Ma kdo Toshiba Satellite L500-13T ?

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Z driverji bi znal biti problem. Trenutno jih še ni opaziti na strani, razen če boš vsakega posebaj downloadal in pogledal če je v "Vista driverju" tudi mapa XP.
Zakaj se pa raje ne odločiš za A ali P serijo?
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
- ker ju ne poznam
- ne poznam spljoh (torej niti kje kupiti)
- sem že kupil L500-13T
wink-1.gif

- prej bi rekel
tongue-1.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Čestitke za nakup!
Upam da ti bo dobro služil, pa še no matter what garancijo imaš ane - ne pozabi se registrirati in shraniti povratnega maila!
Iz osebnih izkušenj ti pa priporočam, da si večkrat narediš backup
wink-1.gif
 

Mitja99

Pripravnik
11. maj 2007
96
0
6
55
Ljubljana
Od četrtka imam L500 in že razmišljam da bi uveljavljal No Matter What garancijo in sicer z razlogom nezadovoljstva.

Prva stvar, ki me zelo moti je ta, da Vista pri inštalaciji neredi dve enako veliki particiji, jaz pa bi hotel 1/3 diska particija C in 2/3 paticija D.
Druga stvar pa so gonilniki. Nikakor mi ni jasno zakaj se na Toshibini spletni strani kljub temu, da sem vpisal model in serijsko številko, ne da dobiti zbirko gonilnikov točno za strojno opremo, ki je vgrajena v ta notebook, ampak imajo za 64 bitno Visto na voljo 50 gonilnikov in za 32 bitno Visto 52 gonilnikov. Podatkov kakšna strojna oprema je vgrajena pa tudi ni mogoče dobiti.

Ravno zaradi velikosti particij sem naložil Visto Ultimate, vendar sem pri iskanju pravih gonilnikov obupal.
Menim, da bi proizvajalec ali distributer bil dolžan kupcu izročiti zbirko gonilnikov za vgrajeno strojno opremo.

Očitno je še najmanj težav z notebook-i brez prednaloženega OS, kjer dobiš gonilnike na CD-ju in si postaviš konfiguracijo po lastni želji.
 
Nazadnje urejeno:

lenovo

Pripravnik
17. avg 2009
193
0
16
administrative tools
computer managment
ali pa kliklni na My Computer z desno tipko ter manage/ upravljaj
disk managment
extend volume
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tako, kot je napisal lenovo, vendar moraš najprej eno particijo zmanjšati, da dobiš prazen prostor, nato pa drugo particijo povečati. V disk managmentu klikni na particijo z desno miško in izberi shrink (manjšanje) ali extend (večanje)
 

Mitja99

Pripravnik
11. maj 2007
96
0
6
55
Ljubljana
C particijo lahko zmanjšam in tako dobim nezasedeni prostor. D particije pa za velikost nezasedenega prostora ne morem povečati. Dostopen je samo ukaz skrči ne pa tudi razširi, medtem ko sta na particiji C dostopna oba ukaza.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pol ne zna širiti "v levo".

Če je particija prazna, jo izbriši in naredi novo, ki bo zasedla ves prazen prostor.

Če ni prazna, skopiraj vsebino na C in nadaljuj na točki 1.

Če ni prostora, pa skopiraj nekam, kjer je
wink-1.gif


Ali dobiš program za particije premikat. Zastonj je PartedMagic (samo meni je enkrat izbrisal ves disk, na srečo je bil bakup).
 
Nazadnje urejeno:

Mitja99

Pripravnik
11. maj 2007
96
0
6
55
Ljubljana
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Pol ne zna širiti "v levo".

Če je particija prazna, jo izbriši in naredi novo, ki bo zasedla ves prazen prostor.

Če ni prazna, skopiraj vsebino na C in nadaljuj na točki 1.

Če ni prostora, pa skopiraj nekam, kjer je
wink-1.gif


Ali dobiš program za particije premikat. Zastonj je PartedMagic (samo meni je enkrat izbrisal ves disk, na srečo je bil bakup).


Uspelo
pozdrav.gif
Hvala
 

darkokoper

Pripravnik
6. sep 2007
65
0
6
pozdravljeni,

priznati moram da s toshibami nisem zadovoljen, njihova poprodajna podpora je katastrofalna, gonilniki niso vpisani, popravkov ni, tako da v kratkem presedem na hp, ali dell in upam da bo bolje