LONDON

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Ker verjamem da bom v tej temi dobil najhitreje odgovor. Kje naj kupim adapter iz UK v SLO in obratno SLO v UK. Prosim za konkreten link ,bi kupil preko spleta. Hvala.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Jaz sem jih lihkar naročil set petih komadov prek ebaya. Malo pobrskaj je tega kot listja in trave.
Za pet +poštnina me bo prišlo cca 7evrov.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
glede?
grin1.gif
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
V Chinatownu maš eno Japonsko restavracijo (Misaki al neki tazga): TOP SHIT pohan piščanec z enimi hecnimi drobtinami
V Primarku na OXford streetu se boš poceni in dokaj lepo oblekel
Poglej si kakšen mjuzikal
v Odeon kino si pejt pogledat kakšno 3d risanko
probaj fish&chips (ampak ne v pubu, temveč na ulci)
če letiš na stansted je bus cenejša rešitev kot vlak ampak računaj da boš v gužvi potoval urco dlje

London je zakon
cheer.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
hmm recimo kaj kupiti za vožnjo po podzemni. Prvi dan ko pridem, bom jo potreboval le enkrat in prav tako zadnji dan ko grem le enkrat, vmes pa tri dni. A si vsako vožnjo posebej plačati?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem kar Oystercard nabavil in jo imam doma (ceprav bi baje lahko dobil nek denar nazaj, ce bi jo vrnil) a sigurno bom se kaj obiskal London.
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
hmm recimo kaj kupiti za vožnjo po podzemni. Prvi dan ko pridem, bom jo potreboval le enkrat in prav tako zadnji dan ko grem le enkrat, vmes pa tri dni. A si vsako vožnjo posebej plačati?

Preberi malo temo od začetka. Smo že vse napisali, sam sem pa že malo pozabil kdaj se ti kaj najbolj splača.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Pa še jaz:=)
Dnevno karto kupim za 3 dni za 1-2 cono to je ca. 25 funtov. Je tako? Recimo jaz imam hotel v 3 coni. Vožnjo iz 2 v 3 cono plačam po rednem ceniku 2 funta. Velja karta ves čas tudi tisti čas ko imajo oni "tisti čas ko hodijo iz/v službo). Katero karto je najbolje kupiti, bo ta prava:

Visitor Oyster card
At any time - you are automatically charged a Peak or Off-peak fare.
Peak pay as you go fares apply from 06:30 to 09:30 and from 16:00 to 19:00 Monday to Friday
Off-Peak pay as you go fares apply at all other times

Pa še ta zadeva:
Visitor Oyster card
Sample single Tube journey prices
Zones 1 to 2 – Oyster £2.70 peak, £2.00 off-peak, Cash fare £4.30
Zones 1 to 6 - Oyster £4.80(peak) £2.90(off-peak), Cash fare £5.30
Multiple journeys within the same zone(s) are capped at the equivalent Day Travelcard rate.

Ali to pomeni, da če potujem recimo ca. 3 v dnevu, mi s karte ne bo več jemal denarja več kot 7 funtov, kolikor je Travel card (Zones 1 - 2 adult Day off-peak Travelcard: £7.00)?
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Evo me doma. London me je navdušil, ni kaj. Je pa res, da živel pa ne bi tam.
grin1.gif


Še nekaj napotkov za tiste, ki sem tja odpravljate:

1. Letalska karta je bila kupljena pri easyjetu za ugodno ceno 60 eur (povratna). Z njimi sem letel prvič in izkušnja je pozitivna. Ni bilo zamujanja, pri letu v London sem lahko brezplačno oddal "ročni" kovček, ker je bil avtion poln.

2. Transfer iz letališča do Londona se najbolj izplača kar z avtobusom, najugodnejši je ponudnik Terravision (15 funtov za povratno vozovnico). Vožnja traja cirka eno uro, tako da se res ne izplača dati 30 funtov za vlak.

3. Spala sva v hostlu Yha eno ulico vstran od znane nakupiovalne ulice Oxford Street (še link: http://www.yha.org.uk/hostel/london-oxford-street). Sicer malce dražji hostel, ker ima dobro lokacijo, ker sva imela svojo sobo z zakonsko posteljo, umivalnikom. Tuši in WCji čisti.

4. Za potovanje po Londonu sva kupila Oyster. Takoj sva ga kupila in naložila gor 20 funtov. Vsako vožnjo ti odšteje 2 funta, a ne več kot 7 funtov na dan. Je sigurno ceneje kot plačevati posamezne vožnje (prvi in zadnji dan sva potrebovala le en transfer) in manj zamudno kot vsak dan kupovati papirnato dnevno karto. Pa še bolj komot je, ker gre za magnetna karto. Po zadnjem transferju lahko kartico vrneš in ti vrnejo 5 funtov in tudi denar, ki je ostal na kartici.
Za povezave po podzemni pa obstaja super program, ki se ga naloži na telefon. Vpišeš vstopno in izstopno postajo in ti izpiše in izriše kje in kam prestopiti. (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visualit.tubeLondonCity)

5. Glede hrane se splača jesti pri "uličnih" prodajalcih, ker restavracije znajo biti hudo drage. Za zajtrk, vodo, sadje pa sva našla supermarket (težko ga je najti), ki je imel ugodne cene.

6. Za ogled pa seveda že znane stvari, ki so v Londonu (jih ne bom našteval). Splača se pa definitivo pogledati malo drugačen London v Camden townu, se peljati po Temzi...

grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glede hrane bi ga dopolnil, da lahko mlatiš v kitajskih restavracijah, kjer plačaš pavšal in bašeš "neomejeno". Poceni, a gužva
smile-1.gif