Mda Vario in Wlan nastavitve

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Torej včeraj sem dobil telefon MDA Vario in sem si nastavil vse nastavitve za mobitel. MMS ter GPRS.A mi kdo pove kaj bi moral narediti da se mi v wlan omrežju ne bi tel. povezal na internet preko gprsa ampak preko wlan omrežja?

A moram kaj posebaj kje nastavit?
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Ah ja, tale model dlančnika je popolnoma enak kot Qtek 9100.Mogoče bo ta podatek komu pomagal da mi lahko odgovori na moje vprašanje.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
Torej včeraj sem dobil telefon MDA Vario in sem si nastavil vse nastavitve za mobitel. MMS ter GPRS.A mi kdo pove kaj bi moral narediti da se mi v wlan omrežju ne bi tel. povezal na internet preko gprsa ampak preko wlan omrežja?

A moram kaj posebaj kje nastavit?

Če maš delujoč wlan, se ti mora internet explorer avtomatsko ovezat na net prek wifi, gprs povezava pa pač teče, ni pa v uporabi.

Predlagam ti, da si preberes o tvojem aparatu (wizard) na xda developers in ga čimprej nadgradiš na wm6.
wink-1.gif


Paše to, ali maš g3 ali g4 model. ipl/spl itd. To je treba pazit, ker drugače ga lahko uničiš in je uporabn le še za obtežilnik papirja.

naprimer: Jaz mam novejsi model: g4 in moram pazit, da flešam samo .nkb rom in ne nekih dodatkov + rom mora bit za htc wizard =qtek 9100= mda vario in za g4. Skoraj vsi wm6 romi so primerni za g4.
Najbolši romi so: NBD serija od 8.0 do nbd X , BlackDiamond 3.1 , ANTC Faria aku4 pa je dobra, ker ti aku updateak. AKU = adaptation kit upgrade. Več o tem si preberi na xda developers in na wikipedii.

Flešanje pa traja slabih 6 minut in je povsem nenevarno, če delaš po navodilih.
zmaga.gif


lp
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
badguy glede na to da si iz okolice MB jaz pa iz Gornje Radgone, a bi se lahko kdaj dobila pa bi mi ti zrihtal fon tako kot mora bit?
Imam 3 leve roke pa malo plačo tak da ga ne bi rad imel za obtežilnik papira
smile-1.gif
 

ivankov

Zelenc'
18. nov 2007
11
0
1
@gonilnik

Maš mogoče kje napisane nastavitve za mobitel? Jaz sem ponovno moral naložit firmware na svoj mobitel in so šle vse nastavitve za internet, mms,... sam pa nimam nobenih podatkov (nastavitve so bile prednaložene s strani mobitela). Za vsako pomoč se vnaprej zahvaljujem.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Imam samo na papirju.Sem šel na mobitel pa mi je tam prodajalec sprintal nastavitve za MMSe pa GPRS(2lista)
Sem ga vprašal zakaj tega nimajo na netu bi marsikomu olajšal delo oz. prihod na mobitel pa je rekel da sam ne ve.Majo na intranetu gor.
Ker nimam skenera bom lista poslikal pa dal sliki gor.MAlce počakaj
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Tole sem si sposodil od Jest-a - upam da ne zameri.
cool-1.gif




Nastavitev dostopa v internet omrežje preko GPRS povezave

"Start" -> "Settings" -> jeziček "Connections" -> "Connections" -> jeziček "Advanced" -> "Select Networks" -> pod besedilom "Programs that automatically connect to the Internet should connect using:" izberite "New" -> izberite in vpišite sledeče nastavitve:

Enter a name for these settings: Mobitel GPRS -> jeziček "Modem" -> "New"

Enter a name for the connection: Mini PP (Mini paket) oz. Maksi PP (Maksi paket)

Select a modem: Cellular Line (GPRS) -> "Next"

Access point name: internet (Mini paketa) oz. internetpro (Maksi paket) -> "Next"

User name: mobitel

Password: internet -> "Finish" -> jeziček "Proxy Settings"

Izberite "This network connects to the Internet" -> izberite "This network uses a proxy server to connect to the Internet" -> "Advanced"

WAP: Server: 213.229.249.40, Port: 9201

Secure WAP: Server: 213.229.249.40, Port: 9203

3x potrdite izbiro ("ok" v desnem zgornjem robu) in zaprite še vsa preostala okna

Za ogled Mobitelovega portala PLANET, v program Internet Explorer, vpišite sledeč naslov: <a href="wsp://planet.mobitel.si." target="_blank">wsp://planet.mobitel.si.</a>



Nastavitev aparata za pošiljanje MMS sporočil.

"Start" -> "Settings" -> jeziček "Connections" -> "Connections" -> jeziček "Advanced" -> "Select Networks" -> pod poljem "Programs that automatically connect to the Internet should connect using" tapnite "New"

Enter a name for these settings: Mobitel MMS -> jeziček "Modem" -> "New"

Enter a name for the connection: Mobitel MMS

Select a modem: Cellular Line (GPRS) -> "Next"

Access point name: mms.mobitel.si -> "Next"

User name: mobitel

Password: internet -> "Finish" -> "ok"

Za primarno povezavo v polju "Programs that automatically connect to the Internet should connect using" izberite "Mobitel GPRS"

2x potrdite izbiro ("ok" v desnem zgornjem robu) in zaprite preostala okna



Nastavitev programa za pošiljanje MMS sporočil

"Start" -> "Messaging" -> jeziček "Tools" -> "MMS Settings", izberite oziroma vpišite sledeče nastavitve:

Connect via: Mobitel MMS

Retrive messages immediately: izberite, če želite, da se sporočila avtomatično prenesejo na aparat

OK to download when roaming: izberite, če želite avtomatično prenesti sporočila, ko gostujete v tujem omrežju

Save sent messages: izberite, če želite shraniti poslana sporočila

Attempts before giving up: 3

Photo resolution: Original

Jeziček "Server" -> izberite že obstoječ strežnik (verjetno "Sample Server") in vpišite sledeče podatke

Server name: Mobitel MMS Center

Gateway: 213.229.249.40

Port number: 9201

Server address: http://mms.mobitel.si/servlets/mms

Sending size limitation: 100K
 
Nazadnje urejeno:

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
V prilogi pa imaš sliki
 

Priponke

  • 137133-Desktop.rar
    619,7 KB · Ogledi: 320

ivankov

Zelenc'
18. nov 2007
11
0
1
Hvala obema, zelo sta mi pomagala tudi zato ker nimam časa letat po mobitelovih centrih, pa tudi za prihodnjič bo prav prišlo.