minecraft za telebane

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
osemletni pubec mi bo živce spil ...
hoče to spilat,prebral je že dve knjigi o tem ... če nočem takoj placat 20 evrov, kak to dobim na komp,da lahko proba?
Demo verzija mi na Linuxu nekak ne zalaufa ... sem računalniški anafalbet ... z izjemo worda in neta ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Se pravi dol potegnem in potem?
kak se to zinstalira ...
Nikoli nisem igral igric,mogoče dvakrat v lajfu pasijanso v windowsih :)
ko so vsi meli kommoddoreja,sem mel jaz atarija in decathlon ... :)
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

in potem: .exe (oz. ikono setup - nekatere verzije imajo napisano setup, druge pa file z koncnico exe) kliknes dvakrat. pocakas par sekund, da vse skup zmelje, stisnes start game in das malemu misko ti pa gres na pivo. (vcasih je bilo potrebno crack file prekopirat v kako mapo, vendar ti vse potrebno pise ponavadi v txt file)
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Saj za linux je verjetno isto,ne?
pa da probamo, bolj star bolj odvisen od alterja ... :)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hmm, ponavad so geeki in friki na linuxih oz taki, ki znajo malo več... Kako si ti pristal na linuxu, če ne znaš enga programa inštalirat??
Resno me zanima;)!
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
/joke mode on
Kolega instaliral ubuntu
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
hmm, ponavad so geeki in friki na linuxih oz taki, ki znajo malo več... Kako si ti pristal na linuxu, če ne znaš enga programa inštalirat??
Resno me zanima;)!

Tudi na tem forumu so ljudje, ki ob vsaki priliki priporočajo linux kot prijazen in preprost za uporabo.
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Ko sem pred leti se igral z Linuxi in idejo, da bi zamenjal za windowse, se mi ni zdelo nič kaj prijazen za uporabo.
Še posebno ne, ko je bilo potrebno uporabit kak "office" program oz odpret kako datoteko s pravilno postavitivjo;)
Takrat sem opustil, potem so prišli win7 in zaenkrat vse dela kot mora:)
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
kot že rečeno, linuxe instaliral kolega :)
mamo jih tudi v podjetju, za našo uporabo povsem dovolj in predvsem brezplačno, saj veste, stroški ...
geek nisem, daleč od tega, bom pa zgleda moral počakat na mladino, da odrastejo in si to sami naredijo ...
al pa če se mi bo dalo brat in s tem hecat.
(lahko pa dam kolegu, da še to gor instalira :)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Na linuxu imaš brezplačen klon minecrafta imenovan "minetest", če je jasno mulcu tole v interesu (za učenje prekladanja blokov je čisto ok)! Igrico dobiš v "software centru" oz. tam kjer dobiš vse ostale programe in igrice.

OFF: namestitev programov in ostalega v linuxu je 10 let pred winsi, dejansko je še najbolj podobno uporabi play stora, itunes ipd.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
KSZ ...

da malo zasmetim ...

se da igrat fartis verzijo minecraft na multiplayer varianti? verzija za windowse ...
cheer.gif
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Po mojem se da.
Problem je ponavadi pri konzolah, ker ti jo banajo in jo lahko vržeš v kanto.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
naložil minetest ko keks. ta linux je res [cenzura] proof ... ful hvala, če bo pubec kdaj računalničar, vam bova skupaj odgovarjala na vprašanja, če bo treba :)
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Zdaj čisto osnovna zadeva je, da lahko igraš v:
1. Creative mode, kjer imaš na razpolago že večinoma vse v neomejenih količinah in lahko zidaš,... takoj in lahko letiš
2. Survivor mode, kjer moraš pa zbrati toliko in toliko vsega, da sestaviš npr. iz štirih peščenih kock eno trdno. In ne letiš.

Pri obeh variantah imaš še na voljo, da izbereš ali boš igral s pošastmi ali brez.(peaceful - brez, easy, normal, hard - s pošastmi).
S tem, da te v creative mode ne morejo ubiti.
Nekje v meniju imaš tudi posteljo, ki jo lahko postaviš skoraj kamor koli.
Ko pride noč, se uležeš in čez par sekund je dan.

Ko pride dan skoraj vse pošasti zgorijo na soncu, razen pajka (le ta te čez dan ne bo napadel, če ti ne boš njega) in zelena pošast, ki pa te bo videla in ti sledila. Ko se ti dovolj približa, eksplodira in ubije tebe in naredi precej škode tudi na okolici.