Monkeypox

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Napisali so, da je cepivo, ki smo ga dobili, namenjeno predvsem zdravstvenim delavcem. Ali boš sedaj trdil, da so to sami pe.dri? :nigladek:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Saj v tem je štos. Te koze se ne prenašajo samo med spolnimi odnosi, v kar so nekateri prepričani. :evil:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Prenašajo se tudi preko sline in podobnega kar pa lahko že iz časa covida vidiš da ni problem dobiti tudi v trgovini. Kihne direktno v roko potem pa pošlata malo zelenjavo, malo po kruhu brez rokavic......
Menda ni ravno tako. Prenašale naj bi se pri tesnejšem stiku, ki ni nujno spolen. To pa ne vključuje prenašanja preko predmetov.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.046
3.133
113
Menda ni ravno tako. Prenašale naj bi se pri tesnejšem stiku, ki ni nujno spolen. To pa ne vključuje prenašanja preko predmetov.

CDC pravi takole:
Monkeypox spreads in a few ways.

  • Monkeypox can spread to anyone through close, personal, often skin-to-skin contact, including:
    • Direct contact with monkeypox rash, scabs, or body fluids from a person with monkeypox.
    • Touching objects, fabrics (clothing, bedding, or towels), and surfaces that have been used by someone with monkeypox.
    • Contact with respiratory secretions.
  • This direct contact can happen during intimate contact, including:
    • Oral, anal, and vaginal sex or touching the genitals (penis, testicles, labia, and vagina) or anus (butthole) of a person with monkeypox.
    • Hugging, massage, and kissing.
    • Prolonged face-to-face contact.
    • Touching fabrics and objects during sex that were used by a person with monkeypox and that have not been disinfected, such as bedding, towels, fetish gear, and sex toys.
Torej če ravno nisi njegov spolni partner ali pa ne ližeš njegovih izpuščajev je največja verjetnost da se okužiš ker doticna oseba ne skrbi za higieno kot bi morala sploh v javnosti. To nam je pa že znano zadnji dve leti.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Že res, toda, če bi se množično prenašale preko predmetov, bi bilo malo več okuženih, kot nekaj 10.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.046
3.133
113
Zakaj, saj to da se dotakneš okuženega predmeta še ne pomeni nič, zadevo je treba prenesti na sluznico, vsi ljudje pač niso svinje in marsikdo se prej umije roke preden jih tlači v usta.
Niso to bolhe kot si nemenabijat predstavlja :evil:
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.362
3.486
113
Bogi si res. A še zmerej verjameš v vrtne palčke? :valjamse:
Kako si sploh uspel preživeti do danes. Takim so včasih rekli psihični bolnik, ko je v vsaki stvari videl grožnjo.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
10.046
3.133
113
Saj edino kar še znaš je smeške lepit ker spisat tako ne znaš nič pametnega. Jaz živim čisto normalno tudi med korono sem. Vas balkance bolj muči vse ko imaš toliko za komentirat. Saj vas po eni strani razumem, ne bi kurcem mignil za karkoli kar ti ni treba. Klasičen balkanec.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.293
3.321
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Saj edino kar še znaš je smeške lepit ker spisat tako ne znaš nič pametnega. Jaz živim čisto normalno tudi med korono sem. Vas balkance bolj muči vse ko imaš toliko za komentirat. Saj vas po eni strani razumem, ne bi kurcem mignil za karkoli kar ti ni treba. Klasičen balkanec.
Glej, saj si lepo napisal - večina je taka. Kaj naj? Kako jih naj? Zakaj jih naj? Bo boljše? Bo večji prepad? Kdo bo kaj imel od tega? Pa da ne naštevam naprej...
Najbolj preprosto je - pusti jih, naj ...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.362
3.486
113
Saj edino kar še znaš je smeške lepit ker spisat tako ne znaš nič pametnega. Jaz živim čisto normalno tudi med korono sem. Vas balkance bolj muči vse ko imaš toliko za komentirat. Saj vas po eni strani razumem, ne bi kurcem mignil za karkoli kar ti ni treba. Klasičen balkanec.
Opa, flokiju je zmanjkal in se poslužuje žaljivk. Da si živel normalno je debela laž, maskiral in razkuževal si se v strahu, da te korona ne pošlata, sestrica ti je nosila (in ti še nosi) maske in sanitetno opremo, ki je padla iz kamjona in še vedno te je strah starih in zdej spet "novih" stvari, ker si pač mehkužec.
A ti se šteješ pod spodnje štajerske hlapce, ali pod balkance. :valjamse:
Ko drek reče, da je parfum. :aplauz:
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.287
9.623
113
40
MB
CDC pravi takole:
Monkeypox spreads in a few ways.

  • Monkeypox can spread to anyone through close, personal, often skin-to-skin contact, including:
    • Direct contact with monkeypox rash, scabs, or body fluids from a person with monkeypox.
    • Touching objects, fabrics (clothing, bedding, or towels), and surfaces that have been used by someone with monkeypox.
    • Contact with respiratory secretions.
  • This direct contact can happen during intimate contact, including:
    • Oral, anal, and vaginal sex or touching the genitals (penis, testicles, labia, and vagina) or anus (butthole) of a person with monkeypox.
    • Hugging, massage, and kissing.
    • Prolonged face-to-face contact.
    • Touching fabrics and objects during sex that were used by a person with monkeypox and that have not been disinfected, such as bedding, towels, fetish gear, and sex toys.
Torej če ravno nisi njegov spolni partner ali pa ne ližeš njegovih izpuščajev je največja verjetnost da se okužiš ker doticna oseba ne skrbi za higieno kot bi morala sploh v javnosti. To nam je pa že znano zadnji dve leti.
bizi pač spet laže.

 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.287
9.623
113
40
MB
osebno more it na klo, pa potem list pojest, se veš ... da ne pride v roke neprijatelju.