Motorne/električne kose

damirj

Guru
9. maj 2012
4.968
2.169
113
Einhell in hofer imajo, če sem prav videl, samo takšne s plastičnimi nožki. Za ob robovih jih boš porabil na tone. Rabiš nekaj z nitko.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
363
91
28

Nekaj takega sem na hitro pogledal... 130€ s priloženo baterijo se mi zdi za naše potrebe čist OK... verjetno pa to ni nek ''mercedes'' od kosilnice; bolj hobby program :D
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
363
91
28
Ta bo OK, preveri pa koliko stane dodatna baterija.

Hofer imamo mi z nitko.

60€ se mi zdi nekak še znosno... Pa jo sploh potrebujem?
Kok realno zdrži taka baterija? nekje sem prebral, da je en napisal 30 min...
 
27. jan 2022
5.185
1.931
113

60€ se mi zdi nekak še znosno... Pa jo sploh potrebujem?
Kok realno zdrži taka baterija? nekje sem prebral, da je en napisal 30 min...
Danes in jutri ne, pojutrišnjem mogoče rabiš. ;)

Hofer/lidl 4Ah so po 40€.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
363
91
28
Ja druga varianta je pa recimo tole:

Ne vem, a je Bosch tok boljši od Einhell, ali je dražji ker je pač Bosch? Einhell je lažji (cca 0,6kg), za manj denarja se dobi boljša (zmogljivejša) baterija ,...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.466
-8.395
113
Sam dej no... Stegnite se do 36/40V sistemov. Razlika v zmogljivosti je očitna
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.383
5.675
113
Ali kupiš bencinsko rabljeno za 50€





 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.589
1.395
113
Iskajoč brata
če znaš malo pošravfat sam, je tole OK. Nimam zaupanja ravno v take poceni motorčke
Če ne, pa potem servisiranje takoj dvojna cena nakupa
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.383
5.675
113
In kaj bi ti šravfal ?
Časi navitih 2T Tomos mopedov, ko si eni uro popravljal in pol ure vozil so mimo.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.044
9.150
113
EU

60€ se mi zdi nekak še znosno... Pa jo sploh potrebujem?
Kok realno zdrži taka baterija? nekje sem prebral, da je en napisal 30 min...
Bosch sem kupil ženi za rezanje trave okrog tlakovca. Razlog je bil, ker že imam Bosch vrtalnik "All 18V", potem baterija paše zraven.
Zdrži pol ure koliko je zgoraj omenjeno, vendar samo pri robnikih okrog tlakovca.
Žena je odšla kosit okrog ograje vrta, pa je hitro prišla baterijo zamenjat.
Ko se je še bolj opgumila in odšla v gozd kosit travo (do popka), je hitro bilo konec veselja. Po desetih minutah je bila baterija prazna.
Še problem te baterijske je, da se v visoki travi (kateri ni namenjena), trava zavije in "zakajla" okrog osi med glavo in motor. To tako čvrsto bremza glavo, da motor nima moči zavrteti glavo kosilnice. Pomaga šravfanje ohišja narazen, in odstranjevanje navite trave.
Pri nizki travi se to ne dogaja, ker trava odleti stran.
Temu se reče "nenamenska uporaba".
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.065
399
83
44
dolenska
Ali kupiš bencinsko rabljeno za 50€





Za vrtičkarje samo tazadna. Silen mam izkušnje, dele se dobi sam si takoj na x vrednost mašine. Jaz sem sem nasral, ko sem kupoval kao za neki malega. Od Sige sem našel na bolhi. Stiga od kitajca. V prvo mi je vžala sam pri kupcu. Še on se je začudil. Potem nikol ceč. Fitnes na prostem.
Če se že kupuje kaj od rabljenega, potem vsaj firmo glejte, da dele dobite. Pri laksarcah Stihl, kawasaki,..... nimaš skorajda nič za falit. Kupiš in tiščiš. Ko je nekje 25 let staro ali res zlorabljeno, potem crkuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.230
5.533
113
Za vse vas silne poznavalce znamk.... :D

90% problemov ki ste jih opisali z ti kitajskimi laksercami/motorkami že po opisu odpade na stare membrane v frgazarju....

Stare ratajo pa tudi na Kawasakiju/Stihlu/Husqvarni....

To je potrošna roba ki se menja na 3-4 leta....razen če ne uporabljaš drag alkatilni benz ki ne stara gume/plastike tako hudo kot navaden benz

Tko da kako točno vi rešujete problem z vžiganjem lakserce stem ko kupite znamko mi ni najbolj jasno.... :D
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.065
399
83
44
dolenska
Za vse vas silne poznavalce znamk.... :D

90% problemov ki ste jih opisali z ti kitajskimi laksercami/motorkami že po opisu odpade na stare membrane v frgazarju....

Stare ratajo pa tudi na Kawasakiju/Stihlu/Husqvarni....

To je potrošna roba ki se menja na 3-4 leta....razen če ne uporabljaš drag alkatilni benz ki ne stara gume/plastike tako hudo kot navaden benz

Tko da kako točno vi rešujete problem z vžiganjem lakserce stem ko kupite znamko mi ni najbolj jasno.... :D
Tudi jaz ne vem a pri Kawi TH 48, to mam v spominu sem po 25 delovanja menjal membrane. Bencin in olje je bil kar je bilo na pumpi oz kmetijski.