Miami

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Tam bom 6 dni, vendar imam tri celodnevne izlete že plačane.
Kak dan bi raziskoval miami beach z skuterjem in en dan miami z avtom.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Za beach rentaj bicikeLJ, ne bos umrl ce bos poganjal, ni spet tko velika zadeva!
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Si še sam malo sposodim temo.
Kje naj nabavim karte za Everglades (vožnja po močvirju). Na netu, ali ko pridem v Miami?
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
če imaš tam avto se kar zapelješ na cesto Tamiami Trail in tam ob cesti imaš par centrov ki vozijo v močvirje.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
je kakšna razlika v ceni, če se peljem z njimi iz Miamija (49 USD po osebi) ali pa izberem opcijo kot jo je predlagal "nick".
Razmišljam, da bi najel avto, čeravno imam čas samo od nedelje zjutraj, do torka do 13.00.
Kaj se da videti v Port Canaveral brez vstopnine? Sploh kaj, ali je potrebno vse plačat? Je bil kdo mogoče v simulatorju izstrelitve?
Odločam sem med Port Canaveral in Key West ter različnih zalivčkih in plažah do tja.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
še to. Je mogoče tudi kakšen zabaviščni park v bližini Miamija ali na poti do Key West? Vem samo za Orlando in Tampo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Lahko greš v živalski vrt južno od miamija, če greš na key west ti je spotoma. V cape canaveralu boš brez vstopnine videl samo parkirišče (za avtomobile, da se razumemo), simulator izstrelitve pa mislim da je vključen v vstopnino. Vsaj lani je še bil. Jaz bi najel avto in se zategnil do key westa za tri dni. Vmes se za eno noč ustaviš nekje na poti, recimo v maratonu. Vse ostalo je predaleč (ok, če boš dirkal na key west, ti lahko mogoče znese še za everglades), oziroma ne boš imel nič od tega če boš od dveh dni 2x po 8 ur v avtu.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
hmm, glede na to se mi skoraj splača vzet avto. Je naslednja tura "preoptimistična"?
Nedelja ogled everglades-odhod okoli 11 dopoldan. Popoldan oz, proti večeru vožnja proti Key westu in prespiva nekje na poti. Ponedeljek Key West in okolica. Nočitev. Torek dopoldan vrnitev v Miami do 12.00.
Na google maps mi piše, da je dobre 3 ure vožnje. Je to izvedljivo?
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
Jaz bi šel nedeljo za cel dan na KeyWest, tam si vzami 4 ure potem pa nazaj v Miami. Zvečer raje pojdi na south miami beach (art deco district) kjer sigurno več dogaja kot nekje na poti, zvečer greš lahko tudi na kakšno tekmo (NBA, NHL). V ponedeljek pojdi zjutraj z avtom na KeyBiscaine do svetilnika, pojej tam zajtrk nato pa greš v Everglades, do 14:00 boš opravil. Nato greš lahko pogledat še Ft Laudersdale. V torek pa ob 9:00 v šoping v dolphin mall (je cca 10km od letališča) nato pa nazaj, oddaš avto in na aerodrom.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Za Key West si vzami dva dneva in že sama pot tja in nazaj ti ponuja precej lepih scen (npr. Honda Bahia beach). Če prespiš recimo kje pri Marathonu, boš imel več izbire in nižje cene, do Key Westa ti potem ostane še manj kot eno uro vožnje. Key West prehodiš v nekaj urah, lahko pa se odpraviš na Dry Tortugas (z vodnim letalom ali ladjo).
Prejšnji teden sem kot del malo bolj obširne ture obiskal ravno te kraje in čeprav nisem bil tam prvič, sem užival.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
ravno tako sem mislil. Popoldan tja, prespim nekje v bližini, nato pa cel dan uživanje. Seveda pa bi bila "užitek" tudi vožnja tja in nazaj. Našel sem en motel v Islamoradi - 65USD na noč. Naj rezerviram te nočitve vnaprej, ali lahko raskiram in se ustavim ob poti?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Če se ti da po dolgem dnevu furati od recepcije do recepcije rezerviraj tam, drugače pa vnaprej. Je pa ta trenutek tam visoka sezona. Ne pozabi tudi, da so vse navedene cene brez 11% davka
smile-1.gif