Microsoft Lumia 950

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Za XL sem pred časom naročil in danes dobil Nillkin Tempered glas +H, daleč boljši od cenenih ki sem jih dosedaj imel. Prilega se odlično, drsnost odlična. Ima lepo zaobljen rob. Ne maže se toliko. Skratka zadovoljen za porabljenih 6 evrov.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
http://www.ebay.com/itm/Nillki...0AAAOSwNsdXQu5V

Sedaj ga je nekaj podražil in je 5.17 evrov evrov. Sem narobe gledal ker ima AU $, jaz sem plačal 4 pa še nekaj evrov. evrov.
wink-1.gif
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
Seveda sem nezadovoljen...naredili niso ni�. Jebela, res me moti...razmi�ljam da grem osebno na teleray (tudi jaz nimam slabih izku�enj) ali lahko kako celo pomaga Microsoft Slovenija?

Je kaj novega? Meni so �li precej na roko. Ko sem dal na zaslon za��itno steklo sem opazil na �tirih koncih, da je bil displej neraven, se je tudi opazilo prej na soncu. Danes sem ga zjutraj nesel na Teleray, ob 12tih sem �e dobil sporo�ilo da je aparat popravljen. Dali so mi nov zaslon, ki pa je bp.
Zjutraj sem jih vpra�al kaj je hitreje, stvarna napaka, popravilo, po�iljanje nazaj. Pa je bilo to najhitreje. Vsaka jim �ast, �e vedno so mi �li na roko. Je pa res da jih imam �ez petdeset, pa da ne bluzim z kak�nimi in�pekcijami pri predaji aparata.

Eh kaj pa vem, tokrat so bili zeeeelo pokroviteljski in so me �eleli prepri�ati, da je z aparatom vse ok. Smo se nekako zmenili in so telefon odposlali na tovarni�ki servis. Kar bo pa� bo....

Telefon prišel nazaj, nič boljše. Zadeva naj bi bila softwarske narave, pred buildom.218 naj ne bi bilo teh teŞav. Problem pa se reši zaenkrat tako, da izklopiš avtomatsko prilagajanje svetlobnim razmeram.
Zdaj pa, ali lahko naloŞiš starejši build....verjetno ne...kako je s temi fast insider zadevami...je ok... da probam dobiti eno verzijo, ki bi mogoče pomagala.
ne vem ali naj teÅžim naprej na servisu...sploh ne vem kam naj se Å¡e obrnem.
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
https://1drv.ms/i/s!AiOhOufIOmUqiI9L4CuV4r0DDRbwCA

Oko to zazna rdeče, kamera rahlo modrikasto (lumia 1020).
Sprejmem kot lepotno napako, ker aparat kljub temu dela brezhibno. Zanima me samo, ali tudi vam deluje nonstop, ker če ne mi potencialno nažira baterijo. Če imate možnost slikati, prosim preverite. Hvala
Drugače pa senzor ne deluje, če imate izklopljeno avtomatsko prilagajanje svetilnosti (pod nastavitvami zaslona)
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.612
82
48
Jaz sem na Fast ringu, te lučke ne opazim niti z očesom, niti če slikam (z L930), v temi ali na svetlobi.
Nikoli je nisem opazil, ttudi na stock releasu ne.

LP
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
No zdaj sem celo znanost odkrival in bistveno dejstvo je, da kvaliteta aparata ni na najvišjem nivoju, je pa na zadovoljivem, navsezadnje dela vse brez problema.
Senzor svetlobe dela vsem, ki imajo vklopljeno avtomatsko prilagajanje svetilnosti, le da pri meni je inštalacija malo postrani ali fotodioda sveti malo bolj ali itd...in zato se vidi malo rdečkaste svetlobe ( res je tudi, da se nam razlikuje vidni spekter kot posameznikom, kar tudi ni zanemarljiv podatek).
Dokaz drugega uporabnika: http://forums.windowscentral.c...0-a.html#post35

Kakorkoli bom pač živel s to "lepotno napako", servis bom očitno težko uveljavil, ker je dejansko aparat popolnoma delujoč. Sreča samo, da sem za aparat odštel 280 €, ker zdaj lahko rečem koliko denarja toliko muzike:), ni pa nič slabega, najbolj me je skrbelo, da mi ta lučka žere baterijo, vse vklopljeno lokacija, mobilni podatki, bluetooth, wifi...okoli 1-2 % na uro, to je ok ne?
Fotoaparat je superca, maili furajo, offfice je zakon, navigacija zastonj, lep zaslon, OneDrive še kar super, pa v avtu mi sedaj tudi projicira SMS....tak da ok.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Sem videl na Windows central, sem mislil da si ti.
smile-1.gif
Super, da je ok. Za WP10 misilim da je ta poraba ok. Sam ti ne znam povedati koliko je pri meni pri neuporabi, ker ga imam čez noč na polnilcu, pri uporabi čez dan imam okoli 5-7% z tem sem zadovoljen saj pridem mirno čez dan. Se pa spomnim, da ko sem imel 950tko aprila pred AU izdajo nisem prišel z baterijo skozi dan z mojo porabo. Ali ima XL model toliko boljšo baterijo(ca 10% ampak je tudi display 10% večji) ali pa je AU tudi naredil svoje.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Sem videl na Windows central, sem mislil da si ti.
smile-1.gif
Super, da je ok. Za WP10 misilim da je ta poraba ok. Sam ti ne znam povedati koliko je pri meni pri neuporabi, ker ga imam čez noč na polnilcu, pri uporabi čez dan imam okoli 5-7% z tem sem zadovoljen saj pridem mirno čez dan. Se pa spomnim, da ko sem imel 950tko aprila pred AU izdajo nisem prišel z baterijo skozi dan z mojo porabo. Ali ima XL model toliko boljšo baterijo(ca 10% ampak je tudi display 10% večji) ali pa je AU tudi naredil svoje.

AU je definitivno pripomogel, se pozna tudi na moji 950XL, prej s težavo do večera, sedaj pa večinoma bp.
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
ne vem no, jaz nisem ravno zagovornik celonočnega polnjena, punca to prakticira, pa se mi zdi, da ma kr slabo baterijo na lumia 830...ne vem no, tale 950 se pa res hitro napolni....ne vidim potrebe po polnjenju zvečer, z lumio 1020 z mojo porabo sem prišel skozi dva dneva, upam da bo na 950 isto.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.608
6.863
113
Daš na nočno omarco qi polnilec in ga odložiš gor. Ali pa imaš qi na šihtu, če imaš desk job.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
ne vem no, jaz nisem ravno zagovornik celonočnega polnjena, punca to prakticira, pa se mi zdi, da ma kr slabo baterijo na lumia 830...ne vem no, .

in kje je problem? ko je telefon poln se itak neha polnit. pa če ga polniš en tedn al pa 2 uri.
al ti mislš da je to kot stare nicd ko se je s kontantno napetosto polnilo pač dokler je bilo priklopleno
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Ja ok, pol pa ni panike...
Edino kje pa je super sensitive touch na 950....to pa pogrešam.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Sem vičino telefonov polnil, tako in nikdar problemov. Hitro polnenje gor ali dol se bolje počutim , da je zjutraj poln. Pa še navajen sem da ga polžim na računalnik kjer imam qi polnilec.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.494
289
83
Kras
www.mtl.si
Tile polnilci za Lumio so čisto nori, 3A se mi zdi in je res takoj polna baterija. Pa vroča tudi
wink-1.gif
. Ga uporabljam le, če nimam časa za polnjenje.
Drugače lepo priključim zvečer na polnilec od Jabre, ki polni s 500mA in do jutra je baterija ravno polna. Tudi kakršnekoli toplote ne oddaja (tudi med polnjenjem).
Pa bi rekel, da bo tako dlje zdržala kot pa, če jo polniš z original polnilcem.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Ni panike, liion baterije se polni na 1C tok, 3000mAh baterija se torej polni s 3A in je to normalno, lahko se jih tudi na 2C polni če je sila, samo temperaturo kontrolirat.