mobitel umts internet

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
ker doma ne morem imeti internet preko stacionarca,ga imam povezanega preko mobitela-UMTS.
ker je hitrost nikakva(cca 112kb/s speedtest)me zanima ce se da kako hitrost povecati?
za odgovore se vnaprej zahvaljujem.lp.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.849
608
113
Če je bazna že nadgrajena na HSDPA potem si lahko nabaviš hsdpa kartico/modem/telefon...
Jaz s pcmcia kartico "Option GT Max 7,2 Ready" dosegam hitrosti okoli 2.2Mb/s.
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.849
608
113
Ja imaš podatkovne pakete:

http://www.mobitel.si/slo/Ponu...tkovnibonus.asp



Maksi

100 MB = 8,35 €



Mega

1 GB = 20,86 €



Giga

10 GB = 41,31 €



Za običajno brskanje po urco dve na dan je dovolj Mega, za kaj več pa Giga.



Pa pazit moraš da ne prekoračiš zakupljene količine podatkov.

Jaz imam Mega paket in sem že parkart plačal cca 100€, ker sem porabil okoli 1,2GB.
uf-1.gif




Zdaj bom šel raje na Giga paket.
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
imam tudi vključen podatkovni paket Maksi (100Mb), v glavnem za prebiranje e-pošte. Za surfat pa ti priporočam vzeti večji podatkovni paket (1GB). Kar se tiče hitrosti bo najboljs da preveris s kakšnim UMTS aparatom, lahko pa poklices tudi na Mobitel, kjer ti preverijo signal tvoje lokacije. LP
 

frika

Pripravnik
2. okt 2007
43
0
6
Kako je pa tole v primerjavi z Instant internetom? Glede na to, da je hitrost precej precej manjša, je verjetno tut cena precej bolj ugodna al kako? Razmišljam o eni od teh opcij. Ne rabim ne vem kaj surfat, pošta, pa kaj pogledat ... Pa imam tut UMTS telefon, tko da ni problem.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.849
608
113
Instant internet ni nič druga kot subvencionirane cene modemov, če se vežeš za 24mesecev.
Kakorkoli temu že rečeš za soliden dostop do interneta rabiš umts/hsdpa telefon/modem + en paket za prenos podatkov (mini, maxi, mega, giga).
Torej cene so iste pa če temu rečeš instanet internet, mobilna pisarna ali čunga launga.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Svetujem nakup USB modema. Uporaben je tako s prenosnikom kot z običajnim PCjem. Pri Mobitelu hitrosti niso omejene glede na izbran paket. Network podpira do 3,6 Mb/s. V praksi lahko zlezeš do 2 Mb/s, tistih 3,6 je bolj teorija kot praksa. Rabiš le primerno opremo, kar je pa itak vsa, ki je naprodaj pri Mobitelu (PC kartice in USB modemi).

Trenutno se že preizkuša naslednji upgrade omrežja UMTS - hitrost do 7,2 Mb/s. Prihaja pa še HSUPA, ki omogoča višje (megabitne) hitrosti tudi v uploadu. Sedaj je upload 384 kb/s, pred uvedbo HSDPA pa je v omrežju UMTS znašal le 64 kb/s. Lepo napreduje vse skupaj in že predstavlja alternativo fiksnemu dostopu, če le nisi obseden z downloadi filmov in podobne šare.
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
... Lepo napreduje vse skupaj in že predstavlja alternativo fiksnemu dostopu, če le nisi obseden z downloadi filmov in podobne šare.

A kaj veš, a bo šlo tudi kaj v smeri neomejene mesečne porabe za določeno mesečno naročnino tako kot pri fiksnih? A imajo kje v tujini tudi take modele?

Saj ne, da bi potem prenašala terabajte, sam za pravo alternativo zame bi bilo treba še to, da ti ni treba preverjat. Drugač pa deluje super in je že čist prava alternativa fiksnemu dostopu. Moja mama ga ima namest fiksenga, ker ji ni hotel noben ponudnik pripeljat broadbanda. Pa še kar nekaj je takih področij, ki so menda premal profitna za fiksne.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Neomejene mesečne porabe si mobilni operater ne more privoščit. In JA, če bi obstajal bi vsi prenašali terabajte
rolleyes-1.gif
Saj podatkovni paketi so tako veliki, da lahko uporabljaš internet za vse, razen za razne peer to peer (Mule, torente...) Off limit pa vsaj po mojem ne bo nikoli, niti v tujini tega ne prakticirajo
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
slej ko prej bomo imeli samo še mobilni širokopasovni internet ........ trenutno stanje je pač samo marketinška poteza, da čimveč denarja izčrpajo iz trenutne tehnologije in naročnikov
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
slej ko prej bomo imeli samo še mobilni širokopasovni internet ........ trenutno stanje je pač samo marketinška poteza, da čimveč denarja izčrpajo iz trenutne tehnologije in naročnikov

No ta v nobenem primeru ne drži!
Mobilna tehnologija sicer trenutno lovi pasovne širine, ki so na voljo pri stacionarnih ponudnikih vendar je ujela nebo nikoli.
Na kakšen način bi wirelles tehnologija (dražja oprema, manjše kapacitete + zelo draga lilcenca za uporabo frekvenc) lahko bila cenejša od stacionarne (npr. optika)??
crazy1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ne samo da bi bila cenejša tudi lažje dostopna in brez omejitev gibanja....... amis že ima v načrtu oddajnik na boču, ne vem 100% a se mi zdi da je celo v testiranju
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
slej ko prej bomo imeli samo še mobilni širokopasovni internet ........ trenutno stanje je pač samo marketinška poteza, da čimveč denarja izčrpajo iz trenutne tehnologije in naročnikov

No ta v nobenem primeru ne drži!
Mobilna tehnologija sicer trenutno lovi pasovne širine, ki so na voljo pri stacionarnih ponudnikih vendar je ujela nebo nikoli.
Na kakšen način bi wirelles tehnologija (dražja oprema, manjše kapacitete + zelo draga lilcenca za uporabo frekvenc) lahko bila cenejša od stacionarne (npr. optika)??
crazy1.gif

Drat je vedno najcenejši. Sicer pa računaj, ena WCDMA/UMTS celica ima teoretično kapaciteto 14 Mbps. Recimo, da jih ima bazna postaja 3, pridemo na 42 Mbps. Ali toliko kot eden VDSL priključek dovolj blizu centrale, recimo 500 m. Optike niti omenjal be bom.
smile-1.gif



Ogo
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
ker doma ne morem imeti internet preko stacionarca,ga imam povezanega preko mobitela-UMTS.
ker je hitrost nikakva(cca 112kb/s speedtest)me zanima ce se da kako hitrost povecati?
za odgovore se vnaprej zahvaljujem.lp.





jaz imam HSDPA modem, deluje seveda ce imas tak signal ce ne ti deluje na GPRS.
Preveri kako je s signalom, ce si doma v kaki zakotni legi lahko pri Mobitelu povprasas za anteno ki se da na streho in sprobas dobit HSDPA signal ki deluje odlicno.