Miami

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Maja bom 5 dni v Miamiju.
Kaj je must see in kaj vse priporočate?
Lahko je tudi en dan rent a car in se kam zapeljem.
 

Tojka

Pripravnik
4. okt 2011
176
6
18
V Miamiju kaj dosti za počet ni, obvezno boš morau rentat avto in se kam zapeljat. recimo Key West, Nacionalni park Everglades, drugače pa je Miami Beach tisto kar moraš pogledat, it zvečer kaj ven, pa če bo v tistem času kakšna tekma košarke ali hokeja se splača it pogledat. karte dobiš brez problemov.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Everglades, downtown z ogledom hiš slavnih (tam imaš najboljše škampe v mestu - bubba gump shrimps), zvečer moraš obvezno obiskat (obvezno imej obute patike, ker nas niso spustili noter v natikačih!) ---> http://www.mansionmiami.com/dev/ , Nikki beach in to je to brez avta...
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Ali ima kdo idejo, kje bi lahko pri nas kupil karto Miamija?
Kaj predlagate za ogled Miami beacha? Bus, kolo, motor...?
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Rabim fizično karto
smile-1.gif
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.038
401
83
Če ne dobiš, sporoči kak zoom bi rad in kako veliko območje miami-a, pa dobiš sliko iz google maps.
Potem daš pa nekam naprintat na recimo A2.
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
Bil v Miamiju 3x. Obvezno rabiš avto. Jaz sem vedno rental pri National, ki je bil najcenejši, rezervacijo avta sem naredil že iz SLO.

Največkrat sem spal na South Miami Beach, hotel/hostel The Clay Hotel. Je v samem centru "south miami beacha", zvečer samo ven stopiš in si v centru dogajanja. Do znamenite "oceans drive" imaš 5min peš, do Lincoln Road (glavna nakupovalna ulica na Miami Beach) pa tudi 5min. Skratka si tam kjer dogaja zvečer.

Jaz sem pregledal:
-everglades: tam greš mal aligatorje pogledat, te peljejo s čolnom na propeler (rabiš cca 4 ure za vse skupaj)
-key west: za tole rabiš en cel dan
-CapeCaneveral: spet rabiš en dan
-FortLaudersdale: rabiš ene 2 uri, Ft Laudersdale pravijo da so ameriške benetke
-zvečer greš pogledat ali hokej ali NBA tekmo (malo si vnaprej poglej kdaj igrajo Miami Heat)
-glede na to da v hotelih v ceni nočitve ni zajtrka in če imaš avto greš lahko zjutraj na zajtrk na KeyBiscaine (restavracija tam pri svetilniku)
-lahko greš igrati golf (Florida ima baje 400 igrišč za golf)
-lahko greš nakupovat (poglej si na netu Dolphin mall, velik center kjer dobiš designersko robo po ugodnih cenah)

Če te še kaj zanima vprašaj.
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
Še to:
karto boš dobil ko boš rental avto.
Priporočam GPS, najbolje da ga neseš s seboj (jaz sem imel Garmina na Nokiji).
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Hvala za informacije. Hotel imam na south beachu - Circa 39.
Zaenkrat sem bookiral preko agencije:
-Key west (vožnja z busom in 6 ur prostega)
-Everglades
-Miami bus tour + miami boat tour
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
Hočeš reci da si tam okrog 39 street -sem bil enkrat cca 500m severno v enem boljšem hotelu - dolgčas

na south miami beach se večinoma vse dogaja južno od 20 street (glej art deco district).

Najemi si avto, razdalje so velike. Za en teden cca 250-300EUR + cca 50 eur za bencin

LP
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Zanima me kako je z rentanjem skuterja ali avtomobila, kakšne so cene?
Kaj je še za videti na Miami beachu?
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
za rentanje avta sem jaz uporabljal National, prevrjal sem tudi razne druge (hertz, avis, alamo, budget,..) pa so bili pri national najcenejši. Preveri na njihovi webstrani www.nationalcar.com.

Vidim pa da so cene sedaj še malo nižje kot takrat ko sem bil zadnjič tam - sedaj pride cca 200USD na teden.

Kaj je še za videti: nekaj sem napisal že zgoraj, ne vem pa kaj so tvoje preference in koliko časa planiraš biti tam.

LP