Maranello Ferari Muzej

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Je že gdo bil v tem muzeju se je treba najavit ali preprosto kupiš karto pred vhodom in vstopiš?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
če ti nebo kdo povedal se bom jaz pol pozanimal, samo mislim, da se ni treba najavit, ker mi je kolega rekel, to morš it pogledat, itak ni dauč, par urc iz ljubljane
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Evo propresto jih kupiš. Imaš pa kako formulo za pogledat, komandni pult od ekipe iz formule, enzovo sobo..... Imaš pa v tem celem kraju kaj za videt. Jaz sem bil tam cca 4 leta nazaj in opazil boš tut veliko rdečih avtov, ki se vozijo po mestu okrog od enega dela firme na drugi. Obvezno poglej okrog vetrovnika in testne steze. V glavnem vzami si čas in opazil boš kako kraj diha s firmo
cheer.gif
 

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Ja če zberem ekipo se 25 odpravmo dol za podaljšan vikend potem pa še v Mirabilandijo in na ogled Riminija v naslednjih treh dneh!
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
jaz sem bil ene 8 let nazaj.. kjer so mi tudi vdrli v avto na parkingu.. jaoo.

muzej meni ni bil nič posebnega.... BMW (muzej in tudi Welt) v Munchnu ga fejst prekaša...
Trgovinca poleg draga ko žafran...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Citat:
Uporabnik torcida_st pravi:
Ja če zberem ekipo se 25 odpravmo dol za podaljšan vikend potem pa še v Mirabilandijo in na ogled Riminija v naslednjih treh dneh!

BTW zelo priporočam Rimini in Mirabilandijo. Če je cajt skočte do San Marina
zmaga.gif
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Mah, odvisno kaj ti je pri muzeju pomembno. Ne pri Ferrariju ne pri BMW-ju ni ravno veliko avtov za videt. Je pa pri obeh kar nekaj narejeno v smeri arhitekture. Če želiš videt veliko avtov greš recimo pogledat Alfo, mi smo to združili z ogledom Ferrarija.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Točno, tam smo tudi bili ja
cool-1.gif


Je sicer tudi manjši, ponujajo pa tudi ogled tovarne
 

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Mi smo bli v začetku marca v Ferrarijevem muzeju(v tovarno te ne spustijo, vsaj nas niso), šli pa smo pogledat tudi Ducati(muzej+tovarna), Lamborghini(muzej+tovarna+nečakova privatna zbirka) in pa Pagani(sedež, kjer izdelujejo avtomobile-3 malo večje garaže skupaj
smile-1.gif
in pa avtosalon Ženeva....

Tuki si lahk pogledate mal o naši ekskurziji, če koga zanima: http://studenti.fs.uni-mb.si/i...&Itemid=120

Drugače je pa Ferrarijev muzej dokaj majhen, se pa vseeno dosti izve(mi smo imeli voden ogled). Ja, stvari v trgovinici pri muzeju so drage, imajo pa iste stvari v eni trgovinici čez parkirišče, ki pa so malo cenejše, tako da se stvari bolj splača kupit tam. Pa če ima kdo željo se pelat s Ferrarijem, je pred to trgovinico en tip, mu daš 50€ in se lahk 15min peleš naokoli. Voziš seveda ti, on je pa zraven
wink-1.gif

Aja! Pa zih bote vidl po mestu, sploh okoli tovarne in muzeja kak totalno razbit Ferrari, ki se bo veselo vozu sem in tja. Mi smo najprej sam gledal v smislu: ''Ka se ta el vesel z razbitim avtom okol vozi?!?''...Pa nam je vodič povedu, da tak razbit Ferrari je u bistvu kak prototip, ki mu pač nadenejo neko staro stolčeno masko in ga peljejo na testno vožnjo...
 
Nazadnje urejeno: