MZD Connect NNG

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ja ima NNG navigacijski sistem, ki pa je zelo močno zaščiten.

MZD Connect NNG

Celoten program je nameščen na samem radiu (MZD) in zemljevidi so na SD kartici, katera se prek Toolboxa posodablja 2x letno (zemljevidi so pa itak stari 1 leto - primer: sedaj novembra bodo izšli 2014 Q4, čeprav so zunaj že 2015 Q2).

Končnice so identične (torej .fbl). Vsa struktura SD kartice je identična kot CONTENT za iGo Primota ali NextGen.

Če vstavim novejši zemljevid fbl mi ne prikazuje navigacije. Zraven vsake .fbl datoteke, katera se nahaja na SD kartici, se nahaja tudi .sgn datoteka, katera verjetno "podpisuje" trenutni zemljevid.

Baje, da nobenemu še ni uspelo "razbit" te zaščite, da bi prišel do .exe datoteke na MZD, katero bi potem "preuredil" in bi "sprejemala" vse zemljevide (neglede na .sgn datoteko)
smile-1.gif


Nek rus se je po enem tujem forumu bahal, da mu je uspelo, vendar nikjer ni pojasnil ali dokazal, da je temu res tako.

Sicer pa sedaj en drug uporabnik dela na temu, da bi omogočil screen mirror iz telefona na MZD, zadeva bi naj potekala prek WIFi, ker MZD ima WIFI vgrajen in lahko zaslon svojega telefona preslikaš na ta 7" ekran in imaš najboljšo navigacijo (recimo NextGen) z najnovejšimi zemljevidi 2015 Q2.

Problem je potem samo ta, da MZD dejansko zgubi svoj pomen, saj ko preslikaš ekran na MZD, nimaš možnosti upravljanja s tipkami oz komandami, katere so v avtomobilu namenjene MZD (v poštev pride dejansko samo volume). Pa malo je "fail" to, da imaš potem tako ekran na telefonu prižgan kot ekran na MZD (najbolje, da se telefon vstavi v kakšen "ovitek", da nimaš ponoči 2 ekranov prižganih)
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zadeva očitno deluje podobno kot clio.

V sistem prideš preko upgrejda v katero se vtakne skripta.

Po moje gre le za derivat Media Nava.

Tako kot pri "nas" je treba v napravi menjati exe file in licence pa bodo delali tudi drugi zemljevidi.

Pri nas je stm datoteka, pri vas se pa reče sgn

To so sinhronizacijske datoteke, naprava primerja fajle in če daš drugega s takim imenom, ne bo nič.

Imaš morebiti kakšno upgrade datoteko?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
MZD temelji na Linux sistemu, torej nikjer se ne najde .exe datoteke, katero bi potem lahko "priredili"
smile-1.gif


To je problem....

Sicer pa sva s popotnikom uspela najdet recimo "exe" datoteko v samem sistemu, ampak je potrebno Linux okolje imeti na PC in se spoznati na te zadeve, da bi lahko preuredili. Torej exe datoteka dejansko ne obstaja, obstaja nekaj drugega, ki služi kot "luncher" za NNG navigacijski sistem.

Tako zgleda NNG folder:
nng.jpg


Tale: jci-linux_imx6_volans-release je v bistvu exe datoteka, ki pa se jo lahko ureja samo v Linux okolju kakor sem razumel
smile-1.gif


Drugače pa imam polni dostop do MZD prek WIFI, tako da lahko brskam po celotnem sistemu. Ne morem pa ničesar spreminjat (da bi karkoli preimenoval ali vstavil v MZD - ne pusti - je zaščiteno). Lahko pa dam kar želim na SD kartico; recimo nove zeljevide v folder "Concent" - "Map", ampak ko jo vstavil v MZD mi navigacija ne deluje (tako kot praviš, preverja sproti in ne pusti drugih datotek zraven).

Any idea?
cry12bpy.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kako upgrejdaš napravo?

Verjetno potegneš upgrade iz interneta in skopiraš na USB ključek.

Tista datoteka bi me zanimala kak zgleda.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
2 datoteki sta vedno pri updatu sistema, kateri se skopirata na USB in nadgradi sistem ja.

cmu150_EU_56.00.230A_failsafe
cmu150_EU_56.00.230A_reinstall

Najprej se namesti prvi (traja nekje 5 minut), potem pa drugo (traja nekje 40 minut). Ravno včeraj zvečer sem posodobil - to je zadnja različica.

Imaš na ZS povezavo do obeh
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Obe datoteki lahko odpreš z winrar, vendar jih ne moreš razpakirat, ker sta zaščiteni z geslom.

Isti sistem nadgradnje ima kot Renault.

Vendar pri "nas" se je uspelo razpakirati in dodati fajle.

Vendar pa zemljevidi kljub temu, če bi uspelo razpakirati in dodati ne bodo delovali zaradi licence in nekrekanega nng
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Password dobim in pošljem.

Sicer pa je en napisal:

Virtually Run the OS (without the car connected)

From a post:

I've succeed to run the infotainment system frontend without the need to be connected to the car This might be useful if someone wants to add / develop additional apps to the system. Here are the steps:

- extract e0000000001.dat.gz
- rename e0000000001.dat to rootfs.tar.gz
- extract ./jci/gui folder from rootfs.tar.gz


Pa še nekaj mi ni jasno - zakaj bo sedaj išla komaj 2014 Q4, če pa je zunaj že 2015 Q2?

Gre se dejansko za identične datoteke (fbl, poi....), samo da po uradni poti izhajajo 1 leto kasneje... tega ne razumem.

Če vzamem recimo 2014 Q2 iz MZD in 2014 Q2 iz iGO Primota = gre za identično velikost datoteke (do bajta natančno) = torej gre za isto datoteko, samo da MZD 1 leto zamuja in doda sgn datoteko zraven in to je to....FAIL!