Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.827
14.636
113

Greek coastguard threw migrants overboard to their deaths, witnesses say​

The Greek coastguard has caused the deaths of dozens of migrants in the Mediterranean over a three-year period, witnesses say, including nine who were deliberately thrown into the water. The nine are among more than 40 people alleged to have died as a result of being forced out of Greek territorial waters, or taken back out to sea after reaching Greek islands, BBC analysis has found.
The Greek coastguard told our investigation it strongly rejects all accusations of illegal activities.
It should be highlighted that from 2015 to 2024, the Hellenic Coast Guard has rescued 250,834 refugees/migrants in 6,161 incidents at sea.


giphy.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.798
2.105
113
za šankom

Greek coastguard threw migrants overboard to their deaths, witnesses say​




giphy.gif
Sem proti nezakoniti migraciji, ampak to pa vseeno ne podpiram, podpiram pa avstralski model, te obrnejo na morju nazaj od koder si prišel, dobiš gorivo, vodo, hrano pa marš nazaj
 

dask

Majstr
21. sep 2023
273
285
63
Sem proti nezakoniti migraciji, ampak to pa vseeno ne podpiram, podpiram pa avstralski model, te obrnejo na morju nazaj od koder si prišel, dobiš gorivo, vodo, hrano pa marš nazaj
Pri nas to ne gre, ker EU in tudi posamezne države in privatniki financirajo "reševalce", ki jih vlačijo na obalo.... evropsko seveda, ne afriško....
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.798
2.105
113
za šankom
Vem,samo folk metati v morje, tega pa tudi ne podpiram, je pa zanimivo, šefi v evropskem parlamentu so desničarji, Epp, pa vseeno ne naredijo nič, ne rabiš veliko, da uvedes avstralski model
 
27. jan 2022
5.160
1.921
113
V bistvu je prvi stavek prispevka malo zmeden - v prevodu:
Grška obalna straža je v obdobju treh let povzročila smrt več deset migrantov v Sredozemskem morju, pravijo priče, vključno z devetimi, ki so jih namerno vrgli v vodo. Devet je med več kot 40 ljudmi, ki naj bi umrli, ker so jih izgnali iz grških ozemeljskih voda ali jih odpeljali nazaj na morje, ko so prispeli na grške otoke, je pokazala analiza BBC.

Pravijo priče - seveda brez imen in slik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ateis in sixpower

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.933
9.623
113
ja, en je somalec je razlagal kao, da so ga skupaj z dvema kolegoma, vrgli v morje z zvezanimi rokami, on se je rešil ona dva pa so našli v turčiji.. Tak je to bilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

B81

22. jul 2007
35.049
9.316
113
Se spomnim, da sem leta 2015 menda vido filmček, kako so iz coastguard čolna luknjali gumenjaka, ki je bil poln ljudi... potem filma seveda ni več blo, samo na začetku, tako da se ne ve ali so luknjali zares ali so zaigrali in jih potem pobrali. V vsakem primeru se to ne počne, pa sem proti migrantom. Bemu pelji ga nazaj ne pa tak..
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

shift

Guru
20. jul 2007
9.798
2.105
113
za šankom
Ne smeš jih peljati ja, saj se lahko sami, če jim daš to možnost, še enkrat, epp, desničarji vodijo EU politiko naredili so pa točno nič, oziroma še več, odgovorni so za ves ta sranje
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.116
3.807
113
Ljubljana
hmpg.net
V bistvu je prvi stavek prispevka malo zmeden - v prevodu:
Grška obalna straža je v obdobju treh let povzročila smrt več deset migrantov v Sredozemskem morju, pravijo priče, vključno z devetimi, ki so jih namerno vrgli v vodo. Devet je med več kot 40 ljudmi, ki naj bi umrli, ker so jih izgnali iz grških ozemeljskih voda ali jih odpeljali nazaj na morje, ko so prispeli na grške otoke, je pokazala analiza BBC.

Pravijo priče - seveda brez imen in slik.
PA si ti bral članek ali je to po pripovedovanju?

DA ti pomagam:
"BBC je sicer analiziral 15 incidentov, ki so se zgodili med letoma 2020 in 2023, umrlo pa je najmanj 43 migrantov. V petih primerih so migranti dejali, da so jih predstavniki grških oblasti vrgli v morje, čeprav so nekateri že uspeli doseči grške otoke. V več drugih primerih pa so predstavniki grških oblasti namestili migrante sredi odprtega morja v napihljive čolne brez motorja, ki so pogosto začeli spuščati."

BBC - ne priče - to trdi.

"Med drugim je BBC nekdanjemu višjemu predstavniku grške obalne straže pokazal posnetek, kako je obalna straža na svoj krov dala 12 ljudi, ki jih je nato zapustila na gumenjaku sredi morja. Nekdanji predstavnik obalne straže v intervjuju sicer ni želel ugibati, kaj se vidi na posnetku. Med premorom med snemanjem intervjuja pa je v grščini dejal, da je to očitno nezakonito in mednarodni zločin ter se čudil, zakaj so to delali podnevi."

Ponoči bi lahko oziroma, navodila so imeli, da smejo to delati samo ponoči?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.827
14.636
113
Ko je ravno debata o metanju migrantov v morje:

Italian police: Muslim migrants threw Christians overboard
Rome (CNN) - Muslims who were among migrants trying to get from Libya to Italy in a boat this week threw 12 fellow passengers overboard -- killing them -- because the 12 were Christians, Italian police said Thursday. The original group of 105 people left Libya on Tuesday in a rubber boat. Sometime during the trip north across the Mediterranean Sea, the alleged assailants -- Muslims from the Ivory Coast, Mali and Senegal -- threw the 12 overboard, police said. Other people on the voyage told police that they themselves were spared "because they strongly opposed the drowning attempt and formed a human chain," Palermo police said.

giphy.gif
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in B81

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.116
3.807
113
Ljubljana
hmpg.net
Ko je ravno debata o metanju migrantov v morje:

Italian police: Muslim migrants threw Christians overboard


giphy.gif
Da odgovorim, kot odgovajate vi:

"Pravijo priče - seveda brez imen in slik."

"Pozabil je povedat, da je bil njegov "prevoznik", ko je ugotovil, da nima denarja za prevoz plačat."
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte