Malezija - Perhentian

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
Pa ni bojazni, da bi se ta boljši hoteli napolnili? Na Perhentianu in Tiomanu jih ni veliko. Z boljšimi hoteli mislim na 3-4 zvezdice, pa da je vse čisto, urejene sanitarije, klima, ipd.

Midva sva prišla tja 1.maja in bila presenečena, da ga praznujejo tudi tam. Prav vse je bilo polno in zasedeno večinoma z domačimi turisti. No, na koncu sva našla eno res zanikrno hišico, ampak eno noč sva zdržala. Skratka, preveri kako je z njihovimi prazniki.

Je pa tudi res, da (zlasti na otokih) ni pametno rezervirati in plačati namestitve preden jo vidiš, saj tako ponujajo res najslabše ali najdražje stvari (res zelooooo redka izjema je takrat, ko nekdo odpre nov guesthouse in takrat za malo denarja na ta način dobiš veliko). Kar je dobro in poceni se namreč samo prodaja! Kak vodič po deželi je pametna izbira, še boljše pa so informacije drugih popotnikov.
 
Nazadnje urejeno:

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Bolj planiram dopust, bolj se mi zdi, da za vse ne bo časa. Zanima me še, kako je s Cameroon highlands julija? Se splača planirat en dan za to, ali je bolj šansa da bo dež?
V KL prispeva 19. zvečer, 31. pa že imava odhod. Razmišljam v tej smeri, da bi si od otokov ogledala samo Perhentiana (ostala bi cca 1 teden) in bi Tioman izpustila. S prevozom iz Perhentiana do Tiomana bi izgubila najman dan in pol, če ne celo dva.
Se pravi ruta KL-Penang-Kota Bharu-Perhentian-KL. Kakšen nasvet?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Iz KL lahko greš čez Ipoh v Cameron Highlands v enem dopoldnevu. Drugi dan zjutraj lahko greš na "safari" in se ob 14h že odpelješ proti Georgetownu.

Banana Travel: http://bananapenang.com/main/

V CH imajo na glavni ulici agencijo. Imajo dobro ceno za "safari", takoj drugi dan te nato odpeljejo v Georgetown na Penang. Midva sva bila tako zadovoljna z vsemi njihovimi storitvami, da sva ostala v Georgetownu še dodatno noč in vzela potem še njihov prevoz direktno iz Georgetowna na Perhentian.

Cene so malo bolj na pamet:
- "safari" CH (sem ga že opisoval v tej temi) okoli 45MYR, pol-dnevni
- prevoz CH - Georgetown okoli 45MYR
- nočitev v Banana guest house v centru Georgetowna (Chinatown zraven znamenite love street), 25MYR na noč za dve osebi (=6 ali 7€
grin1.gif
)
- prevoz Georgetown - Koala Besut - Perhentian 150 MYR, cena vključuje speedboat tudi za nazaj v Koala Besut.

Se pravi cene so kolikor se jih spomnim, za eno osebo, razen soba je za obe osebi.

Ti transferji so bili res čvrsti
grin1.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
še kratko vprašanje.
Se v tem času (2. polovica julija) splača iti na Borneo? Kako je z vremenom?
Tudi za Perhentiane sem gledal, da bi naj bilo še kar deževno. To drži?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tole sem nasu na netu:


Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec

Average Temp(ºF) 78 78 80 80 80 80 80 78 78 78 78 78
Average Temp(ºC) 25 25 26 26 26 26 26 25 25 25 25 25
Hours of Sun Daily 4 4 4 5 6 6 6 6 5 5 5 4
Rainfall(in) 28 21 14 11 10 8 7 8 11 14 15 19
Rainfall(mm) 711 533 356 279 254 203 177 203 279 356 381 482
Days of Rainfall 23 18 17 17 17 14 13 15 16 19 22 23

LP
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
v Kuala Lumpurju ti priporočam Bird Park... imajo ogromen park, ki je zamrežen in priči tam prosto letajo, papige, noji, pelikani in podobni piloti se šetajo naokoli....ful fajn stvar. Je pa baje največji na svetu.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
hvala - vsekakor ga dodam na točko za ogled. Za Kualo sva vzela dva dni. Mislim, da bo dovolj. Je bil kdo v Putrajayi? Se splača iti to pogledat?
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
še en info bi rabil. Naredil sem eno neumnost. Za povratek domov sem rezerviral notranji let Kota Bharu do KL z Air Asio. Ob času rezervacije nisem vedel, da leti Air Asia na LCCT. Povraten let domov pa imam iz KLIE.
Prihod Air Asie je ob 19.55 - let domov pa ob 22.00.
Mi lahko kdo iz osebnih izkušenj pove, če je to izvedljivo?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Takoj šibaj ven iz terminala, takoj na izhodu levo imaš avtobuse, ki vozijo vse križem.

Ne spomnim se, najbrž je tudi ta avtobusna povezava med terminaloma, če ne drugo ti preostane dražji teksi.

Boš pa kljub relativni bližini v časovni zagati. Nama so celo let z AirAsio zamaknili za 2 uri. Upam, da ne boš imel kakšne smole.

Še pred izhodom iz terminala imaš na voljo uporabne informacije, kjer bodo 100% vedeli za to povezavo med letališčema.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
ne vem. nagibam se k smeri, da pač pozabim denar ki sem ga dal za te letalske karte in kupim nove. vseeno je bolje pozabit 50 EUR, kot zamuditi let domov.
aja, še to. Sem klical na Egyptair (z njimi letim domov) in so mi rekli, da moram biti 2 uri prej na letališču - vrata pa se zaprejo eno uro prej, se pravi ob 21.00.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Sem se pravkar vrnil, tako da posredujem informacijo, če bo kdo rabil.
2 uri za prestop iz LCCT in KLIA je čisto mogoč!
Pogoji:
-let z Air Asio mora biti notranji (iz Malezije). V tem primeru ni kontrole potnih listov. Prtljago dobiš v 5-10 min.
-na LCCT vzami taxi in povej da se ti mudi (moraš pa biti dobro zavarovan
smile-1.gif

-vsaj enkrat prej moraš biti na KLII, da veš kako letališče funkcionira, ker ni ravno majhno

Za prestop iz LCCT do KLIA sva rabila 45 minut. Je pa res, da je šlo vse po maslu. Tako da, 2 uri je zadosti časa, seveda če se kje ne zalomi. Sam osebno ne bi več nikoli raskiral, saj se zna hitro zgoditi, da ima let zamudo, da je kakšna nevihta in ne more pristati, ipd.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Za isto ceno sva se premaknila na malce boljšo lokacijo in v malce boljšo nastanitev.

Žal http://www.senjabay.com/ ni imel prostega bungalova v 3. vrsti. V 2., sploh pa v 1. vrsti ima za Malezijo previsoke cene.

Pri Mayi je bilo vse odlično. Nastanitev za 50 MYR je v vrednosti tega denarja, odlična hrana, odličen snoorkling.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Pa še eno vprašanje, ali veljajo kakšna stroga pravila oblačenja/obnašanja v javnosti v Maleziji?
sprasujem se.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Stroga ne, so pa določene muslimanske finte (v east cost region). Naj se ne bi kušval kar tako, topless odpade, najbolj je mene motilo, pa naj si misli kdo kar želi, da je v east coast region takšen problem dobit mrzu pir. Kelantan, Terrenganu in Pahang so kritične. To je bil za naju minus. Človk je zmatran na koncu dneva, zadovoljen z izletom v tem dnevu in si ne more privoščit mrzlega pira. Pa takšen turizem. Na Perhentianu potem po sedmi zvečer ohladijo eno skrinjo (vsaka oštarija) in prodajajo pir (mislim, da ene 2€ tamala piksna) in monkey juice (nekakšen rum, babja pijača). Hinavci. Čez dan pod palmo ni šans, da dobiš mrzu pir. Ko bi se vsaj odločili ali bodo prodajali ali ne. Saj pravim hinavci tile Malajci. Poiščeš Kitajca in dobiš kar češ. Pa še face so. Delavni ljudje, ko so pa frej se pa tudi malo poveselijo.

Po drugih zveznih državah teh gluposti ni. So multikulturne in sprejemajo kikse enih in drugih. Daleč najbolje sva se imela v Kuchingu na Borneu, Sarawak. Od vseh zveznih držav sva žal zgrešila samo Sabah, je zmanjkalo časa.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Ok. Hvala za odgovor. A z dvodelnimi kopalkami ni problema?
smile-1.gif
Sta na Borneo letela s KL?