Mirko Mayer o Tini Massi

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/zakaj-se-cankar-ne-dvigne-na-tino-maze

Citat:

Slovenci smo radi v moralni paniki. Glej, tam gre Tina Maze. Naj obsedim? Naj vstanem? Je dovolj dobro, če samo zaploskam? Bodo rekli, da sem nor, če ji še skandiram? Mah, ne bom vstal, če ni nihče drug. Dejstvo: Tina Maze ta teden ob razglasitvi športnice leta v Cankarjevem domu ni dobila stoječega aplavza. Pa kaj? Iskreno, tudi jaz ne bi vstal. In tu so moji razlogi proti.

Trbiž. Italija, januarja letos. Novinarski kolega z razdalje snema enega zadnjih treningov pred Zlato lisico. S snemalcem ne rineta na teren, prišla sta samo po sliko. Izjava po koncu treninga bi bila več, kot sta pričakovala. Skratka, z ničimer ne motita. Pa brez opozorila priteče Andrea Massi. Vpitje in lopata, visoko dvignjena v zrak. Pripravljena, da potolče ekipo Planet TV samo zato, ker je z javne površine spremljala priprave na domačo tekmo leta. Končni učinek? Matej in snemalec se vljudno umakneta. Tina Maze pa na dveh tekmah pod Pohorjem dvakrat zleti s proge. 0 točk. Kot dokaz, da napajanje na zunanjih sovražnikih ne more biti edina motivacija.

6. december. Lake Louise. Kanada, pred dnevi. Lindsey Vonn v enem koncu tedna na treh tekmah trikrat zmaga v svetovnem pokalu. Tina Maze na svoji spletni strani zapiše: »Lahko delo, ker te jaz in Anna Fenninger samo gledava.« Zapis bi bil celo simpatičen, če ne bi Tina pred mikrofonom zavila z očmi vsakič, ko je ni na stopničkah. Na eni strani razglašaš, da si boljši od vseh, na drugi strani zameriš, ko te vprašajo, zakaj danes nisi bil?!

Oprostite, ni logika naslednja? Če si za nekaj neverjetno nadarjen, najboljši na svetu, imaš lažje delo od večine. Zakaj bi bil potem vzvišen nad njimi? Cenjeni kolega iz športnega uredništva mi pravi, da si Marcel Hirscher, Mikaela Shiffrin, Ted Ligety in celo vedno ekscentrični Bode Miller nikoli ne privoščijo luksuza, da bi šli mimo novinarjev, ki jih čakajo dve uri in več. In da mirno odgovarjajo na vprašanja tudi, ko je Tina Maze že zdavnaj na kosilu.

In še pika na i. Tu sem komaj še vljuden. Andrea Massi obisk v studiu praviloma povezuje z visokimi honorarji. Recimo, okrog povprečne slovenske plače. Zgodilo se je pred dnevi. Ponudili smo manj, kot je želel. In odgovor? »Stisniti 8 let dela v nekaj vprašanj za XXX EUR … Ni v mojem stilu,« nam je večer pred oddajo sporočil v SMS-sporočilu. Veste kaj, gospod Massi? Po naključju sem tudi jaz 8 let v tem poslu. Plačati viru za informacijo, kaj šele gostu za obisk … Ni v mojem stilu. Res, samo eno mi pride na misel. Tista pesem Klemna Klemna. Saj poznate: »… vse hoč'jo met zlate rokavičke!«

Ne, ne bi vstal za Tino Maze, pa če mi še tako zamerite. Ploskam rezultatom, marsikatero nedeljo mi je naredila lepšo s svojimi zmagami. Tina Maze je večni TM slovenskega smučanja. Vstanem pa samo za Človeka. Sicer pa … Zakaj bi muhavost Tine Maze služila kot dodaten argument, da je posebna, genialna? Če hkrati muhavost Cankarjevega doma, ki ji ni želel vstati, služi kot argument, da smo Slovenci kolektivno nemogoči? Razmislite o tem, preden vstanete samo zato, ker so vstali vsi v dvorani. @bjarc_Mirko, dvomim, da bi vstal, tudi če bi hotel. Še v polpritličje se pelješ z dvigalom. Da o ploskanju sploh ne začnem. Pač nisi »fen,« sprijazni se!

Mirko, lepo si napisal, javno in to sama dejstva, korošica je neotesana, enako njen Messi, ne znata se obnašat in sta prava katastrofa za šport in navijače.

Glede Lindsey pa ji Tina ne seže niti do kolen. Izjava je neposrečena, ker je primitivna in nizek iq, je mislila, da je to smešno, kar je napisala.

Zdaj je Tina nekje izjavila, da ji je primarni cilj diploma. MImogrede, študira predšolsko vzgojo oziroma razredni pouk, najlažji faks v Sloveniji.

Zanjo verjetno težje kot kakšna zasnežena strmina.

priden.gif


A Messi pa kasira za nastop v studiu? zanimivo, zanimivo... oba sta pijavki, samo lupila bi

Za neko bedno žensko smučarijo
hysterical-1.gif
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Ni vredno komentarja. Vedno mi je bil malo sumljiv.. In s tem jokanjem, kot največja p****, je samo potrdil moja predvidevanja.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
a dej no dej saj je v penziji a je ne moreš že pozabit? al te vse njene medalje res tako bolijo?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Smo jo že pozabili, samo se vsake tolko pojavi, sedaj lepo zašpehana in išče pozornost oziroma novce.

Špila kraljico, je pa kmetica.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Za razliko od tebe stajerc, je ogromno dosegla na svetovnem nivoju in si zasluzi spostovanje. Za razliko od tebe, ki produciras svetovno podrekane poste po forumih, ker si zategnjen sred pohorja.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dosegla je veliko za svoj žep.
Za druge pa ni nič naredila, dovolj bi bilo že športno in profesionalno obnašanje.

Tako pa z Messijem sramotita smučarijo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Danes jo je Vonnova z umetnim kolenom osmešila
Verjetno je še kakšno kremšnito več snedla od sile
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Kupi si gate v barvah ameriške zastave in naj ti lokalna šivilja naveze gor napis Lindsay all the way. Bedaček.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Klub vsemu ne pozabi, da je to vseeno le žensko dričanje po snegu.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
a si ti snečko v življenju srečal kako zajebano korošico al kako ti gre tinino obnašanje toliko v nos tista manično depresivna obdobja vonnove te pa nič ne zbegajo... in ko omenjaš vonnovo. kaj je ona naredila konkretno zate? oziroma za koga drugega kot zase?
 

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
Jaz dobro poznam tega Mirka, ker smo poslovno več let sodelovali in lahko samo napišem, da je model en navaden lažnivi cenzura.. Pač mu Masi ni jedel z roke in zdaj je užaljen.. Skratka, model je med novinarji poznan, kot nekdo, ki je "nabiralec barvnih kovin" in ni nič kaj cenjen med stroko.. Za svet na kanalu a, ki je rumeno pofarban je še primeren, pri kakšnem resnem mediju, pa dvomim, da bo lahko delal kdaj, ker "okvirjev" se na široko izogibajo..
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No saj ce beremo malo so vse zvezde nekaj muhaste. Kdor je kdaj imel opravka s tino maze ve kaksna je, obupna uglavnem
smile-1.gif
nevem pa kaksna je tako v privat zivljenju. Na smucanju je bila kot oseba naravnost odvratna.