Luci kmet. prikolica

B81

22. jul 2007
36.306
10.125
113
Torej ce se kdo kaj spozna na tole..

Od traktorja nazaj gre kabel, priklopljen na dvoosno prikolico in zadaj so luci, klasika 4 oglata luc.

Menjam luci z novimi in enakimi, kable priklopim enako, kot so bili v starih.

Delata smerokaz in stop luc, navadna luc pa ne. Na traktoru dela vse, zarnice so ok, menjane.
Kaj je to zaen satan? Ne vem pa, kako je delalo prej, ce je...samo enako sem kable prikpopil, kot so bli (verjetno je vse delalo, so ble pa plastike pocene, zato sem menjal.
Je kaka fora samo kje ali grem na avtoelektriko? Lahko da podaljsek ni prav zvezan, ne vem...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.139
3.609
113
Marlbor
Meni se je na avtoprikolici priklopljeni na avto to dogajalo, da je svetila stop luč in smerokaz, pa.je bil vzrok.slaba masa na eni žarnici. Jaz pa mislil, da se je kje kaj precvikalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.462
2.935
113
Predvidevam, da imaš 12V preizkuševalec toka. S tistim najprej pomeri ali iz traktorja sploh dobiš ustrezno napajanje na posameznih kontaktih.

Potem zadaj poišči maso in nato po žičkah preveri kam gre kaj. Dobro je imeti nekoga, da ti vklaplja ustrezne luči in nekaj rezervnih varovalk. Če je kabel že zelo star je čisto možno, da je že toliko oksidiran, da ne bo več ustreznega kontakta. Sam sem kar nekaj tega zvezal popolnoma na novo, ker so bili stari kabli zanič, saj se cin nanje sploh ni več prijel. Velikokrat pri kakšnem "čudnem" utripanju, je kriva masa.

vezava-7-pin-13-pin-prikolica.webp
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81