Motor pozimi

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Kako je kaj z motorjem pozimi? Na koliko časa je dobro, da se ga malo zalaufa?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Motorja ni treba zaganjat.

Le za aku poskrbi, ali ven, ali polnilec, ali klema dol.

Pol aku brez težav zdrži,večje minus temperature. Najmanjša samopraznitev je mex 0-5 stopinj

Jaz ga dam ven, dopolnim če je treba in v par mesecih praktično se niti malo ne izprazni.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Če nimaš problemov z njim po daljšem nedelovanju, mogoče csi odklopil accu in ga dal na toplo (če motor ni) potem ni potrebe.

Drugače ga prižgi enkrat mesečno za par minut in to je to.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.628
113
Pa olje zamenjaj da ne prezimuje z starim (korozija zaradi kislin)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Motorja ni treba zaganjat.

Le za aku poskrbi, ali ven, ali polnilec, ali klema dol.

Pol aku brez težav zdrži,večje minus temperature. Najmanjša samopraznitev je mex 0-5 stopinj

Jaz ga dam ven, dopolnim če je treba in v par mesecih praktično se niti malo ne izprazni.
Se strinjam
V vsakem primeru je dobro odklopit in vn vzet. Pa mogoče kdaj na polnilec dati.
Je pa odvisno, če moraš motor iz garaže vleč, ga laufat na hladnem... pa nazaj pospravit.. pokrit...
Če je pa zunaj pa spet boljše, da je akumolator odklopljen in na toplem...
... če ima pa kdo voljo vn vleč in vsake tolko časa laufat... pa pač osebna volja
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Jaz mam parkiranega in pokritega v garaži kjer temperatura nikoli ne pade pod 10 stopinj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kaj pa jajcaste gume?

Gostilniška...

Po 6 mesecev ne diram, malo sicer luft ven spustim pa ni absolutno nic...

No zdaj imam na ibeh stojalih.

Avto tudi mi stoji mesece, leta iste gume...ništa

Jajco bi takoj čutil in slišal
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mam plehnatega... 😊 pa tudi to ni več potrebno, he zaščiten
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Jest ga dam na centralno stojalo in zalaufam približno 1x na mesec do točke, ko se vklopi ventilator na hladilniku (cca 20 min).
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
In pol zajebeš svečke; dejto no fantje - in punce, vreme je lepo, ceste so OK - zapeljite se par km pa ste zmagal.
LPM
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
In pol zajebeš svečke; dejto no fantje - in punce, vreme je lepo, ceste so OK - zapeljite se par km pa ste zmagal.
LPM

Meni ni prav noben užitek v takem. Da bi se pa par km peljal pa mi je še bolj lame.

Ko sem bil mlajši sem se celo zimo vozil, je fanatizem premagal mraz, kratek dan, led itd.

In ceste niso ok, niti ko je lepo
evil.gif


Motorja ni treba vžigat, je bolje da stoji kot da par minut na mestu leti.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
5 leto ga že laufam, pa ni nobenega problema. In ga bom še naprej, ker ima tako zajebano narejeno za aku ven dobit. Po besedah yamahinega mehankarja na pooblaščencu mu nič ne škodi, celo pravi, da koristi olju, katalizatorju, izpušnemu sistemu, glede na to, da je v pol odprti garaži brez ogrevanja. Ga pa, ko se segreje na del. temperaturo še malo z gasom storiram, da še dodatno vlago iz izpuha pomeče.