Motoristična vožnja

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
317
22
18
Prosim za mnenje kdo je tukaj čuden
evil.gif


Situacija: odsek regionalne ceste v dolžini cca 20 km, skoraj brez omejitev, vmes odseki z relativno dolgimi ravninami in tudi deli kjer so konkretni ovinki, toda normalno prevozni z vsaj 100km/h. Na začetku odseka naletim na 3 motoriste na choper style motorjih, ki vozijo v koloni (razdalja med vsakim kakih 10m) s tem da prvi in zadnji čisto po sredini svojega pasu, srednji motorist pa dejansko skoraj ves čas ob sredinski črti (torej kot da bi vozil za dvema konkretnima šleparjema). Ves čas vozijo kakšnih 75-80 km/h edino na dolgih ravninah pospešijo malo nad omejitvijo. Povsem evidentno jim je v interesu, da se med njih nihče ne more vriniti medtem ko imajo oni lepo turistično jesensko vožnjo. Rezultat - ob koncu omenjenega odseka za temi tremi modeli kolona avtomobilov vsaj 10 vozil.

Meni se zdi tovrstna njihova vožnja povsem neprimerna in nevarna, kakšno pa je vaše mnenje
confused-1.gif


Aja nisem nek hud alter dinamik, imam avto z 90KM, samo malo nad 100 se pa na ravnini vseeno rad zapeljem he he
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem že v eni drugi temi omenil.
Vožnja v čredi in objestnost.

Verjetno so tile čoperisti bili še malo pijani, briga jih za drug promet.

Je pa nevarno takšni hordi kar trobit in podobno, ker so lahko tudi oboroženi.

Škoda da nisi slikal objestnežev.

Kje je bilo to?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
In zakaj jih ni noben prehitel?
stupid-1.gif
Ker so skozi ovinke vozili 80km/h, po ravnici pa malo nad omejitvijo. Vsi so imeli prešvoh avte za kak drznejši manever ...
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
317
22
18
Sem poskušal, pa bi bila ruska ruleta v primeru, da bi nasproti prišel avto. Med enim in drugim motorjem ravno dovolj prostora za en avto, srednji pa skoraj na sredi ceste, da se še normalno ne moreš nazaj vključiti na svoj pas. Vsi trije pa takoj naredijo več kot 30m verige, za kar pa mora biti že kr konkretna ravnina.

Bi razumel, da bi bila kolona kakih 10 oz. več motoristov, takrat si rečeš OK in potrpiš, za tri se mi pa zdi debilno, da vozijo tako skupaj da jih ni mogoče prehiteti a vseeno tako počasi da te nervira. So pa bili drugače slovenci pa verjetno še ena punca med njimi (vsaj po blond kitki izpod čelade)
evil.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Koliko km/h prepočasi pa so vozili glede na tvoj slog vožnje? Koliko časa si izgubil glede na običajno vožnjo na tej relaciji?
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
317
22
18
Sam običajno vozim okrog 20km/h hitreje. Ne gre se mi za izgubo časa bolj za princip, da moraš na cesti gledati tudi na ostale udeležence ne samo na sebe.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Master_of_Disaster pravi:
Sam običajno vozim okrog 20km/h hitreje. Ne gre se mi za izgubo časa bolj za princip, da moraš na cesti gledati tudi na ostale udeležence ne samo na sebe.
Dobro jutro, žakle peremo ...
Končno si spoznal bistveno lastnost vožnje po cesti, da je treba gledati predvsem na ostale udeležence (ne le "tudi gledati"). Predvidevam, da izpita še nimaš leto dni ...
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Joj, ubožec, moje sožalje, celih 20 km si se moral voziti le malce nad omejitvijo, v ovinke pa celo samo ubogih 80 km/h.

Saj te razumem, za te naše balkanske šoferdžije je kaj takega zares nezaslišano.

Morda en nasvet: izogibaj se vožnji v kakšnih bolj omikanih deželah, npr. v Skandinaviji, tam boš itak živčni zlom doživel.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.316
5.602
113
Citat:
Uporabnik Master_of_Disaster pravi:
Sem poskušal, pa bi bila ruska ruleta v primeru, da bi nasproti prišel avto.
kje je problem?
se bo pa gospod umakno proti desnemu robu.
Verjemi da mu bo bolj v interesu se umaknit kot da ga zbiješ
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Ni potrebe vozit nad 100 km/h...a pri prehitevanju si le privošči povišano hitrost...ter nato normaliziraš vožnjo.

Če ti je to problem...pač voziš za njimi
wink-1.gif


(Sem siguren da noben ni oviral prehitevanja).
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
In zakaj jih ni noben prehitel?
stupid-1.gif
Ker so skozi ovinke vozili 80km/h, po ravnici pa malo nad omejitvijo. Vsi so imeli prešvoh avte za kak drznejši manever ...
Ja in kaj bi zdaj.? Očitno so vozili dovolj hitro oz. celo prehitro če se jih ni dalo prehitet
confused-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Citat:
Uporabnik Master_of_Disaster pravi:
s tem da prvi in zadnji čisto po sredini svojega pasu, srednji motorist pa dejansko skoraj ves čas ob sredinski črti

To upam da veš, da če je skupina motoristov, se vedno postavi v formacijo, ravno zato da imas nekaj časa reagirati če do česa pride, lepše vidiš naprej....

5-6.jpg
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Ni kaj dosti komplicirat, bi prehitel enega po enega (10m med vsakim je ogromno).
Bi ti že naredili prostor. V obratni situaciji se motoristi pri takem prehitevanju gužvajo med avte, četudi je dejansko samo meter ali dva razdalje med njimi, bodo že razumeli kako gre.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.444
98
48
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:
Joj, ubožec, moje sožalje, celih 20 km si se moral voziti le malce nad omejitvijo, v ovinke pa celo samo ubogih 80 km/h.

Saj te razumem, za te naše balkanske šoferdžije je kaj takega zares nezaslišano.

Morda en nasvet: izogibaj se vožnji v kakšnih bolj omikanih deželah, npr. v Skandinaviji, tam boš itak živčni zlom doživel.

ne-ne-1.gif
Tam bo vozil po omejitvah.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik Master_of_Disaster pravi:
s tem da prvi in zadnji čisto po sredini svojega pasu, srednji motorist pa dejansko skoraj ves čas ob sredinski črti

To upam da veš, da če je skupina motoristov, se vedno postavi v formacijo, ravno zato da imas nekaj časa reagirati če do česa pride, lepše vidiš naprej....

5-6.jpg

Izjemno nevarna je vožnja cik cak in ni dovoljena.

Pravilo je varnostna razdalja, ne pa čredna formacija
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.231
9.415
113
EU
Včeraj me dohitita dva motorista. Držal sem se strogo omejitve hitrosti. Eden me prehiti, drugi pa ne zaradi ovinkaste ceste. Nekaj časa so tako peljali z menoj vmes, potem mi prvi pomaha z roko naj ga prehitim. Lepo sem ga prehitel in mi je še sedaj čudno da se lahko motoristi tudi kulturno obnašajo.