LJ - Zadar najhitreje?

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Torej google mi vrže čez novo mesto na zagreb in potem dol, pa druga varjanta pa čez Kočevje in Basiljevo.

Še kaka pametna pot? Predvsem se mi gre za to, da sem čimprej dol, ne da najmanj prevozim ali najmanj pokurim ali da je najceneje. Grem pa danes ob 21ih (upam, da se bo že zredčil promet).
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
LJ - Ivančna - Žužemberk - Dolenjske Toplice - Čermošnjice - Vinica - Bosiljevo - Zadar.

Kočevje? ne-ne...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kaj pa LJ-NM- Metlika in potem do AC na hrvaški strani?

Ker do žužemberka se že pošteno vleče.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Čez Žužemberk in Črmošnjice si prej v Bosiljevem kot čez NM, če te motijo ovinki piči ravno na Bregano pa mimo Zagreba, zgubil boš pol ure pa skuril boš precej več, ker boš tiščal po AC v primerjavi z vožnjo po regionalki.
Ne vem, meni se ne vleče, se tempomat na 140 po AC bolj.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Sem šel po tej poti v obe smeri. Nočno vožnjo MOČNO odsvetujem, ker je živali ob in na cesti nesokončno. Podnevi pa gre. Sicer pa so ravno zdaj odprli nov AC odsek hrvati, ki bo skrajšal tudi to pot.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.626
6.023
113
blizu močvirne prestolnice
Vem sem tudi tam sodeloval, toda še sedaj ne vem kje naj grem na Pag, ali po magistrali, tako kot sem že šel ( Kočevje -Reka - magistrala -trajekt) ali čez Žužemberk ali čez Gorjance oboje pa potem čez most na Pag?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Če boš slučajno še kako prikolico vlekel potem sigurno ne čez Žužemberk, ker tam nekaj delajo in je treba kak kilometer po obvozu, kjer so hiše dokaj na ozko.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
KSZ

Da malo izkoristim temo, koliko je kaj za čakat ob petkih do za na obalo (čas po šihtu- od 17 naprej)... Sam bi šel na MP/Jelšane, vendar ne vem a je kj norišnice, al se mi bol splača it na Kostel/Brod na Kupi, ki je pa malo bolj odmaknjen, vendar po izkušnjah prazen več ali manj.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Za moje pojme je najboljša varjanta LJ-NM-Semič(proti Metliki in potem vmes zaviješ za Semič)-Črnomenj-Vinica...

Ni preveč ovinkasta cesta, gužve pa tudi ni bilo do sedaj nikoli. Pa sem šel ene 10x...
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Za moje pojme je najboljša varjanta LJ-NM-Semič(proti Metliki in potem vmes zaviješ za Semič)-Črnomenj-Vinica...

Ni preveč ovinkasta cesta, gužve pa tudi ni bilo do sedaj nikoli. Pa sem šel ene 10x...

Potem je pa veliko bolje, da greš na Žužemberk-Črnomelj-Vinica...
Ker NM-Vinica imaš več posla z ovinki kot Ivančna - Vinica.

Sam sem se odpravil do Splita. Vožnja v izi tempomat...1x pavza pa še ta brezveze. No na poti pa me je samo od Soteske do Bosiljevega 2x prehitel voznik Škode.Ne vem kaj je počel, da sem 2x prišelj pred njega. 1x je otrok bruhal pred AC v Bosiljevem...No na AC me je še nekajkrat prehitel in se ravno tolikokrat ustavil...Sploh nebi porajtal, če nebi v Splitu stal 3 avtomobile pred mano za trajekt. Otroc bledi žena znervirana...

Tako, tiste 1x na leto je res vseeno kje greš. Če greš pa večkrat pa probat obe poti in tista, ki bolj sede koristit naprej.
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Za moje pojme je najboljša varjanta LJ-NM-Semič(proti Metliki in potem vmes zaviješ za Semič)-Črnomenj-Vinica...

Ni preveč ovinkasta cesta, gužve pa tudi ni bilo do sedaj nikoli. Pa sem šel ene 10x...
Ne zastopim, zakaj bi šel iz NM v Črnomelj namesto v Metliko?
sprasujem se.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Če greš ponoči pojdi definitivno čez Zagreb. Je malo dlje in je več cestnine a se pelješ komot, hitro in brez stresa (ne bi tukaj o nočni srečanjih z okvirjih).

Jaz sem enkrat šel ponoči podobno pot in se mi je tam čez Vinico in Črnomelj bolj vleklo kot celotna ostala pot.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
V nedeljo sem ga pičil v Gradac - južna Dalmacija...sem "testiral" novi priključek - Novigrad...

Do zdej sem se vozil v Dalmacijo al čez Zagreb al na Vinici...Zagreb je takorekoč okrog riti v varžet, Bosiljevo se pa vleče za znoretn
confused-1.gif

Cesta čez Metliko pa na Novigrad je prava pesem...ok, res da je mal ovinkasto čez gorjance sam to ni primerjave z Ivančna - Vinica....

Nazaj se vrnem po isti poti...
nahrung002.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Sploh ni težko...

V Metliki greš čez mejo, do prvega odcepa potem levo proti Karlovcu in samo na ravnost...potem so že table za AC...
Vhod je na cesti med Metliko in Netretič (al neki podobnega)...nekaj kilometrov pred mestom...

Aja pa nekateri so imeli pomisleke glede meje...naši so me vprašali če je kaj za prijavit, Hrvati pa še to ne...