Motocikel, vreden zapuščine našim otrokom

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
No, tole poimenovanje Bosanc za BMW je bolj za avte mišljeno. Gledam po Velenjkovacu Bosanđerose -edino BMW jim je avto. Seveda stara kripa, samo da ima propeler na havbi. Kar se pa motociklov tiče, so pa boxerji bolj domena starejših, zrelih ljudi. Bosanci so že od nekdaj na sportake padali. Po možnosti kakšen zdrkan GSX-R ali pa Fire blade... Tako, da kar se tiče BMW, ko slišim to, se mi takoj v mislih prikaže R100RT. Ne vem, zakaj, ampak tako je.

Tiho bodi Kawljnar
wink-1.gif

Suzukije pa Yamahe vozijo?
A Ninđa dušu daaala a?

nahrung002.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
LOL, ker bedni izgovor za nakup mopeda.

Vsak je dober, da otrokom zapustiš fotra invalida na grbi. Drugače pa noben današnji motor čez 40 let ne bo vreden imena motor, te ropotajoče, smrdeče gajbice, bodo tedaj že nadomestile zadeve na kak bolj pameten pogon.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.223
113
42
Sicer sam nisem voznik motorja, ampak če že potem kakeg starega Triumpha ali BMWja
Sm bil pri kolegu na Dunaju, ki vozi in popravlja Triumphe in so res lepi na pogled!
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
No, tole poimenovanje Bosanc za BMW je bolj za avte mišljeno. Gledam po Velenjkovacu Bosanđerose -edino BMW jim je avto. Seveda stara kripa, samo da ima propeler na havbi. Kar se pa motociklov tiče, so pa boxerji bolj domena starejših, zrelih ljudi. Bosanci so že od nekdaj na sportake padali. Po možnosti kakšen zdrkan GSX-R ali pa Fire blade... Tako, da kar se tiče BMW, ko slišim to, se mi takoj v mislih prikaže R100RT. Ne vem, zakaj, ampak tako je.

recimo črna serija 5 stara vsaj desetletje? poznam take iz tam, ja...
grin1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
LOL, ker bedni izgovor za nakup mopeda.

Vsak je dober, da otrokom zapustiš fotra invalida na grbi. Drugače pa noben današnji motor čez 40 let ne bo vreden imena motor, te ropotajoče, smrdeče gajbice, bodo tedaj že nadomestile zadeve na kak bolj pameten pogon.

pa pametnjakoviče, ki motor avtomatično povezujejo z motorjem bodo nadomestili stari dedki njergači, ki jim vsak qrac smeta,
ker jim je zdaj res prepozno nadomestiti tisto česar so si fullll želeli v mladosti pa za to niso imeli jajc
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
LOL, ker bedni izgovor za nakup mopeda.

Vsak je dober, da otrokom zapustiš fotra invalida na grbi. Drugače pa noben današnji motor čez 40 let ne bo vreden imena motor, te ropotajoče, smrdeče gajbice, bodo tedaj že nadomestile zadeve na kak bolj pameten pogon.

pa pametnjakoviče, ki motor avtomatično povezujejo z motorjem bodo nadomestili stari dedki njergači, ki jim vsak qrac smeta,
ker jim je zdaj res prepozno nadomestiti tisto česar so si fullll želeli v mladosti pa za to niso imeli jajc

Prevod v slovenščino?
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
2
18
Zg. Gorenjska
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Pri hiši je bil svojčas takle motor, prišel je leta 1982, 83 tam nekje...ga pa že dolgo časa ni več...mogoče bi spadal med motorje, vredne zapuščine...

Laverda

Je imel foter 1200 in pa tudi Joto prav tako kot na linku. Prodal 14 let nazaj za 4000 DEM, že takrat jo je kupil zbiralec saj so bile lepe redke. 2 leti nazaj je foter iskal nekaj podobnega pa ni našel... Drugače pa stroj.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Ksz....

Yamaha V-max ali Suzuki B-king. Takih takrat ne bodo več pustili delat. Sicer pa še kak Ducati 1098, samo to je ze zdaj predrago.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Bentiš, jaz sem svojo 1200TS 1993 dal za 2000 mark. Cepec nisem znal ceniti, kaj sem imel. Če bi jo takrat samo parkiral v kot garaže, bi sedaj imel parkratno vrednost. Tudi meni se srce para, ko zagledam kakšno, vendar v oglasih jih ni. Kdor ima, ne da.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
LOL, ker bedni izgovor za nakup mopeda.

Vsak je dober, da otrokom zapustiš fotra invalida na grbi. Drugače pa noben današnji motor čez 40 let ne bo vreden imena motor, te ropotajoče, smrdeče gajbice, bodo tedaj že nadomestile zadeve na kak bolj pameten pogon.

pa pametnjakoviče, ki motor avtomatično povezujejo z motorjem bodo nadomestili stari dedki njergači, ki jim vsak qrac smeta,
ker jim je zdaj res prepozno nadomestiti tisto česar so si fullll želeli v mladosti pa za to niso imeli jajc

Prevod v slovenščino?

pa pametnjakoviče, ki motor avtomatično povezujejo z invalidnostjo bodo nadomestili stari dedki njergači, ki jim vsak qrac smeta,
ker jim je za tisto česar so si fullll želeli v mladosti pa za to niso imeli jajc zdaj prepozno.

a je boljše.
prejšnji odgovor sem napisal med gužvo v službi.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Aaa, zdaj sem tudi sam razumel. Imaš prav. Ljudem nikoli ne bo jasno, ni nevaren motor. Nevaren je lahko voznik. Saj stroj sam po sebi ne bo šel 200, če ga ne ožemaš... Je pa to povezano s slovenskim prepričanjem, da motor mora imeti vsaj 1000 kubikov in 160 konjev. Da ga vozi osel, ki nima za sabo niti tisoč kilometrov, tako ni važno...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
MZ250TS/1... Menjano sprednje kolo in vilica, ker disk so začeli montirati na ETZ decembra 1982 (sem imel prvo serijo, ki je prišla), menjani sprednji žmigavci -zadaj so original, sedež že pretapeciran -original je bil čisto raven (zato so mu tudi rekli deska). Prtljažnik domača izdelava, tovarniška dodatna oprema so bili malenkost drugačni..
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
pa pametnjakoviče, ki motor avtomatično povezujejo z invalidnostjo bodo nadomestili stari dedki njergači, ki jim vsak qrac smeta,
ker jim je za tisto česar so si fullll želeli v mladosti pa za to niso imeli jajc zdaj prepozno.

a je boljše.
prejšnji odgovor sem napisal med gužvo v službi.

Zdaj razumem, osebno me napadaš, zakaj že?

Ker ne podpiram bolane ideje, da si nekdo kupi moped, z izgovorom da je to kao v dobro otrok?

Tudi če ga ne bi vozil, ampak ga konzerviral, si bolj butasto investicijo težko zamislim.
Ena smrdljiva reč, ki se bo valjala po garaži naslednjih X desetletij, na začetku stalno izgubljala na ceni, potem pa, morda, šansa je nekje 10%, pridobila na ceni?

Če bo pa kdo slučajno vmes rabil denar, preden zadevi (če kdaj) zraste vrednost, bo pa za tista stara jajca dobil kak drobiž.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Današnje dni se vse stvari izdelujejo v takih količinah da je težko da bi bili redki čez 30 let. Pa še karizmo morajo imeti. Ni problem imeti dragega oldtimerja iz leta 1930, pa poglejte danes fičota ali katrco. Nekaj že dobi na vrednosti, ampak ne gre za bajne zneske.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Če lahko dodam nekaj... Numy, poglej -nekateri zbirajo značke, drugi znamke, eni so nori na motorje.. vsak pač ima svoj hobi. Mogoče si razumel narobe (mogoče pa jaz..). Da bi šel sedaj kupovati motor, da bo čez 40 let nekaj vreden... je res iluzija.