Makarska konec julija

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Manj vidim to vukojebino hrvatsko boljše volje sem, razen tega jadrana je itak vse ostalo katastrofa.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
In kok časa ste rabl?
tongue-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Midva sva pri omišu padla v gužvo in sva rabila 8 ur. Če odštejem tisto cjazenje je bilo 7 ur in 15 minut. Druga dva, ki sta štartala popoldan iz Ljubljane sta prišla v 7h urah, tko da je blo isto kot lani. No poleg tega sva pa tud pri benzu ful prišparala - za pot tja in nazaj je šel en tank (70 litrov). Ovinkasta cesta se začne nekje ful naprej od Rijeke in traja do tam kjer je trajekt za Pag, od tam naprej je pa do Makarske skor sama ravnica. Pa še nekaj je, magistralka je ves čas čisto prazna, praktično si sam na cesti pa ogromno lepih zalivov ipd vidiš, tko da se definitivno splača.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Sem pa tja smo srečal koga, ampak nisem spremljala registrskih. Kar sem čehov na morju vidla, se mi glede na vozni park ne zdijo glih revni.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Midva sva rabila 6 ur in pol do Makarske po AC. Je blo nekaj malega gužve enkrat na AC in potem pred Makarsko. Za nazaj sva se pa vozila 11ur. Noro. Samo od Makarske do začetka AC dobre dve uri pol pa še gužva po celi AC.. jao. Drugače pa pot niti ni tako poceni. Mi je avto požrl 2 tanka pa še cestnina.
smile-1.gif
Ampak recimo, da se splača. Je le nekaj posebnega dol.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
seveda niso revni, če pa hodijo na hrvaško
grin1.gif
mislil sem bolj da ne šparajo na cestnini
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.515
1.064
113
Titograd
Fajn je Makarska. Apartma dobil takoj, nora sreča, cene precej manjše kot na klinčevem Pagu. Čehov pa preveč, kaki seljaki so to, ne morš verjet.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Eh meni se tak zdi da bolj kot si v Istri hujše so cene teh njihovih apartmanov...
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Si šla ti res kdaj na dopust na HRV al si samo domišljaš in pišeš to po spletnih forumih?!
6 ur prideš po AC, ne pa po magistralki, računanje povprečja vidim da te tudi malo hebe :D

Brižni mi..
hysterical-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik absistem pravi:
Si šla ti res kdaj na dopust na HRV al si samo domišljaš in pišeš to po spletnih forumih?!
6 ur prideš po AC, ne pa po magistralki, računanje povprečja vidim da te tudi malo hebe :D

Brižni mi..
hysterical-1.gif

Peecka je pol poti prespala, itak pojma nima kolk časa se je vozila hehe
bonk.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Men se tud zdi da je spala ja... Ovinki so namreč še kar naprej od tam kjer gre trajekt za Pag (to je Prizna oziroma malo naprej Karlobag) in sicer vse do Maslenice, kjer se začne večinoma ravna cesta do Šibenika, potem je spet bolj ovinkasta mimo Primoštena in okoli tistega polotoka, nato gre dokaj ravna (a zelo prometna )mimo Trogira do splita, kjer se spet prične dokaj ovinkasta do Makarske. Kaj dosti ravnine razen tistega dela od Zadra do Šibenika ni in cesta je varianta samo če imaš čas in jeklene živce, saj je polna raznih čehov in poljakov ki so se odločili prihraniti za cestnino, z počasno vožnjo (50-60) pa hočejo prihraniti še na gorivu. Mi smo šli dol (skoraj do drvenika, torej še kar nekaj naprej od Makarske) po avtocesti in porabili cca 8 ur (s tem da smo šli še nekaj iskat v Opatijo, na kavo k sorodnikom v Maslenico in eno uro nesrečni eksperiment ogleda Makarske). Nazaj grede smo šli po stari cesti in se samo do Paga vlekli osem ur, naslednji dan pa še od tam do doma pet ur. Skupaj torej 12ur oziroma skoraj enkrat več kot po avtocesti. Magistraal ima pač svoj ritem in tudi če stalno prehitevaš ne boš kaj dosti popravil povprečja, saj je cesta ovinkasta, prometa je pa še vedn dosti (letos se mi zdi da jih zaradi krize še sploh več šlo po stari cesti)

P.S. kolega je šel par let nazaj (preden je bila avtocesta) po celi magistrali, torej od reke do budve in to z starim volvom (1,4 60 ps) in brako prikolico (kar pomeni da n prehitel niti enega saj ej še avto komaj peljal. To je moralo biti tudi "epsko" potovanje.
bonk.gif
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Julija smo šli mi do Splita in največja napaka ki smo jo naredili je bila da smo šli do Senja po magistralki in šele nato priključitev na AC. Tisti del do Senja se tako vleče, da ne omenim kako je cesta zjebana. Sploh če dobiš koga spredaj ki vozi 50-60. Da ne omenim koliko možnih točk je kjer čakajo dve patrulji in to v nočnem terminu. nikoli več.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.515
1.064
113
Titograd
Od mb do Makarske sem rabil okrog 7 ur, nekje 30-40 min je šlo vmes da sem se malo ustavil, tankal pa to, ostalo vožnja. Pa v Splitu sem šel dol iz AC, da se malo vozim po magistrali, pa sem za zadnjih 50 km porabil več kot uro. Skozi po magistrali ni variante o kakih 6 urah.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.041
3.929
113
Maribor Makarska 5ur pa pol. Mislim da smo Mariborčani bolje z dalmacji povezani. No pa cca 30€ cestnine v eno smer
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Mogoče se je šofer hotel frajerja delat, pa je rekel, da sta se vozila "6 ur" po magistrali.
grin1.gif


Jaz še vedno ne verjamem. Po avtocesti ja...po magistrali pa res ne.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Prepričanih jst ne mislim prepričevat. Noben se ni frajerja delu, je pa res da tud ne fura kot penzioner, tko da se nikjer nisva vozila po omejitvah. V 7-ih urah sva bila dol, zdaj če to kdo verjame, je pa men čisto vseeno, sej konec koncev sem šla jst tja na morje (že 3x zapored po magistralki) in če bi trajalo kaj več kot toliko, verjetno ne bi šla mučit same sebe.
bonk.gif
LP