut. Tekel sem na avtobusno in je avtobus prišel 8 minut od trenutka, ko je izpisalo, da bo čez 10 minut.

Trola.si in Telargo sta kazala popolnoma drugačne podatke (prihod čez 25 in 40 minut).

Skratka, zelo nezanesljivo vse skupaj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To je narejeno za tiste, ki že čakajo na postaji in so potem prijetno presenečeni, ker pride hitreje. ;)

Ostali, ki "tečejo" na postajo in se zanašajo na to pa: več sreče prihodnjič! :)
 

smolep

Zelenc'
24. jul 2019
3
0
1
Erikson, hvala za tole informacijo. Ali mogoče veš kje dobiti kakšne metapodatke o omenjeni REST storitvi. Kakšno razlago pomenov polj in njihovih vrednosti? Kako dobiti seznam vseh linij, postajališč in njihovih geokoordinat?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.562
5.532
113
Takole nekako je po moje.

arrivals:

isLowfloored: boolean (ali lahko zniža višino)
minutes: integer (čez koliko minut bo naslednji)
busId: string (številčna oznaka proge)
busNameTo: string (opisna oznaka končne postaje / smeri)

busStationID: integer (števična oznaka postaje)
busStationName: string (opisna oznaka postaje)

Seznam oznak postaj pa se lahko dobi naprimer na strani (v izvorni kodi):
https://www.lpp.si/sites/default/files/lpp_vozniredi/iskalnik/index.php?stop=0&l=1

V selectu "stop" imajo za value številko, poleg pa opisno ime postaje.

<option value="103112">7. septembra (103112)</option>
<option value="505132">Adamičev spomenik (505132)</option>
 

smolep

Zelenc'
24. jul 2019
3
0
1
Hvala. Ja saj za tiste govorljive oznake polj mi je bilo kar jasno. Ne vem pa kaj bi pomenilo “type”, ali pa npr. “*” v additionalInfo.

Glede seznama postaj bi bilo dobro, če bi jih tudi lahko dobil preko REST storitve, saj se s časom lahko spreminjajo. Poled tega tu ni podatka o geokoordinatah postaje, da bi jih lahko prikazal na mapi.

Ali mogoče veš kdo je tole razvijal oz. na koga na občini oz. LPP bi se lahko obrnil glede tega API-ja?
 

smolep

Zelenc'
24. jul 2019
3
0
1
Hvala erikson! Bom ob priliki pogledal tale api, da vidim ali dobim kaj uporabnega. Se mi je zdelo ja, da je tole razvijal Luz. Dvomim pa da bo privat firma karkoli pojasnjevala glede apija. No, konec koncev poizkusiti ni greh saj gre za javno storitev in je vsem v interesu, da se to lahko uporablja.