Microsoft Lumia 950

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Sem se igral z 950xl in se mi po navadni 950 sploh ne zdi vec tako velika. Kar dobra zadeva. Me kar mika.... Ima gdo dock in koliko je kaj uporabna stvar, da bi obcasno zamenjal pc, recimo za browsanje?

Se strinjam. Ko greš na večji ekran, je težko nazaj. Se spomnim, ko nisem hotel preiti na 4.2", ker se mi je zdel prevelik in sem raje kupil 3,8", danes pa mi je 5 - 5.5" premalo in bi raje iz 5.7" šel na 6"
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
@mat
če se gre samo za browsanje tak nebo razlike kot na pc. Ajde flasha edino nebo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.867
113
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Sem se igral z 950xl in se mi po navadni 950 sploh ne zdi vec tako velika. Kar dobra zadeva. Me kar mika.... Ima gdo dock in koliko je kaj uporabna stvar, da bi obcasno zamenjal pc, recimo za browsanje?

Se strinjam. Ko greš na večji ekran, je težko nazaj. Se spomnim, ko nisem hotel preiti na 4.2", ker se mi je zdel prevelik in sem raje kupil 3,8", danes pa mi je 5 - 5.5" premalo in bi raje iz 5.7" šel na 6"
smile-1.gif

Kako pa ga prenašaš? Meni 930 ne paše v hlače kavbojk, oz me začne motit, če se vsedem za mizo, ipd.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Sem se igral z 950xl in se mi po navadni 950 sploh ne zdi vec tako velika. Kar dobra zadeva. Me kar mika.... Ima gdo dock in koliko je kaj uporabna stvar, da bi obcasno zamenjal pc, recimo za browsanje?

Jaz imam dock, je kar kul za browsanje in office, pa tudi za kak špil.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Sem se igral z 950xl in se mi po navadni 950 sploh ne zdi vec tako velika. Kar dobra zadeva. Me kar mika.... Ima gdo dock in koliko je kaj uporabna stvar, da bi obcasno zamenjal pc, recimo za browsanje?

Se strinjam. Ko greš na večji ekran, je težko nazaj. Se spomnim, ko nisem hotel preiti na 4.2", ker se mi je zdel prevelik in sem raje kupil 3,8", danes pa mi je 5 - 5.5" premalo in bi raje iz 5.7" šel na 6"
smile-1.gif

Kako pa ga prenašaš? Meni 930 ne paše v hlače kavbojk, oz me začne motit, če se vsedem za mizo, ipd.
Nikoli v hlačah, tam me še kovanec za 5 cent moti :)
Za službo imam vedno suknjič, poleti, ko je vroče pač v roki in telefon v notranjem žepu suknjiča. V službi in doma na mizi. Ko pa grem z družbo ven, pa telefona nikoli ne vzamem s sabo. Sem tudi že odšel od mize, če je kdo začel prcat po svojem telefonu. Ne prenesem, da ko sem v družbi, da mi nekdo brska po telefonu, namesto, da bi se pogovarjalo kot ljudje. Vem star sem
smile-1.gif
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Menjam,ker grem na dual sim. Ne da se mi nositi dveh telefon. Mogoce pa iscem vzrok za menjavo.
wink-1.gif
Kako je kaj z trpeznostjo, oziroma ce ga uporabljas z eno roko, kaj bezi iz roke? Najbolj me pa matra 360 evrov za telefon kjer ni cisto jasno kaj bo v naprej z operacijskim sistemom. Android ali Ios mi ne disi, imel oba. Da ne bo kaksne vojne, sploh ne trdim da je kateri koli os slabsi ali boljsi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kako pa ga prenašaš? Meni 930 ne paše v hlače kavbojk, oz me začne motit, če se vsedem za mizo, ipd.
jaz sem vedno govoril, da nebom mel več kot 5" ker nemorem prenašat v žepu. Potem sem nabavil 640 XL. In sem po sili začel telefon v roki nosit. Ampak so druge prednosti, da to preživim. Čeprav so trenutki, da mi gre konkretno na živce ker ga spravim samo v 30% žepov kaj mam.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kako pa ga prenašaš? Meni 930 ne paše v hlače kavbojk, oz me začne motit, če se vsedem za mizo, ipd.
jaz sem vedno govoril, da nebom mel več kot 5" ker nemorem prenašat v žepu.

Vi bi radi imeli 22-centimeterskega kurca, ampak nosili bi pa oprijete kavbojke?

Ne bo šlo...
ne-ne-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
WTF??

Johannes ni pravi vzdevek, moral bi biti VEGETA


povsod se mešaš
rolleyes-1.gif



EDIT: lahko predlagam dodatno titulo "vegeta"?
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.867
113
Jaz nimam druge opcije, kot oprijete kavbojke, ker imam ne-metrosexualno postavo. V pasu mi je vse konkretno preveliko, v bedrah pa špana
frown-1.gif


V trenerki je sicer 5", ampak ne morem biti vedno oblečen, kot zokijev ælovek.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kako pa ga prenašaš? Meni 930 ne paše v hlače kavbojk, oz me začne motit, če se vsedem za mizo, ipd.
jaz sem vedno govoril, da nebom mel več kot 5" ker nemorem prenašat v žepu.

Vi bi radi imeli 22-centimeterskega kurca, ampak nosili bi pa oprijete kavbojke?

Ne bo šlo...
ne-ne-1.gif

še v življenju nisem mel oprijetih hlač.
Drugač pa kavbojke so najmajn problematične. Tja not paše vse.
Jeba so kake trenerke al pa kratke hlače, kjer pol telefona ven gleda.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Jeba so kake trenerke al pa kratke hlače, kjer pol telefona ven gleda.

Včasih se celo malce vidi pi.zda. Pri puncah namreč...
Telefon pa seveda nosijo v roki... Ker je treba nanj gledat na 20 sekund...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.867
113
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Darjan kaj ti menis o prihodnosti wp?

So far so good, preusmerili so se v poslovno/high end uporabo. Upam, da ponovijo uspešen poslovni model, kot pri surface booku, torej surface phone.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Darjan kaj ti menis o prihodnosti wp?

So far so good, preusmerili so se v poslovno/high end uporabo. Upam, da ponovijo uspešen poslovni model, kot pri surface booku, torej surface phone.
Iščem in ne najde, kaj je to poslovna high end uporaba? Kaj lahko naredim z WP več, kot na ajfonu in Androidu? Če me prepričaš, naročim HP-ja v test, velikost je ravno po mojih željah!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.867
113
Continuum.

Sam imam zadnje dni opravka z adroidom. Saj vem, da se sistem da optimizirat, ampak te zaobljene ikonice, so mi prav smešne, nikakor se jih ne morem navaditi. Ni mi všeč. za ajfona pa ne vem.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Continuum je že super ideja, ampak mislim, da čas ni pravi in bo fail. V čem mi lahko pomagam Continuum ? Npr., da želim imeti neko predstavitev vstaviš ključek ali notetop v zato namenjeno napravo in gasa ali pa imaš že itak vse v oblaku, valjda ne bom telefona priklapljal. Na drugi strani mladina, ki gre s tehnologijo naprej, verjetno ne bodo imeli samo telefona in TV in vse delali na telefonu z ločeno miško in tipkovnico, TV pa imeli za screem. Mislim, da bodo še kar nekaj časa laufali laptopi in tablice.

Sigurno sem kaj spregledal ali pač ne razumem
smile-1.gif
Res bi bilo dobro vedeti, zakaj se odpovedati Applu in Androidu in preiti na WP zaradi Continiuuma. Kje je tista dodana vrednost, ki me lahko naredi še uspešnejšega, konkurenčnejšega, etc.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.867
113
Hja saj vsak, ki uporavlja telefon za "službo", še ne pade v isti koš poslovne uporabe kot ostali. Ali pa če ima kdo s.p., pač vsak ve glede na svoje potrebe kaj išče, rabi oz si želi.

Pri m$ se gre za zaključevanje celote, vse naprave bodo na enem OS in uporabljale enake appe, od telefona, xboxa, virtual očal, tablic, laptopov, namiznih, AIO... in trenutno je m$ vodilen skoraj na vseh področjih, razen pri telefonu so zadaj, verjamem pa, če furajo enako logiko naprej, bodo tudi uporabniki prej ko slej šli na WP, če bodo povsod drugod imeli windows... in "poslovni" sektor bo pomoje naredil prej tranzicijo, kot pa deca, ki imajo telefon samo za pokemone.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hja saj vsak, ki uporavlja telefon za "službo", še ne pade v isti koš poslovne uporabe kot ostali. Ali pa če ima kdo s.p., pač vsak ve glede na svoje potrebe kaj išče, rabi oz si želi.

Pri m$ se gre za zaključevanje celote, vse naprave bodo na enem OS in uporabljale enake appe, od telefona, xboxa, virtual očal, tablic, laptopov, namiznih, AIO... in trenutno je m$ vodilen skoraj na vseh področjih, razen pri telefonu so zadaj, verjamem pa, če furajo enako logiko naprej, bodo tudi uporabniki prej ko slej šli na WP, če bodo povsod drugod imeli windows... in "poslovni" sektor bo pomoje naredil prej tranzicijo, kot pa deca, ki imajo telefon samo za pokemone.

Torej naj MS čimprej opusti hardverski del, spila softverski u nulo in gre v sodelovanje z najboljšimi na hardware področju. Formula za uspeh
smile-1.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Problem je le v tem, ker je v enterprise-u čedalje bolj razširjen "bring your own device". Te naprave so pa androidi in iphonei. MS sam za obe platformi razvija svoje core storitve. S tem dajejo jasni signal, da niti sami ne stavijo več vsega na WP. Zakaj bi torej ostali delali aplikacije za WP?

Moja napoved je, da bo MS šel po poti IBM-a.