mBills

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Tudi mBills uvaja z zadnjo nadgradnjo aplikacije možnost 'Povabi prijatelja'. Nagrada je 15€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Tale mBills sploh ni tako napačna zadeva, sploh če imaš Sberbank in ga povežeš z njo. Topup je potem online.

Tudi app je OK, saj podpira slikaj in plačaj, pa tudi na eRačune se lahko naročiš v predal. Tole dvoje pogrešam pri N26/Revolutu.
Plačilo položnic je brez provizije - omejitev, ki sem jo opazil pa je, da lahko nakazuješ samo na pravne TRRje.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Uporabniki mobilne denarnice mBills, ki so hkrati tudi komitenti Nove Ljubljanske banke, bodo svoje transakcijske račune v novem letu lahko povezali z mobilno denarnico, enako kot so to do sedaj lahko delali komitenti Sberbank.
Podjetje mBills ima 60 tisoč uporabnikov in je lani ustvarilo 141 tisoč evrov prihodkov in imelo 1,19 milijona evrov izgube.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
mBills je v povezavi s Sberbank kar uporaben.

Revolut pa leži v predalu, odkar sem na Hrvaškem hotel dvigniti 1000kn, prekinil transakcijo; ker je hotel bankomat dodatno provizijo - znesek pa je vseeno ostal rezerviran. Naslednji dan so ga po moji intervenciji na support sicer sprostili.

Tega z drugimi karticami še nisem doživel.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Kot pri drugih bankah se rezervirana sprostijo do 7 dni. To bi se ti zgodilo tudi pri drugih bankah. Pri vsakem dvigu ali plačilu z Mastercardom, Maestrom ali Viso se sredstva samo rezervirajo. Dejansko pa ti znesek trgajo šele čez 3 do 7 dni. Če ti zneska v 7ih dneh ne trgajo ti rezervirana sredstva banka (v tem primeru Revolut) avtomatsko odmrznejo.

Pri drugih bankah tega ne veš, ker nimajo tako dodelane mobilne aplikacije.

Pri istem bankomatu bi ti od kartice druge banke naredilo enako ob preklicu. Enako bi se ti zgodilo s kartico mBills. Ker ti bankomat ne bi trgal zneska bi se ti znesek sprostil po 7ih dneh. Zakaj ti je pred preklicem bankomat že trgal iz kartice je feature bankomata in ne Revoluta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Gamero

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
No, pri N26 česa takega nisem doživel, pa sem ravno na istem bankomatu prekinil transakcijo, ker so letos uvedli provizije pri dvigu brez konverzije.

Ampak halooo!!! transakcijo sem prekinil, kaj si ima tu bankomat sredstva za rezervirati! Ničesar mi ni izplačal.

In če je to feature njihove "dodelane" aplikacije, naj kartica še kar naprej leži v predalu. :mad:
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Če je bankomat rezerviral in ni odmrznil sredstev na tvoji bančni kartici ni problem Revoluta ampak bankomata oziroma ponudnika bankomata. Da so bili sredstva na tvojem bančnem računu rezervirana jih je moral sam bankomat rezervirati, sam Revolut jih iz nič ni mogel. Ko vpišeš v bankomat PIN številko lahko bankomat dviguje iz tvojega računa kar si želi. Eni bankomati ti sploh ne povedo, da ti bodo zaračunali provizijo: Dvigneš 100 €, na tvojem bančnem računu 104 € minusa.

Torej raje žolč zlivaj na lastnika tistega bankomata. Namreč oni so zajebali. Torej raje ne bi uporabljal tistega bankomata, kot Revoluta. V tem primeru ne vem kako bi bil Revolut tukaj tehnično kriv!? Revolut, N26 in druge banke iz transakcij na bankomatu ne morejo izvedeti niti ali je bankomat zaračunal "svojo" dodatno provizijo.

Naprimer uporabniki NLB klika si lahko pri kreditni kartici preverijo kdaj so rezervirana sredstva (rdeča barva) in kdaj je bila transakcija dejansko izvedena (črna barva). In ti lahko zatrdim da se čaka, da se iz rdeče barve nastane črna barva. Tako deluje Mastercard in Visa omrežje. Slovenske banke nimajo na telefonu obvestil, zato kar ne veš ne boli :) Zato pri Revolutu in N26 takoj ugotoviš "tako" nepravilnost.

PS: Pri N26 ti pri dvigu hrvaških kun avtomatično pribije 1,7% provizijo od celotnega zneska.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.767
1.298
113
123
No, pri N26 česa takega nisem doživel, pa sem ravno na istem bankomatu prekinil transakcijo, ker so letos uvedli provizije pri dvigu brez konverzije.

Ampak halooo!!! transakcijo sem prekinil, kaj si ima tu bankomat sredstva za rezervirati! Ničesar mi ni izplačal.

In če je to feature njihove "dodelane" aplikacije, naj kartica še kar naprej leži v predalu. :mad:
Raje povej na katerem bankomatu si to doživel.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Meni se a to zdi standardna praksa bankomatov. Sem letos marca v Španiji na bankomatu od ene izmed njihovih bank hotel dvignit gotovino z N26, in ker si je bankomat hotel zaračunat provizijo, sem dvig preklical, sredstva pa so kljub temu ostala rezervirana na kartici. Sem pa potem pozneje izvedel, da bi mi N26 tako ali tako povrnil provizijo bankomata (do 5 na mesec)
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.941
3.234
113
Sem pa potem pozneje izvedel, da bi mi N26 tako ali tako povrnil provizijo bankomata (do 5 na mesec)
Seveda si narobe izvedel. Ker provizije bankomata, ki računajo t.i. Access Fee ne vrača noben ponudnik kartic... ne N26 ne Revolut ne noben od drugih kot so Curve ali ali kaj tretjega.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
N26 vrača Access Fee, vsaj po zagotovilu N26 supporta. Bom probal najdit pogovor od N26 supporta, kjer so mi to povedali in sem prilepit screenshoot.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Torej raje žolč zlivaj na lastnika tistega bankomata. Namreč oni so zajebali. Torej raje ne bi uporabljal tistega bankomata, kot Revoluta. V tem primeru ne vem kako bi bil Revolut tukaj tehnično kriv!? Revolut, N26 in druge banke iz transakcij na bankomatu ne morejo izvedeti niti ali je bankomat zaračunal "svojo" dodatno provizijo.

Ajde, še bolj podrobno.

- Bankomat je PBZ (ti so del Intesa Sanpaolo grupe): Revolut po prekinitvi transakcije naredi rezervacijo / N26 po prekinitvi ni bilo rezervacije na kartici.
- Erste bank: Revolut kartica je zavrnjena ob poskusu dviga. Trije poskusi, vedno enako. N26 dvig brez problema in bankomatske provizije (razen N26 1.7% fee).
- HPB (poštna banka) - dvig z Revolut gre brez problema.

Verjetno, da njihovi bankomati drugače obravnavajo Viso, kar je Revolut.
V glavnem z N26 bistveno manj problemov z dvigi. Kljub 1.7% fee pa ugodneje, kot SLO kartice. :p