Motoristi vs. maksiskuteristi

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Naj odprem novo temo, katere problematika se je žvečila v sosednji temi, ki je zaklenjena.

Obstaja vprašanje: Zakaj smo si voznki motorjev in maksi skuterjev v laseh?



Meni sicer ni logično, ampak zakaj se nekateri skoraj sovražimo?



Jaz osebno nimam nič proti skuteristom, ampak vsaka kritika skuterjev je takoj razumljena kot pljuvanje po skuteristih. Ti potem popenijo in rečejo, da jih motoristi gledamo zviška ker imamo več ccm-jev in konjev pod ritjo, ker imamo večja kolesa in kitrejša vozila.



Moja zamera skuteristom je edino ta, da na cesti ne odzdravljajo. Porkamadona, a je res težko dvigniti roko?

Prosim, povejte svoje mnenje.
 
Nazadnje urejeno:

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz ne gojim prav nobenih zamer v relaciji do skuteristov. Jih sicer ne razumem, vendar je to moj osebni "problem" ne njihov. Je pa res, da jih nekako ne štejem med motoriste...meni skuter ni motor, pa, če je 100 krat maksi....in zato, se mi pozdravljanje ne zdi smiselno.
Naslednja zadeva, ki nas loči je verjetno ta, motor vozimo (vsaj večina) iz čistega užitka, kot hobi, brez določenega cilja, samo, da se čim več vozi. Potem se še družimo, vsi isto misleči....in to je tudi čar motorizma, vsaj meni. Motorji nudijo adrenalinske užitke...verjetno tudi nekateri skuterji... Skuter pa se uporablja bolj ali manj kot uporabno dobrino iz vidika prevoza iz točke A v točko B. Tukaj vidim poglavitno razliko in posledična razhajanja med nami... Eni se vozimo iz hobija in užitka, drugi iz gole potrebe po prevozu. Strast in hladnokrvnost pač ne gresta skupaj....
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Sovražimo se?? Prvič slišim...pozdravim vsakogar na motoriziranem dvokolesniku,le ta male frčote ne. Če pa kakšen pubec prvi pozdravi,mu pa z veseljem odzdravim, saj to spada pod kulturo človeka.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Ups, tole sem pozabil, odzdravim pa vedno, se je zgodilo, da me je pozdravil tudi moped...
grin1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
mene boli penis kaksne motorje imate, ce pa med vsakim vprasanjem, izkusenim motoristom, dozivim salve smeha in posmehovanja. ne cisto vseh
sicer pa ste pomojem mal nevoscljivi, ker je skuter avtomatik, ima boljso vetrno zascito in nudi v slabih vremenskih pogojih precej boljso zascito, povrhu vsega se po zmogljivostih vsako leto hitreje priblizuje vasim konjickom
evil.gif


elvir ima prav, maxiskuter si bom nabavil za primestno voznjo na siht in nazaj. zabava, prihranek casa in manj delanja guzve na cesti.

itak imam pa najraje kolo (mtb)...
zmaga.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Če si vzameš kak večer čas in malo kak forum, recimo motosvetov prečitaš vidiš da motoristi zviška gledajo na skuteriste (mislim motoristi, ko ste tak oboji motoristi,dooh), ne pa obratno, za njih skuter ni motor (kaj pa je pol, pralni stroj?), vzdevki sesalec, variomatar in podobno so pa čisto običajni,sploh pri kakih ki so nedolgo nazaj vozili 50 kubični mlinček potem pa so presedlali na 125 in 250 kubične zverine
grin1.gif
že preizkušeno, sicer pri vožnji z dvokolesnikom nikoli nisem mahal, pa tudi meni noben ni. Razen če sem srečal znanca, torej isto kot če bi bil v avtu.

Niti ne vem zakaj bi? Če ima kdo težave na cesti sem pomagal in bom tudi naprej, sicer me en klinc briga kdo vozi mimo, kaj ima in kaj nima, mahanje kar nekomu ko ga niti ne poznaš mi je malo mimo. In če imaš užaljen ego ker je nekomu do tebe in tvoje zverine kot do lanskega snega je to tvoj problem in mislim da si nebi smel takih brezveznih stvari jemat k srcu.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.660
9
38
Ljubljana- okolica
no ljudje smo si različni... moje mnenje gled pozdravlanja ostalih je sledeče:
Pozdravim motoriste če le nisem v kakšnem težkem elementu oz. če je prehitro mimo, ne dvigujem roke ampak prst, če pa se peljem počasi(beri: ena roka naslonjena na tank,nogo) pa tudi roko privzdignem.
Skuteristov načeloma ne pozdravljam seveda pa jim odzdravim, samo to se redko zgodi ker ponavadi ne pozdravijo(razlog zakaj jih potem jaz ne pozdravljam več). Se mi zdi fajn da nekoga pozdraviš saj sta konec koncev iz istega razloga na cesti(užitek itd..).

lp x5x
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
No, mogoče pa ima skuter kdo ne zato ker ne ve kam bi se ravno dal tisti trenutek ampak zato da se prepelje iz točke A v točko B? Je recimo namenjen v trgovino in ima skuter zato da gre po kruh in nič več?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
No, mogoče pa ima skuter kdo ne zato ker ne ve kam bi se ravno dal tisti trenutek ampak zato da se prepelje iz točke A v točko B? Je recimo namenjen v trgovino in ima skuter zato da gre po kruh in nič več?

Govorimo o maksi skuterjih. Ne vem, koliko ljudi si kupi skuter za 6.000 do 8.000 eurov zato, da bi iz trgovine pripeljali pivo in čips. Nekateri se s skuterji podajo tudi na daljšo pot, izlet,... Ravno zaradi vse boljših in močnejših skuterjev bo teh ljudi iz leta v leto več.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Ista zamera! Ne pozdravljajo! Pozdrav med motoristi ni le pozdrav. Pomeni bolj to da nasprotivozečemu želiš srečno vožnjo... in podobno. Pravi pozdravi so na različnih srečanjih itn. Voznike sesalcev ne sovražim. Ne vem zakaj bi jih???

ej "ggg" daj a ti zrihtamo pregled pri urologu čeprav ti verjetno imaš svojega zaposlenega...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Zanimiva tema. Kaj pa vem, ne vem čemu sovraštvo enih do drugih... Jaz tega nisem opazil. Meni niti skuter, niti maxiskuter ni motor. In na oba se seda po žensko. Ko greš na motor pa dvigneš nogo, po moško.
Glede pozdravljanja pa tako. Večinoma prvi pozdravim, odzdravim vedno. Če me skuterist pozdravi, normalno da mu odzdravim, tudi kakemu brenclju mi ni težko odzdravit -mogoče bo tip nekoč motorist...
 

kkarola

Pripravnik
30. jul 2007
224
0
16
Ne vem zakaj bi si morali biti v laseh oziroma se kregati. Vsakemu človeku paše določena stvar in jo po zmožnostih ima.

Po vaših odgovorih v temi bi se potem biti tudi v laseh avtomobilisti (limuzinarji, hondaši, terenci, kabrioleti, itd).
V gostilni bi se pravtako kregali pivci napram sokcem, vegetrjanci-mesojedci, itd.
Tudi jaz sem imel motor in vsedel sem se nanj po moško - dvignil nogo kot pes.
Sedaj me pa zelo mika skuter - me boste motoristi z omejenim pogledom dvigovanja noge sedaj sovražili, ker se bom bolj elegantno vsedel.
Konec koncev prišel bom iz točke A do točke B in imel svoje osebno zadovoljstvo na prav takšnem nivoju kot motorist.
Hitro se loči tudi pravega motorista, ki ima široka obzorja kot pa vaške posebneže ki so zelo ozko usmerjeni v vseh pogledih.

Vsem skupaj pa želim varnio varno vožnjo v prihajajoči sezoni (ne glede na nestrpnost tipa dvokolesa)
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
kkarola, tudi jaz mislim enako. Ko bom enkrat toliko, da ne bom mogel normalno dvigniti noge čez moto, si bom omislil skuterja ali trajka.
Ne vem, zakaj bi se sovražili. Skuterje vozijo tudi čisto normalni ljudje, kot si napisal, za od točke A do točke B. Vidiš, na motorju pa ti sedeš na motor v točki A. Točka B ti je samo povod, da sedeš na motor. Ker cilj vožnje z motorjem je pot sama. Pa saj veš...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Za devet jurjev pa že dobiš spodoben motor...
Ampak okusi so različni. Ima pa ABS, tri diske,... In, če daš sredinski kufer (med sedežem in krmilom -tovarniška dodatna oprema), je pa že podoben motorju. Ampak, potem ga ne moreš po žensko zajahati...
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
43
LJ
meni pa nekaj ni jasno... podobno sranje je pri MTBjevcih... pozdravljanje? vsakmu k gre mimo dvigneš roko? pa kaj ste kakšna sekta? sem mel kolega k je bil pameten k drek.. mi razlaga... mah mulci... si kupjo kolo za 3000€ pol pa ne znajo pozdravit... mislim halo? koga pozdravit? sej te ne pozna? a od moje deklice babico tut pozdraviš k gre vsak dan k maši z kolesom? al se to pozdravljate samo motoristi z motoristi, une na frčkih noben.... sam shit kot pri kolesih... zdej čakam da se začnemo še lastniki avtomobilov pozdravljat...

o moj bog...

sej niste resni eni...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Jz pozdravim le motoriste, pač gesta, ki se je prijela in to je to.Saj je cist fajn pozdravit nasproti vozeče.
Da bom pa pozdravlju vsakega bedaka na kolesu, rolerjih, ... mi pa ne pride na kraj pameti.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
mitja155, kako naj ti pojasnim, ko pa nisi ''v stvari''...?
Poglej, ko sem začel motorirati (skoraj 30 let nazaj), si motorista srečal vsake toliko časa. Ni bil problem pozdravit. Nekaj v stilu ''zdravo, brat po prevoznem sredstvu''. Človeku pride v navado. Tako, da redno pozdravim. Samo sedaj pa spet ne veš, kdo ti bo odzdravil. Sicer pa: pozdraviti je olika, odzdraviti dolžnost. Lokalnih kaferajserjev ne pozdravljam. Jih takoj spoznaš.
Sesalcev pa tudi ne pozdravljam -potem bi lahko imel skozi roko v zraku. Če me pozdravi, odzdravim.
Isto je v kolesarstvu. Veš, večina tistih z bajki za 3000 evrov, se tako po dolini vozi in šminkira. Visoko v hribih, bodi prepričan, da te bo vsak pozdravil oziroma odzdravil. Če bo že skoraj brez sape, bo pa pokimal v pozdrav. Tudi jaz v dolini pozdravljam le tiste, ki jih poznam, v brezpotju in visoko na makadamu pa vsakega. Takšen si pozdrav zasluži. Aja, s kolesom za 500 evrov sem naredil v sezoni malo čez 5000 kilometrov. Več kot polovica makadamskih.
Tudi avtomobilisti so se pozdravljali. Ena čisto določena znamka... Mogoče veš, kaj je pri njih pomenilo število dvignjenih prstov?