Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Policija vedno reče, da ne vodi statistike po rasi ali nacionalnosti. So pa te zadeve dostikrat omenjene v kroniki in si lahko sam vodiš.

Eni lahko logično sklepamo in najdemo vzročno posledično vezo. Eni se pa delajo neumne.

Še kaj pravi kolega AI:
Slovenska policija ne vodi javno dostopne statistike, kjer bi bila kriminaliteta izrecno razvrščena po nacionalnosti povzročiteljev. V svojih letnih poročilih in statističnih pregledih objavlja podatke o vrstah kaznivih dejanj, njihovi številčnosti in drugih značilnostih (kot so starost, spol, občina ali regija), vendar specifično razvrščanje po nacionalnosti običajno ni vključeno.

Na podlagi zakonodaje in evropskih praks je obravnavanje oseb na podlagi njihove narodnosti občutljivo vprašanje zaradi varstva osebnih podatkov in preprečevanja diskriminacije.


Se pa vodi statistika po državljanstvu. Seveda, če migrant pridobi državljanstvo druge države, tole potem ni več tako točno.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.818
10.496
113
kod Džej-Zija
O tem govorim. O državljanstvu. Pri nas je bore malo migrantov pridobilo državljanstvo. Torej čisto malo dedukcije lepo razkrije vzorec. Več tujcev -> bistveno več posilstev. Dodaš še časovnice in se pojavijo “ presenetljive“ korelacije, pravzaprav kavzalnost. Tu je potem primerna točka, da ferdo ugotovi, da je statistika kot veda rasistična.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in 8888

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
O tem govorim. O državljanstvu. Pri nas je bore malo migrantov pridobilo državljanstvo. Torej čisto malo dedukcije lepo razkrije vzorec. Več tujcev -> bistveno več posilstev. Dodaš še časovnice in se pojavijo “ presenetljive“ korelacije, pravzaprav kavzalnost. Tu je potem primerna točka, da ferdo ugotovi, da je statistika kot veda rasistična.

Mogoče pri nas celo res. V kakšni Nemčiji ali Švedski pa že vprašanje.
Ti pa taka statistika pri nas recimo nič ne koristi pri kriminaliteti Romov.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.376
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
"Ampak tule ferdo trdi, da je namigovanje o porastu posilstev zaradi migrantov rasistično."
"Torej so vse te številke o migrantih izmišljene, ker v resnici tega nihče ne vodi? A ja - to pravim jaz, sedaj pa si ti še ti to potrdil."
"
Tule si tole zatrdil. Če si zatisnemo oči, situacija sploh ni problematična.
Trdil sem, da so številke o migrantih izmišljene, ker te statistike nihče ne vodi. Samo to - in nekaj vas je to potrdilo, da dejansko te statistike iz teh ali onih razlogov ni.

Kje je tu sedaj trditev, da je namigovanje o porastu posilstev zaradi migrantov rasistično?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
Statistika o migrantih se seveda vodi samo da se tam uporabi drug izraz - tujci. Zato tudi imamo na voljo statistiko prikaze deležev/števila posilstev ali pa kaznivih dejanj na splošno s strani državljanov Slovenije in pa s strani tujcev kar je RTVSlo tudi uporabila ob izdelavi prispevka o tistem dvigu posilstev za 30% in kar je nato v aktualni kolumni omenil dr.Matjaž Gams.

Česar se dejansko ne izvaja je vodenje evidence s predalčkanjem po nacionalnosti.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
Primer statistike z ločevanjem na državljane Slovenije in tujce - kazniva dejanja za leto 2023 do 31.10.2023:
Letos so policisti obravnavali 27.320 storilcev. Največ iz Slovenije (21.403), iz tretjih držav pa skupno 4.519.
vir

Migranti so v 10ih mesecih lanskega leta kljub veliko manjšemu številu v primerjavi z državljani Slovenije osumljeni kar 5.917 kaznivih dejanj oziroma kar °dobro petino vseh kaznivih dejanj (21,65% če sem natančen) kar je ogromno gled na to, da je bilo 1.10.2023 v Sloveniji samo slaba desetina (oz. 9,4%) tujih državljanov(s tem da je vprašanje ali so v tej številki zajeti tudi vsi ilegalni prehodniki državnih meja.
vir
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
Takole pa izgleda graf z ločevanjem na državljane Slovenije ter migrante (tujce) - kdaj tudi koga bolj izpostavijo kot je vidno v tem primeru pregleda osumljencev kaznivih dejanj z območja PU Ljubljana, kjer je kriminal v zadnjem času najbolj narastel:
OsumljenciKD.jpg
 

B81

22. jul 2007
36.303
10.120
113
Statistika o migrantih se seveda vodi samo da se tam uporabi drug izraz - tujci. Zato tudi imamo na voljo statistiko prikaze deležev/števila posilstev ali pa kaznivih dejanj na splošno s strani državljanov Slovenije in pa s strani tujcev kar je RTVSlo tudi uporabila ob izdelavi prispevka o tistem dvigu posilstev za 30% in kar je nato v aktualni kolumni omenil dr.Matjaž Gams.

Česar se dejansko ne izvaja je vodenje evidence s predalčkanjem po nacionalnosti.
tudi to se IMO vodi, ampak ne gre ven. bi apollo znal povedat
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
tudi to se IMO vodi, ampak ne gre ven. bi apollo znal povedat
Ja saj sem potem po objavi posta #5.472 podobno razmišljal in sem se napačno izrazil - ne da ne beležijo ampak se načeoma tega ne izpostavlja (preveč). V končni fazi že navajanje, da pri osumljencih za kazniva dejanja v LJ pri državljanih tretjih držav izstopajo Maročani & Alžirci (post #5.474 zgoraj) negira to nebeleženje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.608
6.027
113
blizu močvirne prestolnice
A niso vere ločene od države? A to naj bi samo za eno veljali. Res ne razumem to klečeplazenje levičarjev do islama. OK sovražijo RKC ampak da sodelujejo z takimi, ki jih bodo takoj potolkli pa res ne razumem. Enako kot lgtbjevci. Očitno je res nekaj na tem, da so levičarji neumni