Maša

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.507
5.505
113
Vse jasno... malo dol vzame iz njegovega "poslanstva", ampak tudi poštar v vseh oblikah je časten poklic.

Šele zdaj sem se zrajtala, ko sem na tvoj način razmišljala... Tudi spolno življenje po vicih/stereotipih je podobno. ha! seveda, saj je foh isti...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Vse jasno... malo dol vzame iz njegovega "poslanstva", ampak tudi poštar v vseh oblikah je časten poklic.

Šele zdaj sem se zrajtala, ko sem na tvoj način razmišljala... Tudi spolno življenje po vicih/stereotipih je podobno. ha! seveda, saj je foh isti...
Tud župnik rabi denar. V trgovini župniku ne dajo makaronov zastonj oziroma za boklonej.
Ne vem zakaj mislite, da bi morali župniki svoje delo delat zastonj. To je pač njihov poklic. In v današnjem času je pač tako, da moraš v trgovini plačat z denarjem. Ne s zahvaljevanjem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.507
5.505
113
Spoh ni problem plačilo, samo mislila sem si, da njegov poklic ni poštar. To je vse...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Spoh ni problem plačilo, samo mislila sem si, da njegov poklic ni poštar. To je vse...
Pač v navadi je, da mašuje župnik. Lahko pa mašuješ tud ti. Podobno kot je v navadi, da operacijo na tebi dela kirurg. Lahko pa se operiraš tud ti, če misliš, da znaš bolj kot on. Pa še ceneje bo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.507
5.505
113
Če sem jaz plačal mašo to ne pomeni, da jaz darujem mašo. Darovanje maše nima s financiranjem nič.

bi rekla...
ampak, kaj pa jaz vem... nisem tako pobožna kot naš stardec, pa bi z lahkoto zmotno njihovemu delu pripisovala preveč ali recimo raje druge smisle.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.507
5.505
113
Pač v navadi je, da mašuje župnik. Lahko pa mašuješ tud ti. Podobno kot je v navadi, da operacijo na tebi dela kirurg. Lahko pa se operiraš tud ti, če misliš, da znaš bolj kot on. Pa še ceneje bo.

Res? To mi je tudi novo... Bom pa raje kakega župnika vprašala ob priliki, če res lahko...

Ti pa povem, da to, da operira kirurg ni navada, ampak obveza!!! NE SME operirati nihče drug niti ne kirurg ali bilokateri zdravnik, ki ni specializiran za točno to operacijo. To greš pa lahko kakega travmiča npr vprašat, če bi lahko ti to delal, če se čutiš uposobljenega (je to dovolj?) in če lahko on rofka recimo po glavi...


EDIT:
no, teli te postavljajo na laž:
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
bi rekla...
ampak, kaj pa jaz vem... nisem tako pobožna kot naš stardec, pa bi z lahkoto zmotno njihovemu delu pripisovala preveč ali recimo raje druge smisle.
Ni nujno, da za mašo zmeraj plačaš. Polno maš župniki oddržijo zastonj, na prošnjo nekoga, ki nima denarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Res? To mi je tudi novo... Bom pa raje kakega župnika vprašala ob priliki, če res lahko...

Ti pa povem, da to, da operira kirurg ni navada, ampak obveza!!! NE SME operirati nihče drug niti ne kirurg ali bilokateri zdravnik, ki ni specializiran za točno to operacijo. To greš pa lahko kakega travmiča npr vprašat, če bi lahko ti to delal, če se čutiš uposobljenega (je to dovolj?) in če lahko on rofka recimo po glavi...
Kdo ti lahko prepreči, da sama sebi npr izdreš trn iz pete? A moraš nujno h kirurgu, ker drugače boš deležnasankcij?
 
  • Haha
Reactions: aljoman

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
Pri nas župnik mašo za skavte zmeraj opravi zastonj. Pa še običajno se mora peljati nekam.
Tudi župan pride na tabor na obisk zastonj.
Ampak težko je v temi, ki jo odpre nekdo z namenom provociranja, napisati kaj smiselnega, ker bedaka ni še nihče spreobrnil.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
zato pa bo uvedena participacija slej ko prej... trn v peti pa klopa ven vzeti je že na vasi očitno kirurški poseg...
Ti s sabo lahko delaš kar hočeš. Kdo tebi lahko prepreči, če si hočeš sama sebi doma v graži operirat žolčne kamne?

Eh neda se mi več pričkat z brezvezniki. Grem raje v vinograd rezat trtje.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
Grem raje v vinograd rezat trtje.
Ne hiti, včasih se je rezalo po svetem Blažu. Ali ponekod po svetem Vincencu.
Danes sicer veliki pridelovalci režejo kar po trgatvi, ko še listje prav ne odpade. Ampak če ne gre za deset tisoče trt, ki jih mora obrezati en, nima smisla hiteti.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Eh, s komunisti debatirat o takih zadevah...
Ja, vsaka maša je dar. Debatiramo pa o tem, kdo to mašo daruje. In če se izrecno pove, da je mašo župnik daroval, potem to pomeni, da je župnil mašo opravil zastonj. Sicer pa župnik mašo oddrži, oziroma se pove, da je na tej maši ta in ta župnik maševal. Ker konec koncev, na neki maši lahko sodeluje in mašuje več župnikov. Kdo od večih župnokov si bo pol po tvojem prilastil, da je samo on daroval, če pa jih je blo več?
In če mašo plačaš ti, se reče, da si za mašo daroval ti.
Težko za kpirat ne?
u bistvu gre pa za mindfuck, ker župnik nič ne daruje, se prav nič ne dela zastojn. če kdo ne dela zastonj, so to farji
audi al pa VW pred farovžem se ne more kar sam zase odplačat
če kdo dela zastojn, so to gasilci, včasih še kašnemu farju zastojn ponudjo svoje roke, pa mu zamenjajo streho al pa kej druzga poštimajo
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in aljoman

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Te izjave zgoraj so leglo bogokletnih uporabnikov portala, ki se ne morejo odrešit samo z nekaj zdravamarijami pa s sprehodom po kolenih okol oltarja na Brezjah. Bo treba za kako mašo darovat, če že ne naročit ekzorcizma.








:evil:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Res? To mi je tudi novo... Bom pa raje kakega župnika vprašala ob priliki, če res lahko...

Ti pa povem, da to, da operira kirurg ni navada, ampak obveza!!! NE SME operirati nihče drug niti ne kirurg ali bilokateri zdravnik, ki ni specializiran za točno to operacijo. To greš pa lahko kakega travmiča npr vprašat, če bi lahko ti to delal, če se čutiš uposobljenega (je to dovolj?) in če lahko on rofka recimo po glavi...


EDIT:
no, teli te postavljajo na laž:

Vsi smo lahko vse in vsi lahko vse, če je le šmarnice dovolj. Pač tako kot v vrtcu, samo da je tam vsem jasno da je vse skupaj igra in hec.

V praksi pa, v skrajnih primerih lahko laik podeljuje zakrament, recimo krsti nekoga pred smrtjo in podobno. Maševati pa seveda ne more, vsaj ne da bi maša veljala kot opravljena (beri darovana) po cerkvenih pravilih.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.206
2.441
113
v lokalni ostariji
u bistvu gre pa za mindfuck, ker župnik nič ne daruje, se prav nič ne dela zastojn. če kdo ne dela zastonj, so to farji
audi al pa VW pred farovžem se ne more kar sam zase odplačat
če kdo dela zastojn, so to gasilci, včasih še kašnemu farju zastojn ponudjo svoje roke, pa mu zamenjajo streho al pa kej druzga poštimajo
To dejansko ni res. Duhovniki ne zaračunajo vsega. In gasilci imajo enako tudi lepo plačljive storitve.

Župnikov pa zanimivo krepko manjka. Pa taka bogatija je to delo
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.206
2.441
113
v lokalni ostariji
Stardec:
Koliko maš sme duhovnik darovati na dan?

Med tednom lahko duhovnik praviloma daruje le eno mašo na dan. Če pastoralne potrebe narekujejo (upravičeni razlog je npr. poročna ali pogrebna maša) in z dovoljenjem škofa, pa lahko med tednom redno daruje tudi drugo mašo. Duhovnikom, ki upravljajo več župnij, je ob nedeljah in zapovedanih praznikih dovoljeno, da opravijo tudi dve ali tri maše. Dar za drugo (lat. binacijo) ali tretjo mašo (lat. trinacijo) mora duhovnik oddati na škofijo za namene, ki jih določi škof.

Koliko namenov sme duhovnik vključiti v mašno daritev?

Duhovnik sme v mašno daritev vključiti le en mašni namen, za katerega je prejel mašni dar. Darovalec pa lahko v isti namen vključi več pokojnih (razen pri gregorijanskih mašah) ali več prošenj. V tem primeru lahko duhovnik pri maši (v uvodu ali v prošnjah vernikov) omeni imena pokojnih ali vsebino darovalčevega namena. Lahko pa duhovnik pri maši omeni tudi mašni namen, ki se je daroval v župniji in je bil oddan naprej drugemu duhovniku v maševanje. Ni pa dovoljeno duhovniku združevati mašnih namenov raz ličnih darovalcev (prim. kan. 948).


Torej, duhovniki vse mase darujejo!

Vir: