mBills

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Zivjo,

Ali to kdo uporablja? Primerjava z recimo NLB pay?

Oce je pri nlb, premaknil se ne bo..., jebiga starejsi ljudje... nima ne klika, ne nlb pay...

Internet mi kaze reklame, da je tole placevanje poloznic brez provizije. Stari bi to uporabljal samo za poloznice, ker je brez provizije...

Ce prov razumem, se mbills polni kar preko maestro kartice? Samo na petrol je treba it potrdit identiteto?

Ali sem spregledal kak drobni tekst?

Hvala!
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Jst nakazujem na račun preko spletne DH. Lahko polagaš ali dviguješ tudi na petrolu.
Če vzameš še brezplačno mastrercard, pa dviguješ še na bankomatih in plačuješ povsod. Tudi po internetu.
 

_Matej

Pripravnik
8. dec 2007
383
4
18
Gorenjska
Položnice so brez provizije. Za polnjenje si lahko nastaviš samodejno in se ti polni preko direktne obremenitve (polnjenje preko kartice je 1,5% provizije). Identiteto pa lahko potrdiš tudi s certifikatom (na mail dobiš povezavo in na računalniku s certifikatom zrihtaš zadevo).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Polniš lahko tudi z gotovino na Petrolu. Zmagovalna kombinacija je sicer TRR na Sberbank, lahko nastaviš da ti znotraj mBills-ov na telefonu pokaže TRR račun Sberbank in samo prestaviš denar na mBills. Ali pa narediš tako da ti fotr da keš na roko, ti mu pa iz svojih mBills-ov prestaviš na njegov mBills v sekundi. Opcij je kar nekaj, vprašanje kako vešč je starejši uporabnik. Sicer so e-računi verjetno najboljša opcija, lahko pa tdi oce skenira položnice če mu je ljubše, za polnitev je pa tudi kar nekaj načinov, samo pogledat je treba kaj ustreza. Meni na splošno odgovarja zadeva, sem NKBM-jevo Viso kar na stran dal (že zaradi tega ker sicer lahko zastonj polnim, samo traja uro med delovnikom v času poslovanja bank, izven elovnika pa itak ne morem polnit, z mBills pa prenesem sredstva iz TRRja v sekundi 24/7, tako da praktično lahko na blagajni v par sekundah prestavim denar na mBills-e in plačam z mBills kartico če je treba, oz. prenesem denar pred samim nakupom).
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Zivjo,

Ali to kdo uporablja? Primerjava z recimo NLB pay?

Oce je pri nlb, premaknil se ne bo..., jebiga starejsi ljudje... nima ne klika, ne nlb pay...

Internet mi kaze reklame, da je tole placevanje poloznic brez provizije. Stari bi to uporabljal samo za poloznice, ker je brez provizije...

Ce prov razumem, se mbills polni kar preko maestro kartice? Samo na petrol je treba it potrdit identiteto?

Ali sem spregledal kak drobni tekst?

Hvala!

Spoštovani,

brezplačno osebno identifikacijo s katero postanete polni uporabnik mBills lahko opravite na dva načina. Bodisi jo opravite na bencinskih servisih Petrola, kjer prodajalcu le pokažete mBills črtno kodo in svoj osebni dokument ali pa s kvalificiranim digitalnim potrdilom. To storite tako, da v mobilni aplikaciji mBills izberite možnost "Z digitalnim potrdilom" in sledite navodilom.

Plačevanje položnic je brez provizij, celoten cenik pa najdete na naši spletni strani. Poleg plačevanja položnic brez provizij, vam mBills omogoča tudi številne druge storitve, med njimi brezplačna kartica mBills Mastercard za plačevanje na spletu in v tujini, nakazovanje denarja drugim osebam, plačevanje s telefonom na več kot 1500 prodajnih mestih in druge ugodnosti. mBills denarnico lahko napolnite na več načinov. Na voljo so vam polnjenje z bančnega računa, vplačilo gotovine na Petrolu, polnjenje s kreditne kartice ali polnjenje s plačilom UPN naloga. Več o načinih polnjenja lahko preberete na spletni strani.

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Spoštovani,

brezplačno osebno identifikacijo s katero postanete polni uporabnik mBills lahko opravite na dva načina. Bodisi jo opravite na bencinskih servisih Petrola, kjer prodajalcu le pokažete mBills črtno kodo in svoj osebni dokument ali pa s kvalificiranim digitalnim potrdilom. To storite tako, da v mobilni aplikaciji mBills izberite možnost "Z digitalnim potrdilom" in sledite navodilom.

Plačevanje položnic je brez provizij, celoten cenik pa najdete na naši spletni strani. Poleg plačevanja položnic brez provizij, vam mBills omogoča tudi številne druge storitve, med njimi brezplačna kartica mBills Mastercard za plačevanje na spletu in v tujini, nakazovanje denarja drugim osebam, plačevanje s telefonom na več kot 1500 prodajnih mestih in druge ugodnosti. mBills denarnico lahko napolnite na več načinov. Na voljo so vam polnjenje z bančnega računa, vplačilo gotovine na Petrolu, polnjenje s kreditne kartice ali polnjenje s plačilom UPN naloga. Več o načinih polnjenja lahko preberete na spletni strani.

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.

Pozdravljen Matic,

Hvala za odgovor!

Mi pa se nekaj ni jasno (spodaj z rdeco, kopirano z vase spletne strani)
Potem lahko vpisem tudi "sosedov" bancni racun?
Kako tocno to poteka? Oce ima nlb maestro kartico in bi rad napolnil mbills, da placa poloznice brez provizije.
Hvala!
Osebni račun z mBills povežeš tako, da v zavihku »Polni z bančnega računa« izbereš »Moj TRR račun«, vpišeš svojo številko svojega bančnega računa, izbereš željeni znesek polnitve in potrdiš.
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Pozdravljen Matic,

Hvala za odgovor!

Mi pa se nekaj ni jasno (spodaj z rdeco, kopirano z vase spletne strani)
Potem lahko vpisem tudi "sosedov" bancni racun?
Kako tocno to poteka? Oce ima nlb maestro kartico in bi rad napolnil mbills, da placa poloznice brez provizije.
Hvala!
Osebni račun z mBills povežeš tako, da v zavihku »Polni z bančnega računa« izbereš »Moj TRR račun«, vpišeš svojo številko svojega bančnega računa, izbereš željeni znesek polnitve in potrdiš.


Spoštovani,

polnjenje z bančnega računa je na voljo le osebno identificiranim uporabnikom mBills. Ob registraciji v mBills je potreben tudi vpis vaše davčne številke. Zato lahko v svoj mBills profil povežete le lastni osebni transakcijski račun. Podatki vpisani v mBills se morajo namreč ujemati s podatki imetnika TRR.

Z Maestro kartico polnjenje mBills denarnice žal ni mogoče. Najenostavneje bo, če mBills denarnico polnite z vplačilom gotovine na prodajnih mestih Petrola. Tako polnjenje mBills je povsem brezplačno, denar pa vam je na voljo takoj.

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Evo, meni je v Tušu že zavrnilo mBills kartico na POSu. :mad:

Tole je pa na mailu:
obveščamo vas, da bo danes, 26.6.2020 vaša kartica mBills Mastercard® prenehala delovati.
Podjetje Wirecard Card Solutions Ltd., uradni izdajatelj plačilnih kartic mBills Mastercard, je namreč včeraj nenapovedano sprožilo insolvenčne postopke.
A ne skrbite, v naslednjih dneh vam bomo poslali novo, brezplačno mBills Mastercard, da boste lahko brez skrbi nadaljevali s svojim nakupi.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Še tole bo zanimivo - pričakujem refund zaradi nedostavljenega paketa. Aliexpress to izvede na kartico, s katere je bilo izvedeno plačilo.
Da ne bo slučajno šel ta refund v binarna nebesa :mad:
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
mBills Mastercard kartica ne dela, a je že na poti nova
Ker je bil Wirecard GmbH edini izdajatelj mBills plačilnih kartic (mBills ima zgolj Mastercard Debit kartice), to pomeni, da se obvestilo o prenehanju delovanja trenutne Mastercard kartice nanaša na prav vse mBills uporabnike, ki so zaprosili za njihovo plačilno kartico. Hkrati z obvestilom o prenehanju delovanja obstoječe mBills Masercard kartice so v družbi zapisali, da bodo v nekaj dneh uporabniki prejeli novo mBills Mastercard plačilno kartico. Kot so zapisali, bodo od zdaj naprej kartice izdajali sami.
Sredstva na mBills računih niso ogrožena
Ker je mBills mobilna denarnica, se ob tem marsikdo vpraša, kaj pa je s sredstvi, ki so na mBills računih. Sprožitev insolventnega postopka družbe Wirecard ni povezana s samim poslovanjem mBillsa, no ja morda le toliko, da imajo sitnosti zaradi nedelovanja plačilnih kartic. Ne vpliva pa to na sredstva uporabnikov. Pri mBills so navedli, da sredstva družba hrani neposredno na fiduciarnih računih bank v Republiki Sloveniji, zato dogajanje v podjetju Wirecard nanje nima nikakršnega vpliva. Tako je samo poslovanje še vedno nemoteno, le obstoječe mBills Mastercard kartice ni moč več uporabljati. Plačila so tako še vedno možna prek mBills aplikacije ali QR kode.
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Spoštovani,

družba Wirecard Card Solutions Ltd., uradni izdajatelj plačilnih kartic mBills Mastercard, je včeraj obvestila družbo MBILLS, da jim je britanski regulator Financial Conduct Authority v luči dogodkov preteklih dni danes prepovedal opravljanje dejavnosti s takojšnjim učinkom. Zato so včeraj, 26.junija 2020 kartice mBills Mastercard prenehale delovati. Kljub izrednim razmeram podjetij v skupini Wirecard, so sredstva imetnikov kartic mBills Mastercard povsem na varnem, saj so shranjena na ločenih fiduciarnih računih slovenskih bank. Tveganja za uporabnike mBills tako ne obstajajo. Ne glede na trenutno dogajanje v družbi Wirecard lahko uporabniki mBills še naprej nemoteno plačujejo z mobilno aplikacijo in prosto razpolagajo s svojimi sredstvi v mobilni denarnici mBills. MBILLS bo uporabnikom v prihodnjih dneh posredovala novo brezplačno Mastercard mBills debetno kartico.

Vsaj denar je kao na "varnem".

Vse transakcije opravljene do zaključka delovanja kartice mBills Mastercard so veljavne. To zadeva tudi morebitna vračila sredstev. V kolikor trgovec sproži vračilo ali sprostitev rezerviranih sredstev na mBills Mastercard kartico, s katero je uporabnik predhodno opravil plačilo, bo uporabnik povrnjeno dobroimetje dobil v mBills denarnico.

Lep pozdrav,

Matic Žmuc
MBILLS d.o.o.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lithium

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Še tole bo zanimivo - pričakujem refund zaradi nedostavljenega paketa. Aliexpress to izvede na kartico, s katere je bilo izvedeno plačilo.
Da ne bo slučajno šel ta refund v binarna nebesa :mad:

He, tole se je pa meni zgodilo na neki ameriški predplačniški kartici. Aliexpress je nakazal na kartico, to pa so vmes ukinili ... pa je šlo vse skupaj v k...