Makarska konec julija

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
mb - ploče, praktično vse AC malo manj kot 6 ur. predsezona. cesta praktično prazna. pa verjetno bil najhitrejši na AC
po magistralki v sezoni sem pa nekje od dragonje ali kako se imenuje tisti prehod na našem primorju pa do makarsje potreboval dobrih 12 ur par let nazaj, po stari cesti to je preko knina , gračaca , plitvic pa je bilo od doli cca 10 ur če ne več. se ne spomnin več natanko. prehitevati praktično ni šlo ker je bila konstantna kolona in neka konstantna hitrost z občasnimi zastoji
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A to ste šli z Renault 19 1.8 16V?
grin1.gif

Ne, s Ceedom.
tongue-1.gif

Sicer pa verjamem, da se da ponoči ob minimalnem prometu, na cesti, ki jo poznaš ob hitri vožnji in nešparanju goriva na zmogljivejšem avtu, priti precej hitreje na cilj kot ostali penzionerji.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
ksz ... da nadaljujem temo od lani

Jutri se gre predvidoma v Makarsko ali kam drugje, pač na srečo, šotor bo prisoten za vsak slučaj, je le višek sezone. Tja se vozi okoli 6 ur (seveda s kako kavo vmes), tako da me to ne zanima, po stari cesti 9-10 ur (been there, done that). Zdaj pa ...

Prosim lokacije za žurat tam okoli. Berem po netu vse sorte, od tega, da je dolgčas, do tega, da je to najboljša stvar za Zrčami (ali pa še bolje). Ali je kak kraj tam blizu še boljši glede tega?
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Za zurat hudo, cez dan Buba beach bar na plazi, zvecer imas pa polno lokalov na rivi , na koncu rive pa se diskac Deep (v skalo zvrtan tunel). Cene smesne, zur pa dober.

Kar se pa apartmaja tice, pa tud v najvecji sezoni ni problem na blef dobit apartmaja.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.515
1.064
113
Titograd
Kot pravi Zetko.... ok, primerjava z Zrčami ni na mestu ker je pač kompleks Zrč večji, ampak je zelo vredu. Se še kmalu zagotovo vrnem
smile-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
Deep je res dober diskač, vstopnina 20kun, fešta do 5-ih zjutraj, zraven je tudi petar pan, ampak sem bil tam le enkrat, ker mi je bil Deep boljši, vstopnina je bila 70kun. Nekje od 15 ure začne šopati na Buba beach baru, je tudi kr fešta. Je pa še tam nekje en disko, v katerega pa nismo nikoli prišli. Je pa fajn, ko na večer pridejo 2 ladje avstralk
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Prišel nazaj, glede vstopnin je tako, da sta tako Deep kot Peter Pan imela vstopnino 30 kun, pa v Peter Panu je bil precej boljši žur (v Deepu tudi bab ni bilo videti bohvekaj).

Kakih Avstralk pa žal ni bilo.
frown-1.gif

Sicer pa zakon, komaj 5 ur vožnje iz LJ (6 ur, če si striktno na predpisih, s postanki vred), pa vseeno Slovencev praktično ni.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zdajle je bilo res ogromno ljudi in predvidevam, da bo tako še ta teden. Vseeno smo našli prav soliden apartma v centru mesta v eni uri po štirih obiskih turističnih agencij in to zvečer.
Plaže so bile nabito polne, prevladujejo Bosanci, vzhodnjaška "Četverica", nekaj Nemcev in Avstrijcev, kak skandinavec ter manj Slovencev kot na Siciliji.
Prvič v življenju se mi je zdela ta Hrvaška bolj tuja kot sicer, saj me je praktično vsak domačin (natakar, trgovka, prodajalec) ogovoril v angleščini, nemščini ali češčini. Drugače je pa vse zelo solidno zrihtano, še Dalmatinci niso bili pretirano počasni. Voda zelo čista, razen na najbolj nagužvanem delu plaže je nekoliko motna.
Veliko pivo povečini 15 kun po lokalih in gostilnah, hrana tudi dokaj ugodna (recimo večerja za dva juha plus ribja jed ter liter vina okoli 200 kun).
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Jaz sem bil prvi teden avgusta in je bla nenormalna gužva. Se nimaš kam dat na plaži. Najbolje je da se sprehodiš malo stran od centralne plaže in je super. Drugače sem bil pa presenečen nad ugodnimi cenami hrane in pijače po lokalih(razen parih izjem). Apartmaji bi pa lahko bili cenejši. Midva sva dala 70eur na noč za apartma za 2. Je bil pa res blizu(cca.50m) od plaže...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Si bil v prvi liniji od morja, lani sem bil jaz v drugi liniji, pa je bilo 40-50 €, tu nekje.

Ma bil sem lani v prvi liniji od morja takoj poleg sprehajalne poti pa sem dal 60eur na noč. Letos za slabši apartma in dlje od morja 70eur. Mislim da imam zaenkrat Makarske dovolj.
smile-1.gif
Bo treba še kam drugam it..